„Nors olimpinės žaidynės ir buvo pagrindinės metų varžybos, renkame geriausią visų metų sportininką, o aukštų vietų buvo Europos čempionate. Apibendrinant sezoną, jį vertinčiau septynetui, sugrįžome į medalių kelią, tik gaila, kad jų nebuvo olimpiadoje“, – teigė vyr. rinktinės treneris Kęstutis Jezepčikas.

LLAF Taryba išrinko po penkis kandidatus tapti geriausiu metų lengvaatlečiu, lengvaatlete bei kylančia žvaigžde. Geriausiu 2016-ųjų lengvaatlečiu gali tapti E. Matusevičius (ieties metimas), Domantas Poška (disko metimas), Marius Žiūkas (20 km sportinis ėjimas), Tadas Šuškevičius (50 km sportinis ėjimas) bei pastarųjų dviejų rinkimų nugalėtojas A. Gudžius (disko metimas).

Tarp moterų 2015-aisiais triumfavusiai B. Virbalytei šis sezonas nebuvo toks sėkmingas – jos pavardės kandidačių penketuke nėra. Metų lengvaatlete pretenduoja tapti Zinaida Sendriūtė (disko metimas), Airinė Palšytė (šuoliai į aukštį), Diana Lobačevskė (maratonas), Rasa Drazdauskaitė (maratonas) ir Liveta Jasiūnaitė (ieties metimas).

„Kaip visada didesnė konkurencija yra tarp moterų, būtent šios kategorijos nugalėtoją prognozuoti yra sudėtingiausia. Jei prisiminsime, retai buvo taip, kad ta pati sportininkė būtų geriausia dvejus metus iš eilės, aistruoliai turės iš ko rinktis“, – sakė K. Jezepčikas.

Kylančios žvaigždės rinkimuose dalyvaus Urtė Baikštytė (šuoliai į aukštį), Edgaras Benkunskas (dešimtkovė), Tomas Vasiliauskas (kūjo metimas), Juozas Baikštys (šuoliai į aukštį) bei Benediktas Mickus (800 m).

Nugalėtojai paaiškės susumavus aistruolių (jų balsai lems 40 proc. galutinių rinkimų rezultatų), sporto žurnalistų (30 proc.) bei LLAF Tarybos narių (30 proc.) balsus. Balsavimas vyks iki lapkričio 8 dienos, o nugalėtojai bus paskelbti ir apdovanoti lapkričio 18 dieną Palangoje vyksiančios LLAF ataskaitinės-rinkiminės konferencijos metu.

Kandidatės moterys

Airinė Palšytė (šuoliai į aukštį) – pasaulio uždarų patalpų čempionate užėmė ketvirtą vietą, Europos čempionate iškovojo sidabro medalį (196 cm), Rio de Žaneiro olimpinėse žaidynėse pateko į finalą ir buvo 13-ta (188 cm, kvalifikacijoje – 194 cm);

Zinaida Sendriūtė (disko metimas) – Rio de Žaneiro olimpinėse žaidynėse pateko į finalą ir užėmė aukščiausią vietą iš lietuvių – dešimtą (61,89 m), Europos čempionate taip pat kovojo finale (13 vieta – 56,17 m, kvalifikacijoje – 58,88 m);

Rasa Drazdauskaitė (maratonas) – Europos čempionato pusmaratonio varžybose tik per plauką neiškovojo medalio ir finišavo ketvirta (1 val. 11 min. 47 sek.). Rio de Žaneiro olimpinėse žaidynėse užėmė 37 vietą (2 val. 35 min. 50 sek.);

Diana Lobačevskė (maratonas) – olimpinėse žaidynėse iškovojo aukščiausią vietą tarp ištvermės rungčių atstovų – 17-tą (2 val. 30 min. 48 sek.). Europos čempionato pusmaratonyje finišavo 33-ia (1 val. 14 min. 6 sek.);

Liveta Jasiūnaitė (ieties metimas) – pagerino Lietuvos iki 23 metų rekordą (61,32 m), Europos čempionate pateko į finalą ir ten užėmė 12 vietą (53,94 m, kvalifikacijoje – 58,21 m).

Kandidatai vyrai

Andrius Gudžius (disko metimas) – patirta kojos trauma ir ilga reabilitacija nesutrukdė pasiekti solidžių rezultatų: Rio de Žaneire disko metikas pateko į finalą (12 vieta – 60,66 m, kvalifikacijoje – 65,18 m), Europos čempionate užėmė 13 vietą (63,85 m);

Marius Žiūkas (20 km sportinis ėjimas) – Rio de Žaneiro olimpiadoje tarp ištvermės atstovų vyrų pasirodė sėkmingiausiai: geriausias sezono rezultatas ir 26 vieta (1 val. 22 min. 27 sek.);

Tadas Šuškevičius (50 km sportinis ėjimas) – olimpinėse žaidynėse itin sudėtingomis oro sąlygomis finišavo 32-as (4 val. 4 min. 10 sek.);

Edis Matusevičius (ieties metimas) – tapo jauniausiu Europos čempionate dalyvavusiu Lietuvos vyru lengvaatlečiu istorijoje, o ten užėmė 21 vietą (77,86 m);

Domantas Poška (disko metimas) – Europos žiemos metimų taurės varžybose iškovojo trečią vietą iki 23 metų amžiaus grupėje (58,08 m).

Kylančios žvaigždės rinkimai

Urtė Baikštytė (šuoliai į aukštį) – Europos jaunių čempionate iškovojo sidabro medalį (179 cm);

Edgaras Benkunskas (dešimtkovė) – Europos jaunių čempionate pagerino asmeninį rekordą ir užėmė septintą vietą (6907 tšk.);

Tomas Vasiliauskas (kūjo metimas) – pasaulio jaunimo čempionate užėmė aukščiausią vietą iš visų Lietuvos lengvaatlečių (14 vieta – 68,98 m), sezono metu pagerino šalies 18-mečių ir 19-mečių rekordus (74,40 m);

Juozas Baikštys (šuoliai į aukštį) – sezono metu pasiekė Lietuvos 17-mečių rekordą (215 cm) bei pakartojo 18-mečių rekordą (217 cm);

Benediktas Mickus (800 m bėgimas) – pasaulio jaunimo čempionate prasibrovė į pusfinalį ir užėmė 19 vietą (1 min. 49,44 sek.).

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (3)