Lietuvos sporto žurnalistų federacija (LSŽF) surengė seminarą, kurio metu žiniasklaidos atstovai susitiko su Eduardo Lakštausko klinikos ir Lietuvos žolės riedulio federacijos (LŽRF) vadovais.
Ugnė Chmeliauskaitė (S. Petkaus nuotr.)

Riedulininkai į susitikimą atvyko gausiu būriu – žurnalistams apie šios sporto šakos istoriją, laimėjimus ir žaidimo niuansus pasakojo LŽRF prezidentas Leonardas Čaikauskas, garsus treneris Rimantas Čaikauskas ir Lietuvos rinktinės narė Ugnė Chmeliauskaitė.

R. Čaikauskas susitikimo pabaigoje pažymėjo, kad dabartinė moterų rinktinės karta, jeigu jai būtų sudarytos geros sąlygos, galėtų pretenduoti dalyvauti 2020 metų vasaros olimpinėse žaidynėse.

Antrojoje susitikimo dalyje žurnalistai bendravo su E. Lakštausko klinikos vadovais Eduardu Lakštausku ir Brigita Paulienė. Jų paslaugomis naudojasi olimpinė čempionė Laura Asadauskaitė su vyru Andrejumi Zadneprovskiu, krepšininkai Arvydas Macijauskas ir Simas Jasaitis bei kiti sportininkai.

B. Paulienė išsamiu pristatymu pasistengė sporto žurnalistams suteikti kuo daugiau jų darbui naudingų žinių, o E. Lakštauskas pademonstravo ir praktinius sugebėjimus – po trumpos improvizuotos apžiūros dviems žurnalistams nustatė negalavimus ir suteikė praktinių patarimų. Išvydus šią demonstraciją, noras bent trumpam atsidurti šio specialisto rankose kilo visiems seminaro dalyviams.

Žurnalistų diskusijoje su medikais konstatuota, kad Lietuvos sporto sistemoje visiems reikia dar labai daug tobulėti. Daugelis trenerių ir net medicinos profesionalų dažnai nesuvokia, kad neužtenka numalšinti skausmą skaudamoje vietoje, nes jo priežastis gali būti visai kitoje kūno vietoje.

„Jei skauda petį, dažniausia bus apsiribojama peties masažu ir panašiomis priemonėmis. Vis dėlto gali būti, kad petį skauda dėl, pavyzdžiui, čiurnos traumos, nes visas mūsų organizmas yra vientisa sistema. Apie tai pagalvoja labai retas treneris ar sportininkas. Taip „gydant“ sportininkas ne sveiksta, o yra dar labiau žalojamas, trumpinama jo karjera, – aiškino B. Paulienė. – Mūsų organizamas yra kaip sporto komanda. Jei vienas žaidėjas žaidžia prastai, už jį turi atidirbti kiti. Jei mūsų vienam raumeniui iškyla grėsmė, smegenys, norėdamos apsaugoti, jį išjungia. Tada didesnį krūvį patiria kiti raumenys ir ilgainiui grėsmė iškyla būtent jiems. Taip vienoje kūno vietoje patirta trauma gali būti visai kito, pražiūrėto sužeidimo pasekmė. Sporto medikai, treneriai turėtų apie tai galvoti, tačiau kol kas tokius specialistus Lietuvoje galima skaičiuoti ant pirštų.“

„Didelės šalys gal ir gali sau leisti nekreipti dėmesio į tokius dalykus, joms galbūt užtenka tų sportininkų, kurie „išgyvena“. Tačiau mums savo sportininkus reikėtų vertinti ir jais rūpintis kitaip“, – tvirtino E. Lakštauskas.

LSŽF prezidentas Gintaras Nenartavičius seminaro svečiams įteikė padėkas, o kolegoms palinkėjo domėtis kuo įvairesnėmis sritimis ir pakvietė į būsimus LSŽF renginius.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Sudarė ministro nuodėmių sąrašą: klausimai Verygai – jau ant stalo (172)

Opozicija jau parengė septynis lapus klausimų interpeliacijai sveikatos apsaugos ministrui Aurelijui...

Prasideda didžiosios valstybės pinigų dalybos (7)

Ketvirtadienį Seime pradedami svarstyti pagrindiniai įstatymai, kuriuose numatoma, kiek iš ko...

Pentagono Kalėdų dovanos Baltijos šalims (895)

Po to, kai JAV Kongrese sutarta dėl rekordinio, beveik 700 mlrd. dolerių gynybos biudžeto,...

Didelė avarija Kaune: dirba keli medikų ekipažai, prospektas uždarytas kaltininkas visiškai girtas (40)

Sudėtingomis oro sąlygomis Kaune ir toliau fiksuojamos avarijos. Rimta nelaimė ketvirtadienio rytą...

Už pažangios įmonės fasado – purvinų pinigų šleifas (216)

Prieš 7 metus mokslinės gamybinės akcinės bendrovės „ Precizika “ valdybos pirmininką...

Apie dingusį Argentinos povandeninį laivą – gąsdinanti žinia laivyno atstovas: esame pavojingoje situacijoje (22)

Tyrėjai aiškinasi, ką galėtų reikšti gauta informacija apie „skambų garsą“, užfiksuotą...

Įtakingas socdarbietis norėjo išimti iš Seimo darbotvarkės Magnickio rezoliuciją Bernatonis neigia informaciją (117)

Įtakingo socdarbiečio Juozo Bernatonio siūlymu iš Seimo darbotvarkės buvo bandoma išbraukti...

Vilniui siūloma nauja rinkliava (6)

Vilniaus miesto tarybai pasiūlyta vadinamoji turisto rinkliava, rašoma pranešime spaudai.

Prieš imantis naujų pareigų VTEK Mindaugui Sinkevičiui siūlo „atvėsti“ (4)

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) rekomenduoja koreguoti buvusio Jonavos rajono mero...

Kaip tinkamai maitintis žiemą ir rudenį, kad nesirgtume, o pavasarį nereikėtų laikytis dietų

Pasak specialistų, žiemos metu kai kurių su maistu gaunamų medžiagų ima stigti, kitų –...