Po Kaune sėkmingai įvykusių Europos lengvosios atletikos jaunimo (iki 20 metų) čempionato (2005 m.) ir tarptautinių varžybų „Permit meeting Kaunas 2006" Dariaus ir Girėno sporto centras buvo teigiamas įvertintas tiek sportininkų, tiek trenerių, kurie pareiškė norą Kaune ne tik dalyvauti varžybose, bet ir treniruotis.

Miesto tarybos nariai pritarė Tarptautinės lengvosios atletikos federacijos pasiūlymui Kaune įrengti tarptautinį akredituotą lengvosios atletikos centrą. Tokių centrų pasaulyje yra vos 17.

„Tarptautinė lengvosios atletikos federacija apžiūrėjusi Dariaus ir Girėno sporto centrą nusprendė, kad jis yra tinkamas toks, koks yra. Nereikia daryti jokių atskirų investicijų tam, kad čia galėtų važiuoti sportininkai treniruotis iš įvairių šalių. Kaune sportininkai galės gauti mūsų trenerių konsultacijas ir išnaudoti tą potencialą, kuris yra. Priklausomai kaip centras dirbs, tiek ir sportininkų atvažiuos", - sakė Kauno miesto Savivaldybės administracijos direktorius Robertas Stanionis.

Netrukus Kaune turėtų apsilankyti Tarptautinės lengvosios federacijos atstovai, kurie su Lietuvos lengvosios atletikos federacijos (LLAF) atstovais suderins paskutines detales, o pirmieji sportininkai į Kauną turėtų atvykti pavasarį.

Kaunas konkuruoja su Ostrava (Čekija) dėl teisės 2009 metais surengti Europos jaunimo (iki 23 metų) lengvosios atletikos čempionatą. Tai, kad Kaune įsikurs akredituotas treniruočių centras gali turėti teigiamos įtakos renkantis čempionato sostinę.

„Tai, kad Kaune įsikurs akredituotas treniruočių centras minusas tikrai nebus. Tai duos tik pliusą, kadangi Europos asociacija glaudžiai bendradarbiauja su Europos lengvosios atletikos federacija. Tai dar vienas Lietuvos lengvosios atletikos ir Kauno sporto bazių įvertinimas, kuris pridės pliusų kovojant su kitais miestais dėl tarptautinių renginių", - sakė LLAF Plėtros ir rinkodaros direktorius Virginijus Daukšys.

Kur vyks 2009 metų Europos jaunimo lengvosios atletikos čempionatas kovo pradžioje bus sprendžiama Birmingeme (Anglija).

Šaltinis
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją