aA
Organizatorių prognozės, kad ketvirtajame „Kauno maratone“ bus pasiektas naujas maratono ir pusės maratono trasos rekordas pasitvirtino. Šiemet greičiausiu žmogumi, įveikusiu maratono distanciją Kaune, tapo bėgikas iš Kenijos. Šią distanciją iš moterų taip pat greičiausiai įveikė Kenijos bėgikė. Renginio metu paaiškėjo ir Lietuvos maratono čempionai.
Kauno maratonas 2016
© kaunas.kasvyksta.lt nuotr.

Dalyviai iš 36 valstybių

„Renginys tikrai išaugo ir subrendo – tiek tarptautinio dėmesio dar nebuvome sulaukę. Šiais metais dalyvavo rekordiškai didelis skaičius dalyvių iš svečių šalių. Taip pat, šiemet itin populiarios ilgosios – maratono ir pusės maratono distancijos. 42 kilometrų nugalėtojai į viršų kėlė ir išskirtinę renginio taurę, sukurtą skulptoriaus Algio Kasparavičiaus. Pati renginio atmosfera buvo tiesiog puiki. Rotušės aikštė pilna žmonių, oras palankus bėgimui“, – kalbėjo renginį organizuojančio „Kauno maratono klubo“ vadovas Algirdas Pukis.

Prestižinėje maratono distancijoje dalyvauti užsiregistravo apie 400 dalyvių, iš kurių bene trečdalis buvo užsieniečiai. Sudalyvauti „Kauno maratone“ dalyviai atvyko iš 36 skirtingų valstybių. Į pusės maratono distanciją išbėgo dar apie 1000 dalyvių. Šiems dalyviams startą patrankos šūviais paskelbė Lietuvos šaulių sąjunga, o Lietuvos himną padėjo giedoti Živilė Povilaitytė – Buzaitė (Jazzyvile).

Prieš startą galimybe sudalyvauti ir kartu su kitais bėgikais įveikti maratono distanciją pasidžiaugė Japonijos ambasadorius Toyoei Shigeeda. Jis sugebėjo visą savo kalbą pasakyti lietuvių kalba.

„Man labai patinka Kaunas ir Lietuva. Smagu matyti, kad čia bėga tiek daug linksmų žmonių. Bėgsiu ir aš. Neesu geras bėgikas, bet tikiuosi per 6 valandas pasiekti finišą“, – prieš startą pasakojo ambasadorius.

Nauji trasos ir asmeniniai rekordai

Tarptautinio dėmesio vis daugiau sulaukiančio renginio pagrindinės distancijos rekordą pagerino ir pirmas atbėgo bėgikas iš Kenijos – MathewKipkorir Sigei. Jis 42 km 195 metrus įveikė per 2 val. 26 min. ir 9 sek. Sportininkas džiaugėsi, kad trasa buvo itin palanki ir lygi, o palaikymo tikrai netrūko. Antras atbėgo ukrainietis Sergii Ukrainets (02:29:18). Trečias – du kart trasos nugalėtojas Aurimas Skinulis (2:29:42). Jis tapo ir Lietuvos maratono čempionu.

Greičiausia moteris taip pat buvo Kenijos bėgikė Leah Kusar – 3:02:53. Antra atbėgo ir Lietuvos maratono čempione tapo Loreta Bliujiene 03:04:31. Trečia, Natalia Malinouskaya – 03:10:23.

Nugalėtojus apdovanojo Lietuvos lengvosios atletikos federacijos generalinė sekretorė Nijolė Medvedeva ir renginio globėjas Virgilijus Alekna.

Prieš metus 10 kilometrų bėgęs, o šiemet savo jėgas ilgesnėje distancijoje išbandęs Mindaugas Viršilas pirmas kirto pusės maratono finišo liniją (1:07:53) ir ne tik pagerino trasos rekordą, pasiektą dar 2014 metais Remigijaus Kančio (1:11:13), bet ir minute savo asmeninį rekordą.

„Labai geras oras šiandien, ne per karšta buvo. Nors teko kovoti ir prieš vėją, bet viskas pavyko. Tiesa, šioje distancijoje teko bėgti vienam priekyje, tai galėjau sau leisti ramiau bėgti“, – pasakojo M. Viršilas.

Antras atbėgo Egidijus Adomkaitis (1:11:54), kuris tik sekunde aplenkė Darių Sadecką (1:11:55).

Iš moterų pirmoji pusės maratono finišo liniją kirto Anastasiia Zakharova (1:24:43). Sportininkė iš Rusijos džiaugėsi, kad palankus oras ir patogi trasa padėjo asmeninį rekordą pagerinti net 5 minutėmis. Antroji atbėgo Diana Avgustinovič (01:31:14). Trečia liko Giedrė Kubiliūtė (01:32:41).

