„Varžybos Trakuose bėgimo entuziastų tarpe tapo laukiamu ir mėgstamu renginiu, kurio tradicijos vis stipriau įsigali. Jau rudenį sulaukiame klausimų, kada bus galima registruotis. Prieš dvejus metus pakeitėme Trakų pusmaratonio trasą, kuri tapo ne tik įdomesnė, greitesnė, bet ir itin tinka tiems, kurie nori pagerinti savo bėgimo rezultatus ar pasiekti naujų rekordų“, – sakė Trakų pusmaratonį organizuojančios asociacijos „Sporto renginiai“ direktorius Evaldas Martinka.

Būtent šiose tarptautinėse varžybose dalyviai įprastai pradeda didžiųjų vasaros bėgimų sezoną. Tradiciniu tapęs renginys jau kelis metus pritraukia po kelis tūkstančius Lietuvos ir užsienio sportininkų ir bėgimo entuziastų.

Trakų pusmaratonyje noriai dalyvauja ir geriausi Lietuvos bėgikai. Prieš metus į Trakų pusmaratonį susirinko beveik visi stipriausi šalies lengvaatlečiai. Vyrų grupėje varžėsi Lietuvos bėgimo lyderiai Justinas Beržanskis, Valdas Dopolskas, Remigijus Kančys ir Mindaugas Viršilas.

Pusmaratonio rungtyje moterų kategorijoje laimėjo Rasa Drazdauskaitė, 10,5 km distancijoje – Vaida Žūsinaitė.

Ištvermingiausiems Lietuvos bėgikams konkurenciją sudarė užsienio šalių sportininkai – prieš metus sulaukta dalyvių paraiškų iš 20 valstybių, tarp kurių ne tik kaimynai lenkai ar baltarusiai, bet ir bėgikai iš Kinijos, Portugalijos, Turkijos, Vietnamo, JAV, Ispanijos ir kitų valstybių.

Trakų pusmaratonio čempionais vyrų kategorijoje jau kelerius metus tampa Baltarusijos bėgikai.

Pirmą kartą 2013 metais organizuotas Trakų pusmaratonis atgaivino bėgimo tradicijas senojoje Lietuvos sostinėje, taip pat palaipsniui keičia vietos gyventojų suvokimą apie laisvalaikio veiklas. Mieste atsiranda vis daugiau sportuojančių, bėgiojančių gyventojų, žmonės dažniau renkasi aktyvius laisvalaikio leidimo būdus, o vasaros pradžioje rengiamose varžybose kiekvienais metais dalyvauja vis daugiau jaunosios kartos atstovų.

Išbandyti savo jėgas ir registruotis galima į šias pusmaratonio distancijas: pusės maratono (21 km), 10,5 km, 5 km ir 1 km bėgimo, 1 km komandinę (šeimų) rungtis.

Renginyje laukiami ir šiaurietiško ėjimo entuziastai, kurie gali dalyvauti 10,5 km ir 5 km rungtyse.

Trakų pusmaratonio dalyviai bėgdami galės mėgautis puikiais vaizdais, kadangi didžioji trasos dalis bus nusidriekusi palei ežerą su nuostabaus grožio Trakų pilies peizažu fone. Pusmaratonio rungties bėgikai turės įveikti du trasos ratus, 10,5 km – vieną.

Pusės maratono bėgimo organizatoriai į renginį kviečia registruotis jau dabar. Anksčiau užsiregistravusiems taikomas mažesnis dalyvavimo mokestis, taip pat lieka daugiau laiko treniruotis ir tinkamai pasiruošti pasirinktai varžybų rungčiai.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (1)