Pirmasis ketvirtadienį ant aukščiausios prizininkų pakylos laiptelio lipo amerikietis Ryanas Lochte, ketvirtosiose pirmenybėse iš eilės triumfavęs 200 m kompleksinio plaukimo rungtyje. Jis nuotolį įveikė per 1 minutę 55,81 sekundės ir 0,84 sekundės aplenkė antroje vietoje likusį brazilą Thiago Pereirą bei 1,00 sekundes – bronza pasipuošusį kiną Wangą Shuną.

Tai buvo 16-asis 31-erių metų R. Lochte aukso medalis planetos pirmenybėse bei jis tapo pirmuoju plaukiku, laimėjusiu šį nuotolį ketvirtame čempionate iš eilės. Tris kartus iš eilės 200 m kompleksinio plaukimo rungtį laimėjo kitas garsus amerikietis Michaelas Phelpsas.

Staigmeną vyrų 100 m nuotolio laisvu stiliumi finale pateikė Ningas Zetao, tapęs pirmuoju Kinijos plaukiku iškovojusiu aukso medalį šioje distancijoje. Jis sugaišo 47,84 sekundės ir 0,11 sekundės aplenkė sidabrą iškovojusi australą Cameroną McEvoy bei 0,28 sekundės – trečiojoje pozicijoje finišavusį argentinietį Federico Grabichą. Šios rungties olimpinis čempionas amerikietis Nathanas Adrianas nugalėtojui pralaimėjo 0,47 sekundės ir liko septintas.

Aukso medalį Japonijos komandai iškovojo Natsumi Hoshi, aplenkusi visas varžoves plaukdama 200 m peteliške. Ji finale nuotolį įveikė per 2 minutes 5,56 sekundės ir 0,84 sekundės aplenkė amerikietę Cammilę Adams, likusią antroje vietoje, bei 0,95 sekundės – bronzą su pasaulio jaunimo rekordu iškovojusią kinę Zhang Yufei.

Dar vieną aukso medalį Kinijai iškovojo 50 m nuotolyje nugara triumfavusi Fu Yuanhui. Ji sugaišo 27,11 sekundės ir 0,15 sekundės aplenkė brazilę Etienę Medeiros bei 0,47 sekundės – bronzine prizininke tapusią tėvynainę Liu Xiang. Dvigubai ilgesniame nuotolyje šiose pirmenybėse nugalėjusi australė Emily Seebohm liko ketvirta.

Ketvirtąjį aukso medalį Kazanėje iškovojo amerikietė Katie Ledecky, ketvirtadienį padėjusi JAV komandai laimėti moterų estafetę 4 po 200 m laisvu stiliumi varžybas. 18-metė plaukikė šiose pirmenybėse taip pat triumfavo trijose asmeninėse rungtyse laisvu stiliumi plaukiant 200, 400 ir 1500 metrų, o penktadienį ryte dar startuos 800 m distancijos atrankoje.

Trečiosiose pirmenybėse iš eilės šioje estafetėje nugalėjęs JAV kvartetas sugaišo 7 minutes 45,37 sekundės ir 3,04 sekundės aplenkė sidabrą iškovojusią Italijos komandą bei 3,73 sekundės – bronzinius medalius laimėjusias Kinijos plaukikes.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (11)