Trumpose distancijose – išlaikyti titulai

Antroje renginio pusėje startavo trumpesnių distancijų dalyviai. Akademinės kredito unijos 5 kilometrų distancijoje užsiregistravo ir startavo apie pusantro tūkstančio bėgikų. „Švyturio Balto nealkoholinio“ 10 km distancijoje – tūkstantis dalyvių. PRISMA šeimų 1,5 km trasoje užsiregistravo ir jėgas išbandė apie 500 dalyvių.

Šiose distancijose dalyvavo itin marga dalyvių minia. Buvo galima sutikti ir bėgančią faraonę, akmens amžiaus žmonių, bananais ar šampūno buteliukais apsirėdžiusius dalyvius. Jie po bėgimų susirungė dėl žiūrovų simpatijų ir rėmėjų prizo. Nors šias trasas daugelis renkasi dėl pramogos, bet netrūko emocijų ir dėl geriausio ir greičiausio vardo.

5 kilometrų distancijoje, kaip ir prieš metus, nugalėjo Valdas Dopolskas (0:15:07) ir Monika Vilčinskaitė (0:17:13). Monika savo praėjusių metų rezultatą pagerino 7 sekundėmis.

Iš vaikinų antras atbėgo Karolis Lazdauskas (0:15:51) už nugaros palikęs Paulių Bieliūną (0:15:58). Tiesa, K. Lazdauskas vėliau startavo ir su 10 kilometrų grupe ir užėmė trečią vietą. Antroji iš moterų finišą kirto Ieva Želvytė (0:19:05). Trečia atbėgo Jurgita Levertavičiūtė (0:19:36).

K. Lazdauskas teigia neištvėręs ir nesulaukęs savo 10 km starto, tad užsiregistravo ir į 5 km distanciją. Taip ir atsitiko, kad prizininku tapo abejose distancijose.

Pirmasis, iš 10 km grupės, finišą pasiekė Ignas Brasevičius ir 2 sekundėmis pagerino trasos rekordą (0:31:07). Antras atbėgo Justinas Beržanksis (0:32:21). Trečias, jau minėta K. Lazdauskas (0:33:08)

Iš merginų titulą išlaikė ir trasos rekordą pagerino Monikos sesuo Milda Vilčinskaitė (0:35:03). Antra atbėgo Evelina Milienė (0:36:21). Trečia – Vaida Sacikauskaitė (0:40:11)

Apdovanoti buvo ir PRISMA 1,5 km bėgimo greičiausieji.

Kova dėl geriausių komandų vardo

Šiemet kaip niekad ankščiau aktyviai į „Kauno maratoną“ buvo registruojamasi komandomis. Apdovanotos buvo daugiausia kilometrų nubėgusi mokykla, universitetas, įmonė ir daugiausia dalyvių surinkusi politinė partija.

Pirmus metus organizuojamoje mokyklų taurėje nugalėjo Akademijos Ugnės Karvelis gimnazija. Mokyklos bendruomenė, tarp kurių buvo bėgančių visas distancijas bendrai įveikė 434,4 kilometrus. Iš viso rungėsi apie 10 mokyklų.

Kauno technologijos universitetas vėl sugebėjo surinkti stipriausią ir sportiškiausią komandą, kuri bendrai įveikė 571,5 kilometrus ir ketvirtus metus lipo ant scenos atsiimti „Universitetų taurės“. Lyderio vardą išsaugojo ir didžiausią komandą, kuri bendrai nubėgo net 2 413,5 kilometrus, surinko bendrovė SDG. Ši komanda yra itin aktyvi nuo pat pirmojo renginio.

Didžiausios permainos šiemet vyko „Stipriausios politinės jėgos“ kategorijoje. Taurė pirmą kartą atiteko ne visuomeninei organizacijai „Vieningas Kaunas“, o net 64 dalyvius surinkusiai Lietuvos Valstiečių ir Žaliųjų sąjungai. Dėl taurės taip pat kovojo energingai ir buvę nugalėtojai bei Socialdemokratų ir Lietuvos liberalų sąjūdžio komandos. Tiesa, kitaip nei universitetų ar mokyklų apdovanojimai, šis įteikiamas už daugiausia bėgusių dalyvių, o ne įveiktų kilometrų skaičių.

