Pagrindinio Dano Rapšio varžovo dopingo byla grįžta į sporto arbitražo teismą (CAS), kuris griežtas sankcijas kinui skyrė šių metų vasarį. Diskvalifikacija buvo skirta atsižvelgus į pasaulinės antidopingo agentūros (WADA) rekomendacijas.

Diskvalifikuotas S. Yangas pateikė apeliaciją, kuri buvo patenkinta.

Pasaulio ir olimpinis čempionas 200 metrų laisvuoju stiliumi rungtyje buvo nubaustas už tai, jog 2018 metais jam atliktas dopingo testas buvo sunaikintas. 29-erių kinas tuomet teisinosi, jog kontrolieriai neturėjo reikiamų dokumentų ir padarė procedūrinių pažeidimų.

Dabar sporto arbitražo teisme plaukikas savo tiesas įrodinės iš naujo, o jo likimą spręs kiti teisėjai.

Tokią galimybę kinas iškovojo dėl Franco Frattini, kuris buvo vienas iš trijų asmenų, vasarį priėmusių sprendimą dėl S. Yango diskvalifikacijos. Buvęs Italijos užsienio reikalų ministras praeityje socialiniuose tinkluose yra paviešinęs įrašų, kuriuose teisininkai įžvelgė rasistinį pagrindą.

„Tie siaubingi sadistai kinai yra žmonijos gėda. Už tai, kaip jie kankina gyvūnus, jie nusipelno velnio kiekvieną dieną, o jų valdžia tai ne tik toleruoja, bet ir skatina“, – dar pernai lapkritį „Twitter“ tinkle rašė F. Frattini.

Jei nauja sporto arbitražo teismo sudėtis S. Yango byloje nuspręs atletui diskvalifikacijos neskirti, Kinijos plaukimo žvaigždė galės varžytis su D. Rapšiu kitų metų olimpinėse žaidynėse Tokijuje.

Šaltinis
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (10)