aA
Vilniaus Vingio parko regbio stadionas pastaruoju metu tapo aršių ginčų objektu. Viena pusė - Vilniaus „Geležinio vilko“ klubui atstovaujantys regbininkai - nori atkreipti visuomenės, šalies sporto vadovų ir žiniasklaidos dėmesį, kad gali netekti vienintelio tarptautinius standartus atitinkančio regbio stadiono, įsikūrusio vaizdingoje sostinės vietoje. Kita – Lietuvos olimpinis sportas centras (LOSC) – gina savo neseniai įsigytos nuosavybės teises.
Kova dėl regbio stadiono Vingio parke: emocijos prieš teisės aktus
© A.Stapčinsko nuotr.

Dykvietę pavertė stadionu

Nuo 1996 iki 2003 metų dykvietėje šalia „Vingio“ futbolo ir lengvosios atletikos stadiono regbininkai nutarė įrengti sau stadioną.

„Mes sudarėme sutartį su įmone UAB „Vilniaus parkai“ (toliau - VP, savivaldybės reguliavimo sričiai priskirta įmonė, kur savivaldybės dalis – 100 proc. – DELFI) dėl teritorijos priežiūros, bet tinkamai neįregistravome dokumentų valstybės įmonėje „Registrų centras“.

Privačiomis lėšomis ir savo rankomis nuo 2003 m. pavertėme nenaudojamą pievą, primenančią „bulvių lauką“, sporto baze. Dabar šiame jaukiame ir gražiame, mūsų pačių prižiūrimame stadione, tarptautines rungtynes žaidžia ir nacionalinė Lietuvos regbio rinktinė“, - DELFI pasakojo vienas regbininkų atstovų Ignas Liukinevičius.

LOSC vykdė audito reikalavimus

Tuo tarpu LOSC nuo 2008 m. spalio 30 d. iki 2009 metų gegužės 20 d. tvarkė dokumentus ir perėmė žemę (valstybinės žemės panaudos sutartimi 42,384 m2 plotą), kuri pagal nekilnojamo turto registro pažymėjimą yra „Vingio parko aikštė a1“, savo nuosavybėn.

„Tokia yra Lietuvos Vyriausybės, o ne mano asmeninė pozicija. Auditas, tikrindamas Vyriausybei pavaldų Kūno kultūros ir sporto departamentą (KKSD), įpareigojo jį sutvarkyti žemės nuosavybės klausimą, adresu Čiurlionio gatvė Nr.112, - DELFI aiškino LOSC direktoriaus pavaduotojas sporto bazėms ir ūkiui bei Vilniaus miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Vytas Karsokas. - Sensacijos, čia tikrai nėra. Regbio atstovai su VP sudarė susitarimą, o ne sutartį, o tai skirtingi terminai teisėje“.

„Buvo pakeista žemės paskirtis, o dabar LOSC reikalauja iš regbininkų mokėti nuomą 1000 litų per mėnesį, pateikti treniruočių ir varžybų grafikus. Nuo šiol LOSC sporto funkcionieriai spręs, ar leisti mums treniruotis ir žaisti mūsų stadione, - piktinosi I. Liukinevičius. – Teisiniai aspektai ne mūsų pusėje, bet tai juk sporto, moralinis ir etinis klausimas“.

„Žemę perėmėme ne savo, o KKSD iniciatyva 53 metams. Turime Vilniaus apskrities viršininko, Aplinkos apsaugos ministerijos pareigūnų parašus, žemėlapius, reikiamus dokumentus. Regbininkai reikalauja, kad leistume jiems naudotis teritorija „nekeičiant dabartinės tvarkos ir pačiomis palankiausiomis sąlygomis.

Buvau su regbininkais susitikęs keturis kartus ir siūliau sėstis ir tartis. Apie jokius nuomos pinigus kalbos net nebuvo. Kas čia skundžiasi? Ar Viešoji įstaiga „Geležinio vilko regbio mokykla", ar Lietuvos regbio federacija?“, - stebėjosi V. Karsokas.

Regbio stadiono statiniai – nelegalūs

Regbio aktyvistų teigimu, „Vingio“ regbio stadione mielai žaistų futbolininkai, diską ir ietį mėtytų lengvaatlečiai.

„Regbio meistrai šios aikštėje net sąmoningai laksto lygiapadžiais sportiniais bateliais tam, kad negadintų vejos ir bucus apsiauna tik per varžybas, - tikino I. Liukinevičius. – Tuo tarpu futbolininkai ir lengvaatlečių įrankiai labai greitai „išars“ dangą“.

„Tai smūgis mums į paširdžius. Mes padarėme juridinių klaidų ir sutarties su VP nepatvirtinome savivaldybėje, - DELFI neslėpdamas jaudulio atskleidė regbio klubo „Geležinis vilkas“ treneris Vidmantas Valys. – Tikimės gal su visuomenės pagalba pavyks regbį išsaugoti Vilniuje.“

Regbininkai organizavo talkas, sutvarkė aplinką, įrengė vandentiekį, stadiono laistymą, įvedė elektrą ir apšvietimą bei pastatė persirengimo kambarius (jų teigimu, už 500 tūkst. litų – DELFI).

„Regbio stadionas – ne statinys, o tik aikštelė, žemės sklypas. Viskas, ką ten, regioniniame parke, regbininkai pastatė ir įrengė, yra nelegalu. Juos gali bausti ir statybų, ir parkų priežiūros inspekcijos. Tu negali nieko statyti neįforminęs žemės nuosavybės dokumentų. Juk tada kiekvienas gali pasistatyti namą Lukiškių ar Katedros aikštėse“, - lygino V. Karsokas.

„Visi mūsų atlikti darbai yra užprotokoluoti ir aktuoti. Mes norime sudaryti su LOSC ilgalaikę nuomos sutartį už simbolinį mokestį ir teisinių dalykų neginčijame. Bet čia, atrodo, yra ne tas interesas“, - spėjo I. Liukinevičius.

„Kai prašiau, jie man neparodė nei vieno tokio dokumento. Susidaro toks įspūdis, kad „Geležinio vilko“ atstovai pykstasi tarpusavyje, nesutaria su regbio federacijos vadovais ir kelia visuotinę sumaištį“, - įsitikinęs LOSC direktoriaus pavaduotojas.

Vyksta neskelbtas karas

„Neskelbiame LOSC karo ir tik norime geranoriškai susitarti, kad galėtume savo, anksčiau niekam nepriklausiusioje žemėje įkurtame stadione, žaisti ir šią bazę prižiūrėti“, - regbininkų taikius ketinimus deklaruoja treneris V. Valys.

„Kelis kartus sakiau, kad regbininkai pateiktų LOSC prašymą sutarčiai dėl aikštės naudojimo. Jokio atsakymo, o tik skundai Seimui, savivaldybei ir žiniasklaidai. Bet kuriame teisme jie praloštų bylą mums“, - neslepia V. Karsokas.

„Mes nesame prieš regbį ir neketiname drausti jį žaisti toje aikštėje. Regbis kol kas nėra, bet gali tapti olimpine sporto šaka. Mes esame atviri ir pasirengę derybomis su visomis suinteresuotomis šalimis. Nenorime su niekuo konfliktuoti, bet privalome laikytis Lietuvos įstatymų“, - DELFI sakė LOSC direktorius Linas Tubelis.

„Kažkodėl valdininkams atrodo, kad regbininkus galima lengvai pastumti ir iš jų ką nors atimti. Taip nėra. Jei reikės mus palaikyti suvažiuos regbio gerbėjai iš visos Lietuvos“, - žadėjo I. Liukinevičius.

Regbio aikščių žemės nuosavybė – nuolatinis darbas teismams

Pasirodo, kiek Lietuvoje yra regbio stadionų, tiek yra iškelta ir bylų dėl žemės nuosavybės.

„Tai ir Šiaulių senasis Centrinio parko regbio stadionas, kuriame žaisdavo keturi klubai, ir Kauno senasis „Staklių“ stadionas, kurio žemė jau perrašyta, bet gyvenamieji namai kol kas neiškilo tik dėl sunkmečio“, - juridinių ginčų objektus DELFI vardino I. Liukinevičius.

„SOS! Regbis"

Pirmadienį, Vingio parko regbio stadione šios sporto šakos bendruomenė vykdė pilietinę akciją „SOS! Regbis".

Renginyje dalyvavo keli šimtai regbininkų siekius išsaugoti stadioną remiančių žmonių, aikštėje suformavę simbolines raides SOS.

„Aš nesu regbininkas, bet esu regbio gerbėjas ir man labai patinka šis žaidimas. Jei regbininkai neteks šios aikštės, tai bus viena didžiausių neteisybių per pastarąjį laiką įvykusių Lietuvoje. Todėl mes čia visi ir susirinkome“, - DELFI akcijos tikslus ir savo dalyvavimą joje apibūdino grupės „G&G Sindikatas" vokalistas ir dainų kūrėjas Gabrielius Liaudanskas-Svaras.

