Daugiau nei 7000 atletų iš 48 šalių į sportinių kovų sūkurį įtraukusių žaidynių atidarymo ceremonijos metu žiūrovai išvydo iškiliausių Lenkijos istorijos įvykių ir politikos, meno, mokslo ir sporto asmenybių pagerbimą, scenos žvaigždžių pasirodymus, o iškilmes vainikavo tradicinis dalyvių paradas ir Taikos ugnies įžiebimas stadiono aukure.

Dalyvių parade stadiono taku žengė beveik 50 Lietuvos sportininkų trenerių, medikų, delegacijos narių. Iš viso Krokuvoje, Mažosios Lenkijos ir Silezijos regionuose vykstančiose žaidynėse dalyvauja net 130 mūsų šalies atletų. Jie rungiasi 22 sporto šakų varžybose.

Lietuvos vėliavą atidarymo iškilmėse nešė krepšininkė Kamilė Nacickaitė ir pirmųjų Europos žaidynių čempionas kanojininkas Henrikas Žustautas.

Europos žaidynių atidarymas
Europos žaidynių atidarymas

„Europos žaidynės – didžiausias žemyno sporto renginys, į kurį susirenka geriausi atletai. Tai didelė sporto, kultūros ir įvairovės šventė, kur šiemet varžysis didžiausia istorijoje Lietuvos rinktinė, kurioje – ir patyrę sportininkai, olimpiniai, pasaulio, Europos čempionai, ir debiutantai, sieksiantys ne tik įrodyti savo vertę, bet ir pakovoti dėl medalių.

Sportas tiesia tiltus, sujungia kultūras, įkvepia ir motyvuoja. Linkiu kiekvienam Europos žaidynių dalyviui ne tik atiduoti visas jėgas savo darbe, bet ir mėgautis šia įspūdinga sporto švente“, – sakė atidarymo iškilmėse dalyvavusi Lietuvos tautinio olimpinio komiteto prezidentė, Europos olimpinių komitetų asociacijos (EOK) viceprezidentė Daina Gudzinevičiūtė.

Garbės svečių tribūnoje buvo ir Lenkijos prezidentas Andrzejus Duda bei EOK prezidentas Spyros Capralos. Būtent S. Capralos dar balandžio 3 d. Italijos sostinėje Romoje perdavė A. Dudai deglą su Taikos ugnimi, kuri vėliau pradėjo kelionę iki Krokuvos. Lenkijos vadovas pasveikino EOK išlaikius vertybinę poziciją ir į žaidynes neįsileidus karą Ukrainoje sukėlusios Rusijos ir Baltarusijos sportininkų.

Karo Ukrainoje aidų buvo ir atidarymo ceremonijoje – kartu su ryškiausiomis Lenkijos scenos žvaigždėmis ir kylančiais talentais scenoje pasirodė Eurovizijos nugalėtojai ukrainiečiai „Kalush Orchestra“, drauge su Lenkijos operos dainininku Andrzejumi Lampertu kūrinį atliko Lvivo nacionalinės filharmonijos orkestras, palaikymą Ukrainai dainomis reiškė lenkų atlikėjai.

Nuotolinį sveikinimą atsiuntęs Tarptautinio olimpinio komiteto prezidentas Thomas Bachas didžiąją dalį jo skyrė palaikymui Ukrainai.

Ukrainiečiams palaikymo žodžius tarė ir EOK vadovas S. Capralos, ir Lenkijos prezidentas A. Duda, paskelbęs žaidynės atidarytomis.

Po A. Dudos kalbos Krokuvos miesto stadione žaidynių aukurą įžiebė dukart olimpinė čempionė kūjo metikė Anita Wlodarczyk, amputuotųjų futbolo žaidėjas Marcinas Oleksy ir šiuolaikinės penkiakovės olimpinis čempionas Januszas Pyciakas-Peciakas. Trečiosios Europos žaidynės baigsis liepos 2 d.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją