V.Lekevičius savaip atsisveikino su išeinančiu futbolininku. Ketverius metus Klaipėdos "Atlanto" klube prakaitą liejęs 29 metų gynėjas Gediminas Kontautas, nusprendęs palikti uostamiesčio komandą, "išleistuvių" proga buvo sumuštas. Anot futbolininko, tai padarė buvęs "Atlanto" vyriausiasis treneris Vacys Lekevičius.
Sportininkas vakar LŽ pasakojo, jog pirmadienį nuvyko pas klubo prezidentą Aidą Rudį pasiimti atsiskaitymo pažymos ir grąžinti sportinės aprangos. G.Kontauto kontraktas su "Atlantu" baigėsi rugsėjo mėnesį. Klubo vadovai futbolininkui siūlė sutartį pratęsti dar vieneriems metams, tačiau jis atsisakė. A.Rudys delsė ir daugiau kaip du mėnesius nedavė buvusiam "Atlanto" nariui atsiskaitymo pažymos. Į pastarąjį susitikimą su prezidentu G.Kontautas buvo pakviestas tik tada, kai raštu dėl išėjimo kreipėsi į Lietuvos futbolo federaciją ir "Atlantą".

Atsisveikinimas

Į klubą paliekančio futbolininko bei A.Rudžio pirmadienio susitikimą atvyko ir buvęs komandos treneris V.Lekevičius. Šis, anot G.Kontauto, paprašė klubo prezidento išeiti už durų, o tada be jokių įžanginių kalbų griebė buvusiam auklėtiniui už kaklo ir pastūmė jį prie sienos. Futbolininkas teigė mėginęs gintis, šaukėsi pagalbos, tačiau už durų likęs laukti A.Rudys į kabinetą neįžengė ir susikibusių vyrų neišskyrė.

G.Kontautui buvo sumušta galva, pradrėkstas skruostas, suplėšyta striukė, megztinis. Futbolininkas prisiminė nuo smūgių mėginęs išsisukti bėgdamas aplink stalą, tačiau V.Lekevičius jį pasiekė vienu šuoliu užšokęs ant to paties stalo. Nukentėjėlis prisipažino nesitikėjęs, kad buvęs treneris, su kuriuo dirbo ketverius metus, puls be priežasties muštis. Futbolininkas tvirtino, nors niekada nebuvęs V.Lekevičiaus numylėtinis, nėra konfliktavęs su juo. Vienu metu net "Atlanto" kapitonas buvęs G.Kontautas prisiminė, kad juos siejo tik darbo reikalai.

"Nesitikėjau, jog į mano paskutinį susitikimą su A.Rudžiu atvyks ir V.Lekevičius", - dėstė futbolininkas. Anot G.Kontauto, "paleidžiamąjį raštą" jam turėjęs išduoti ne buvęs treneris, o prezidentas.

Patarimas

Futbolininkas po grumtynių negalėjo atsitokėti dėl tokio buvusio trenerio elgesio. Išėjęs iš klubo patalpų G.Kontautas nuvyko į policiją, tačiau pareigūnai jam pasiūlė kreiptis į teismo medicinos ekspertus, paskui - į prokuratūrą.

Vakar sportininko patirtus sužalojimus įvertino medikai. Jų išvados bus pateiktos policijai. G.Kontautas prisipažino buvęs labai įžeistas trenerio poelgio, todėl tvirtino ieškosiąs teisybės. "Aš eisiu iki galo, - sakė nukentėjusysis LŽ. - Jei reikės, teisybę įrodysiu per teismą". Skriaudą patyręs futbolininkas teigė nusiraminsiąs tada, kai V.Lekevičius jo viešai atsiprašysiąs.

LŽ vakar bandė susisiekti su pačiu V.Lekevičiumi, tačiau į telefono skambučius jis neatsiliepė. Uostamiesčio spaudai buvęs "Atlanto" vyr. treneris neigė mušęs G.Kontautą. Klubo prezidentas A.Rudys vakar, argumentuodamas dideliu užimtumu, atsisakė kalbėtis G.Kontauto klausimais ir pasiūlė tai padaryti su pačiu futbolininku.

"Darbeliai"

V.Lekevičius ne pirmą kartą nesuvaldo savo rankų. Net būdamas greitojo reagavimo rinktinės "Aras" Klaipėdos skyriaus vadas (iki 1995 m. pabaigos), jis pagarsėjo kaip mėgėjas pasikarščiuoti, neretai priimdavo neapgalvotus sprendimus. Tuomet kalbėta, jog V.Lekevičius išsikviesdavęs sporto klubo "Aras" darbuotojus ir juos mušdavęs. Kai vadovavo Klaipėdos "Aro" skyriui, jis buvo įtartas pareigybiniais nusikaltimais ir už tai 1996-ųjų pradžioje suimtas. Tų pačių metų pabaigoje teismas skyrė V.Lekevičiui trejus metus nelaisvės. Įkalinimo įstaigoje jis praleido apie porą metų.

Nelaisvės laikotarpis visiškai nepakeitė V.Lekevičiaus, savo "žygdarbius" jis vis pakartodavo per futbolo rungtynes. 1999 metais, per vieną mačų "Atlanto" žaidėjams paskutinėmis minutėmis pelnius įvartį, V.Lekevičius iš džiaugsmo pradėjo spardyti stendus. Kalbama, jog tais pačiais metais nuo buvusio "Atlanto" vartininko ir vyr. trenerio gelbėjosi teisėjas Marius Jasbutis, bet tariamai nukentėjęs arbitras tada viską neigė.

Garsiausiai nuskambėjo V.Lekevičiaus poelgis 2000 m. balandžio 30 d., kai Vilniuje vyko "Atlanto" ir vietos "Žalgirio" rungtynės.

Tąkart klaipėdiečių vyr. treneris parbloškė jo futbolininkams nuošalę užfiksavusį teisėją Gintautą Ratkevičių ant aikštės vejos ir prispaudė keliu. Užpultas arbitras kreipėsi į teisėsaugos pareigūnus, tačiau vėliau V.Lekevičius, abiem pusėms susitarus, atsipirko tik Lietuvos futbolo federacijos drausmės komisijos skirta bausme - metų diskvalifikacija draudžiant dalyvauti veikloje, susijusioje su futbolu, kaip žaidėjui ir kaip treneriui.

Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Karbauskis paaiškino, kodėl reikia parlamentinio tyrimo dėl LRT nuolat pildoma (491)

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) pirmininkas Ramūnas Karbauskis antradienį...

Arūnas Milašius. Kai pradėjome plėšyti reklaminius žurnalų puslapius, mums ėmė sektis. Nesustokime. (8)

Nors bėdų, skaudulių ir saviplakos, baimės „o ką pasakys tas kaimynas, kurio dar nepažįstu“...

Perėjusi tikrą pragarą žydė į Vilijampolę grįžo ieškoti užkastos dėžės (180)

Izraelyje šiuo metu gyvenanti Kaune gimusi Dita Šperling savo akimis regėjo, kaip baltaraiščiai...

Policija perspėja žiemos malonumais besidžiaugiančius vairuotojus: bauda – iki tūkstančio eurų (35)

Praėjusią savaitę Lietuva pagaliau sulaukė sniego, o paspaudęs šaltukas neleido jam ištirpti....

Rusų politologas paaiškino Putino planus Ukrainoje (29)

Vladimiras Putinas neturi išteklių, kad įgyvendintų jėgos scenarijų Ukrainoje , teigia vienas...

Aplinkiniuose laukuose surinko visas atliekas ir pasistatė štai tokį namą

Krunai – kaimas Širvintų rajone, kuris jau 2001-aisiais laikytas išnykusiu. Šiandien čia...

Nerimauja dėl keliones įsigijusių žmonių - dėl „Travelonline Baltics“ kreipėsi į teisėsaugą (5)

Turizmo departamentas negaudamas oficialių duomenų, reikalingų patikrinti, ar įmonės draudimo...

Iš Šiaurės Korėjos pabėgusio kario istorijoje – netikėtas posūkis situacija gali komplikuotis (9)

Iš Šiaurės Korėjos pabėgęs 26-erių metų vyras, kuriam, nepaisant pavymui skriejančių kulkų,...

Kaip SEL vokalistė išgarsėjusi Silvija traukiasi iš Dragūno šešėlio: paskutinis taškas – „Eurovizija“ Portugalijoje (5)

Silvijos Pankūnaitės vardą daugelis gretina su grupe SEL . Ir visai ne be reikalo – atlikėja ne...

Ko statistinis lietuvis pageidauja savo bute: papasakojo, kuo skiriamės nuo estų ir suomių (3)

Nuosavas būstas daugeliui pirmiausia reiškia galimybę realizuoti save ir gerai jaustis asmeninėje...