„Kauno maratonas 2016“ nugalėtojai:

Kauno „Akropolio“ pusė maratono

Vyrai

Mindaugas Viršilas – 01:07:53
Egidijus Adomkaitis – 01:11:54
Darius Sadeckas – 01:11:55

Moterys

Anastasiia Zakharova 1:24:43
Diana Avgustinovič 01:31:14
Giedrė Kubiliūtė 01:32:41

Kauno maratonas

Vyrai

MathewKipkorir Sigei 02:26:39
Sergii Ukrainets 02:29:18
Aurimas Skinulis 02:29:42

Moterys

Leah Kusar – 03:02:53
Loreta Bliujiene – 03:04:31
Natalia Malinouskaya – 03:10:23

Lietuvos maratono čempionatas

Vyrai

Aurimas Skinulis 02:29:42
Ruslanas Seitkalijevas 2:35:58
Antanas Žukauskas 2:40:55

Moterys

Loreta Bliujienė 3:04:31
Vilija Damašeckienė 3:30:23
Sada Bukšnienė 3:36:10

„Švyturio Baltas nealkoholinis“ 10 km

Vyrai

Ignas Brasevicius – 00:31:07
Justinas Beržanskis – 00:32:21
Karolis Lazdauskas – 00:33:08

Moterys

Milda Vilčinskaitė – 00:35:03
Evelina Miltenė – 00:36:21
Vaida Šacikauskaitė – 00:40:11

„Akademinės kredito unijos“ 5 km

Vyrai

Valdas Dopolskas – 0:15:07
Karolis Lazdauskas – 0:15:51
Paulius Bieliūnas – 0:15:58

Moterys

Monika Vilčinskaitė – 0:17:13
Ieva Želvytė – 0:19:05
Jurgita Levertavičiūtė – 0:19:36

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Dopingo kontrolieriai nesiryžo iš naujo bausti Rusijos (11)

Pasidalinti uždarytoje Maskvos laboratorijoje saugomais duomenimis vėlavusi Rusija išvengė naujų...

Lietuvos imtynių čempionate medalius šlavė Vilniaus atstovai

Šiauliuose vykusiame Lietuvos imtynių čempionate buvo išdalinti net 28 apdovanojimų komplektai....

Pasaulio čempionas išeina į dvigubą medžioklę: pildys ir trofėjų lentyną, ir piniginę (13)

Dano Rapšio laukia kaip niekad intensyvus sezonas. Kaip jau skelbė DELFI, 23-ejų panevėžietis...

Vokietija ir Prancūzija – pasaulio rankinio čempionato pusfinalyje (4)

Pasaulio vyrų rankinio čempionate, kuris vyksta Danijoje ir Vokietijoje, jau aiškios dvi pusfinalio...

Inauguruojama nauja plaukikų Čempionų lyga: dalyvaus Rapšys, Meilutytė liko be kvietimo (9)

Tarptautinė plaukimo federacija ( FINA ) pristato naujovę – Čempionų lygą. Naujose varžybose...

Top naujienos

Malinauskas prisipažįsta: premjero komanda rūpinosi Skvernelio prezidentinės kampanijos pradžia (603)

Apie dalyvavimą Prezidento rinkimuose dabartinis šalies premjeras Saulius Skvernelis paskelbė...

Specialistai apie Žiežmarių gimnazijos skandalą: tu sėdi įtampoje ir nežinai, kada tave užgrius ši lavina (682)

Savaitgalį socialiniuose tinkluose pasklido įrašas, kuriame girdėti, kaip Žiežmarių gimnazijos...

Didžiulį pranašumą išbarstęs „Rytas“ paskutinę sekundę pralaimėjo Berlyne (521)

Europos taurės „Top-16“ rungtynėse antradienį Vilniaus „Ryto“ (1-3) krepšininkai išvykoje...

Orai: spiginanti saulė šalčio nesumažins (7)

Trečiadienį virš Lietuvos savo pozicijas stiprins anticiklonas, kuris vaikys debesis ir leis...

Javtokas – apie tris prasčiausius baudų metimus karjeroje, pirmą prašymą po avarijos ir ryklio tatuiruotę (58)

Eurolygos tinklalaidėje „The Crossover“ Joe Arlauckas pakalbino Kauno „Žalgirio“ sporto...

Audringos reakcijos po „Pravieniškių mafijos” filmo: emocijos pritrenkiančios (33)

Visą Lietuvą sudrebinusios ir kalėjimų sistemos tamsiąją pusę atskleidusios knygos „...

Eva Tombak. Aš turiu alergiją dvasingumui (234)

Jeigu kažkas sako – „esu dvasingas“, jau žinau, kad mums ne pakeliui. Neprisimenu, kas...

Neteisėtais būdais pralobusiems valdžia ruošia naujus spąstus (56)

Neteisėtais būdais pralobusiems valdininkams ir verslininkams valdžia ruošia naujus spąstus....

Klaipėdietės pergalė: pardavėjas privalės atlyginti už ką tik įsigytą ir pakeliui sugedusią transporto priemonę (497)

Sėkminga byla suformavo precedentą: dabar automobilių pardavėjams reikia būti atidesniems.

Unikauskas įvardijo tikslų laiką, kada reikėtų eiti miegoti: tik taip kokybiškai pailsėsite (42)

Raumuo, kuris dieną gavo fizinio krūvio, paauga tik naktį, kai užmiegate giliu miegu ir pasiekiate...