„Žmonės regbį žaidžia tik iš idėjos. Regbio atstovai dabartiniu metu bene labiausiai garsina Lietuvą. Aš gerbiu tuos, kurie tiki ir turi idėją. Tai geranoriška ir taiki akcija. Tegul žmonės būna ne tik tarp mūsų paprastųjų, bet turi atsirasti žmonės ir tarp tų, kurie kažką sprendžia ir yra įgalūs atimti ar neatimti“, - teigė Svaras.

LOSC atstovai akcijoje nepasirodė.

Lietuvos regbio rinktinė artėja prie pasaulio rekordo

Kol sostinės regbininkai kovoja dėl stadiono, Lietuvos regbio rinktinė šiuo metu pasauliniame reitinge pakilo į aukščiausią savo istorijoje 38-ąją vietą.

Lietuviai jau laimėjo net 15 rungtynių iš eilės ir artėja prie pasaulio rekordo.

Po 17 laimėjimų iš eilės yra iškovojusios pasauliniam elitui priklausančios Pietų Afrikos Respublikos ir Naujosios Zelandijos rinktinės.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
|Populiariausi straipsniai ir video
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

JAV Nepriklausomybės dienos proga Vilniuje įvyko amerikietiško futbolo rungtynės (4)

Liepos 4-ąją minint JAV Nepriklausomybės dieną sostinės Vingio parke esančiame Vilniaus regbio...

Olimpietis Nemeravičius apie Tokijo svajonę: jeigu būsime greiti, tai patys suprantate...

Praėjusiais metais kelialapį į Tokijo olimpines žaidynes Lietuvai pelnęs Dovydas Nemeravičius ,...

Kenijos maratono žvaigždei – 4 metų diskvalifikacija (3)

Buvęs maratono pasaulio rekordininkas Wilsonas Kipsangas už dopingo testų praleidimą nubaustas...

Vėl virs regbio sirgalių kraujas – Šiaulius drebins didysis „Pietinia derbis“ (1)

Šį šeštadienį Baltijos regbio „Top“ lygos antrojo turo rungtynėse įvyks kaip visada...

Mirė po koronaviruso atakos neatsigavęs Nurmagomedovo tėvas (47)

Penktadienį mirė Rusijos MMA kovotojo Chabibo Nurmagomedovo tėvas ir treneris Abdulmanapas...

Top naujienos

Valdžia nepatenkintų lietuvių nuotaikos: sovietmečio nebesiilgi ir Putinu netiki (349)

Lietuviai skeptiškai vertina demokratijos veikimą šalyje, dalis vis dar ilgisi tvirtos rankos ir...

Atlyginimų padidėjimą pajus ne visi: gali tekti palaukti kitų metų (15)

Seimas pritarė prezidento Gitano Nausėdos siūlymui ir nusprendė padidinti neapmokestinamąjį...

Miestelio šventė baigėsi tragiškai – žmogų užmušė kunigo akivaizdoje (136)

Kėdainių rajone, Krakių miestelyje prieš metus vykusią šventę bei atlaidus vainikavo beprasmė...

„Bloomberg“: Eva – didžiausia grėsmė Lukašenkai (150)

Jos rankos sukryžiuotos, o lūpos sardoniškai pravertos – Eva netikėtai tapo protesto...

Grįžo iš emigracijos ir įkūrė ramybės oazę: lankytojų netrūksta ir darbo dienomis (113)

Greta ir Algirdas Šaumanai iš emigracijos Norvegijoje grįžo prieš trejus metus, tačiau šiandien...

Vilnietis savo istorija nori perspėti kitus: viskas prasidėjo nuo noro „nuskausminti“ jausmus, bet baigėsi kur kas blogiau (87)

Įveikęs priklausomybę nuo narkotikų vilnietis Ruslanas šiandien drąsiai priima gyvenimo...

Garsiausi keliautojai gūžčioja pečiais: Nida – brangiausias planetoje kurortas, pasaulyje tokių mokesčių nėra (451)

Neringa ypatinga ne tik savo gamtos perlais, bet ir mokesčiais, norintiems patogiai ilsėtis jos...

Su mylimąja Deimante susitaikęs reperis Mad Money: nebeliko jokių klausimų (105)

Praėjusių metų sausio 31-ąją, kai ant raudonojo M.A.M.A apdovanojimų kilimo pozavo tik su...

Į Barseloną atvykęs Jasikevičius: darbai jau pradėti (149)

Buvęs Kauno „Žalgirio“ vyriausiasis treneris Šarūnas Jasikevičius sekmadienį atvyko į...

|Maža didelių žinių kaina