Kūno kultūros ir sporto departamento (KKSD) atstovai ketvirtadienį pristatė didelio meistriškumo sporto plėtojimo programą, pagal kurią ketinama skirstyti lėšas sporto federacijoms.
Edis Urbonavičius
© DELFI / Domantas Pipas

„Pirmadienį programa pristatyta federacijoms. Ji pradėta ruošti birželio mėnesį. Į darbo grupę buvo įtraukti departamento nariai, techninių, žaidimų, komandinių, individualių olimpinių ir individualių neolimpinių sporto šakų atstovai. Įvyko apie penkiolika darbo grupės susirinkimų. Programą ketinama peržiūrėti ir, prireikus, koreguoti kasmet, – kalbėjo KKSD generalinis direktorius Edis Urbanavičius. – Tai kompromisų sprendimas. Visiems tinkamo formato rasti neįmanoma, nes per daug skirtingi interesai“.

Programą pristatė generalinio direktoriaus pavaduotojas Vytautas Vainys. Pagal programą, federacijos bus vertinamos pagal bendruosius, lemsiančius, ar federacija pretenduoja į finansavimą, ir specialiuosius, pagal kuriuos bus skaičiuojama finansavimo suma, kriterijus.

Kad federacija gautų finansavimą, ji turi būti suorganizavusi bent du Lietuvos čempionatus, per keturmečio laikotarpį delegavusi bent vieną sportininką į pasaulio ar Europos čempionatą (pasaulio/Europos taurės varžybas), priklausyti tarptautinei federacijai, kuri veikia bent 55 šalyse keturiuose žemynuose, federacija turi būti pripažinusi Pasaulinį antidopingo kodeksą, federacijos valdžios organų nariai neturi turėti teistumo už sunkias tyčines nusikalstamas veikas, iš federacijų bus reikalaujama interneto puslapyje skelbti apie visus savo sprendimus, pateikti finansines ataskaitas, federacijos įstatuose turės būti įtvirtinta vadovų rotacija.

Tiesa, kai kurių kriterijų įgyvendinimui, pavyzdžiui, federacijos veiklos viešinimui interneto svetainėse, turėtų būti nustatytas pereinamasis laikotarpis.

Bendrųjų kriterijų neatitiksianti federacija negaus finansavimo iš KKSD.

Federacijoms skiriamos lėšos bus skirstomos į tris dalis: 75 proc. – sportininkų rengimas (sportininkų pasiekti rezultatai per olimpinį ciklą bus vertinami taškais, o nuo surinktų taškų skaičiaus priklausys gaunama suma), 15 proc. – nacionalinių varžybų sistema (ši dalis priklausys nuo nacionaliniuose čempionatuose dalyvaujančių sportininkų skaičiaus), 10 proc. – federacijų veikla (vertinamas rėmėjų pritraukimas, lyčių pasiskirstymas federacijos struktūroje, tarptautinių varžybų organizavimas, mokymai ir pan.). Specialieji kriterijai skirtingoms federacijoms šiek tiek skirsis. Pavyzdžiui, Lietuvos teniso sąjungai (LTS) numatoma išlyga, kad bus vertinamas ne sportininkų dalyvavimas pasaulio ir Europos čempionatuose, o aukščiausio rango turnyruose.

Skiriant finansavimą, federacijos suskirstytos į tris grupes: strategines olimpines sporto šakas (išsidalins 60,81 proc. lėšų), olimpines sporto šakas (22,52 proc.) ir kitas sporto šakas (16,67 proc.).

Pasak KKSD vadovo E. Urbanavičiaus, į šią sistemą turėtų įsilieti ir neįgaliųjų sporto federacijos. Kol kas tai yra neįmanoma, nes neįgalieji turi atskirus vertinimo kriterijus, o finansavimą jiems skiria dvi organizacijos – KKSD ir Neįgaliųjų reikalų komitetas.

Planuojama, kad federacijos visus vertinimui reikalingus duomenis turėtų pateikti iki gruodžio 8 dienos. KKSD duomenis įvertintų iki 2018 metų sausio 8 dienos, lėšos turėtų būti paskirstytos iki sausio 10 dienos, o sutartys su federacijomis pasirašytos iki sausio 31-osios.

KKSD taip pat vykdys lėšų panaudojimo kontrolę. E. Urbanavičiaus teigimu, tinkamas monitoringas ir kontrolė iki šiol nebuvo vykdomi, tad nuo kitų metų ketinama įgyvendinti su tuo susijusius pokyčius.

„Biudžetas suskirstytas į tris programas: didelio meistriškumo programa (6 mln. eurų), Kūno kultūros ir sporto rėmimo fondo programa (6,5 mln.) ir valstybės investicinė programa (12 mln. eurų). Pagal didelio meistriškumo programą bus skirstomos lėšos federacijoms. Fondo programoje taip pat yra didelio meistriškumo finansavimas, tačiau, patvirtinus naująją finansavimo programą ir Seimui patvirtinus kitų metų biudžetą, jos fonde neturėtų likti ir visos lėšos galėtų būti skirtos fiziniam aktyvumui“, – teigė E. Urbanavičius.

„Ruošdami didelio meistriškumo sporto plėtojimo programą iš federacijų didelio nepasitenkinimo nesulaukėme. Nuolat palaikėme ryšį su federacijomis, jų atstovai dalyvavo programos rengimo darbo grupėje. Stengėmės nedaryti drastiškų pakeitimų. Su programa norime startuoti nuo esamos situacijos, bet mūsų tikslas – koncentruotis į didelį meistriškumą“, – sakė E. Urbanavičius.

Pasak KKSD vadovo, didelio meistriškumo sporto plėtojimo programa turėtų būti patvirtinta per šią savaitę ir tapti oficialiu dokumentu. E. Urbanavičius taip pat išreiškė viltį, kad Sporto įstatymas bus priimtas per Seimo rudens sesiją ir įsigalios nuo kitų metų sausio 1 dienos.

Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Šiurpi vienos šeimos istorija: išžudė šeimą ir apsigyveno su seserimi (274)

Stropus ir gabus abiturientas iš darbščios ūkininkų šeimos, tačiau kartu – ir negailestingas,...

Apie Lietuvą kalbėjo su ašaromis akyse: kodėl kai kurie emigrantai negrįžta (413)

„Jūs neįsivaizduojate, kaip pasiilgstame Lietuvos. Visi, kad ir ką sakytų, visi visu 100...

Naktinis reidas Vilniuje: didžiausi pažeidėjai – BMW ir „Audi“ vairuotojai (74)

Sekmadienio naktį Vilniuje kelių policija vėl surengė reidą . Vidurnaktį jis prasidėjo žiede...

Dar 12 nacionalinės „Eurovizijos“ dalyvių rungėsi dėl jūsų simpatijų: pusei jau užtrenktos durys (392)

Pirmasis eurovizinių atrankų etapas jau praeityje – iš pusšimčio dalyvių liko vos 24....

Klaipėdoje minios žmonių susirinko į miesto aikštes ir skverus (112)

Pagrindinis šalies uostamiestis šeštadienį ūžia. Čia tęsiasi ketvirtasis „ Šviesų...

16 metų tikro košmaro: ryte kūnai būdavo ištempiami lauk (175)

Po metų, kai jos tėvas su dviem jo broliais buvo rasti nušauti, sovietų valdžia atėjo Jevgenijos...

NBA Visų žvaigždžių fiestoje – Bookerio tritaškių liūtis ir Mitchello triumfas dėjimų konkurse gražiausių dėjimų video

Stipriausia pasaulio krepšinio lyga tęsia šiuo metu Los Andžele vykstantį šventinį Visų...

Orai: paspaus šaltukas, sulauksime ir snaigių (15)

Ši savaitė baigsis palyginti ramiai, tačiau kitos savaitės antroje pusėje prognozuojami didesni...

Amžinos vasaros kurortas vilioja atostogomis ant Raudonosios jūros kranto (29)

Eilate, Izraelio pietiniame kurorte prie Raudonosios jūros, jau turbūt yra pabuvoję nemaža dalis...

Atidžiai peržvelgusi vaikų vadovėlius tiesiog nustėro: tai – realus atvejis (758)

Viešai pristatyta nepanorusi būti filologė, humanitarinių mokslų daktarė, šiuo metu auginanti...