Trečiojo planetos rekordo autore šiose pirmenybėse tapo čempionės titulą 100 m nuotolyje peteliške apgynusi švedė Saraj Sjostrom. Ji finale distanciją įveikė per 55,64 sekundės ir 0,1 sekundės pagerino tik parą pačiai priklausiusį rekordą, kurį išvakarėse pagerino pusfinalio plaukime.

Sidabro medalis atiteko 50 metrų peteliške rungties pasaulio čempionei danei Jeanettei Ottesen (57,05 m), o bronzos medalį po ketverių metų pertraukos vėl iškovojo kinė Lu Ying (57,48 sek.).

Vyrų 50 m peteliške rungties aukso medalį iškovojo prancūzas Florentas Manaudou. Londono olimpiadoje čempiono titulą pelnęs 50 m laisvu stiliumi distancijoje prancūzas pirmadienį 50 m peteliške finale nuplaukė per 22,97 sekundės ir 0,12 sekundžių aplenkė antroje vietoje likusį brazilą Nicholasą Santosą. Bronzos medaliai įteikti dviems atletams – čekui Laszlo Csehui ir lenkui Konradui Czerniakui (abu 23,15 sek.).

Čempiono titulą ginęs brazilas Cesaras Cielo Filho (23,21 sek.) finišavo tik šeštas.

Dar vieną – jau ketvirtąjį – pasaulio rekordą Kazanėje pagerino ir vengrė Katinka Hosszu, pirmadienį triumfavusi 200 m kompleksinio plaukimo rungtyje. Čempionės titulą šioje rungtyje apgynusi vengrė finale distancijoje sugaišo 2 minutes 6,12 sekundės ir 0,03 sekundės pagerino amerikietės Arianos Kukors pasiekimą, kuris gyvavo nuo 2009 metų pasaulio čempionato kuris liepos pabaigoje vyko Romoje (Italija).

2,33 sekundės nuo nugalėtojos atsiliko antra finišavusi japonė Kanako Watanabe, o bronzą iškovojusi britė Siobhan Marie O'Connor vengrei pralaimėjo 2,65 sekundės.