Boulderingas – tai olimpinė laipiojimo sporto disciplina, kurioje laipiotojai lipa į neaukštą, 4 metrų sieną unikaliomis varžybų trasomis ir varžosi, kuriam iš jų pavyks įveikti daugiausiai trasų. Trasa laipiojime vadinama vertikali lipimo užduotis, galvosūkis, kelias, sukurtas iš spalvotų kybių (atbrailų už kurių
laikomasi).

LJBČ yra pagrindinės varžybos Lietuvos jaunimo grupės laipiotojams. Varžybose varžomasi 4 amžiaus grupėse – U20, U18, U16 ir U14. Šiemet pasiektas dalyvių rekordas – varžybose dalyvavo virš 80 sportininkų iš Lietuvos ir Latvijos.

Šio jaunimo boulderingo čempionato trasos – gausios ir įvairialypės trasų statytojų komandos kūrinys. Visą savaitę prieš čempionatą treneriai, trasų kūrėjai iš visos šalies 4 dienas mokėsi iš pasaulio taurių trasų kūrėjo Tonde Katyio pagal Lietuvos tautinio olimpinio komiteto kuruojamą Olimpinio solidarumo programą, o dalis geriausių mokymų trasų liko čempionato iššūkiui.

Varžybų atrankoje kiekviena amžiaus grupė turi po 10 trasų ir apie 1 valandą jų lipimui. Į finalus patenka po 6 geriausius sportininkus kiekvienoje amžiaus grupėje. Finalai vyksta pagal tarptautinės laipiojimo sporto federacijos standartą – dalyviai lipa paeiliui 5 trasas, kiekvienai trasai įveikti turėdami 4 minutes.

Varžybų metu tiek atrankos lipimuose, tiek finalinėse trasose jaunimas demonstravo treniruočių metu įgytą meistriškumą, jėgą, drąsą ir susikaupimą. Tuo pačiu, sukurtas įsimintinas reginys žiūrovams, sportininkai nepasidavė bei kovojo iki paskutinių sekundžių.

Sportininkų kova neliko nepastebėta federacijos partnerių Montis Magia, ALprojects Group ir Bonobo – jaunieji sportininkai ne tik džiaugėsi čempionų taurėmis, bet ir buvo apdovanoti naudingais prizais.

Lietuvos jaunimo boulderingo čempionatas / FOTO:  Ugnius Byron Braun

Europos jaunimo taurė Kaune Lietuvos jaunimo boulderingo čempionatas, tiek varžybų organizatoriams, tiek sportininkams pasirengiamoji stotelė prieš ypatingą 2023 metų renginį Kaune – Europos jaunimo boulderingo taurės etapą.

„Lietuvos laipiojimo sporto federacijai didelė garbė, jog buvome pastebėti tarptautinės laipiojimo sporto federacijos (IFSC), kuri mums suteikė galimybę organizuoti tokio lygio varžybas. Tai pirmas tokio lygio renginys Baltijos šalyse, tad kartu su Kauno miesto savivaldybės, Nacionalinės sporto agentūros bei rėmėjų finansine parama, tikimės renginį suorganizuoti kokybiškai ir tinkamai reprezentuoti savo šalį laipiotojų bendruomenėje.

Iš sportinės pusės tikimės, jog šis renginys atvers Lietuvos jauniesiems sportininkams galimybes ir norą varžytis tarptautinėje arenoje: dabar turime vos 4-5 sportininkus jaunimo tarpe, kurie nuosekliau dalyvauja Europos jaunimo taurėse ir čempionatuose. Iki šiol daugelis renginių vykdavo centrinėje arba vakarų Europoje – Austrijoje, Vokietijoje, Prancūzijoje, į kuriuos nuvykimas yra brangus, tad daugelis mūsų šalies jaunųjų talentų neturėjo finansinių galimybių išvykti bei savo jėgas išbandyti tarptautinėse varžybose. Tikimės, jog Lietuvoje vyksiančiame Europos jaunimo boulderingo taurės etape sudalyvaus bent 20 jaunimo rinktinės sportininkų, kurie buvo atrinkti Lietuvos čempionato metu.

Aukšto meistriškumo laipiojimo sportas Lietuvoje sparčiai auga, dėka mūsų federacijos partnerių paramos ir pasitikėjimo, visos Lietuvos laipiojimo klubų vienybės ir noro investuoti į sportą bei darbščios federacijos komandos – visa tai leidžia išsikelti didelius tikslus ir kryptingai jų siekti. Europos jaunimo boulderingo taurė Lietuvoje yra istorinis įvykis laipiojimo sportui Baltijos šalyse, net ir Skandinavijoje“, – besikeičiančiu sportu džiaugėsi Lietuvos laipiojimo sporto federacijos prezidentė Milda Koreivaitė.

Šaltinis
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją