aA
Lietuvos ledo ritulio rinktinė artėja prie lemiamos pasiruošimo stovyklos fazės. Iki šiol mūsų šalyje neregėtas technines naujoves taikanti rinktinė jau kitą savaitę turės nuspręsti dėl 22-ejų žaidėjų, kurie vyks į pasaulio čempionato IA diviziono kovas Kazachstane, o pastarosiomis dienomis rinktinės stovyklą paliko pirmieji žaidėjai.
Lietuvos ledo ritulio rinktinė
© Hockey.lt

Prieš paskutinę pasiruošimo savaitę rinktinės vyriausias treneris Danielis Lacroix pasidžiaugė treniruočių stovykla ir išskyrė pagrindinius jos akcentus.

„Sakyčiau, kad tai buvo geros dvi treniruočių savaitės visai komandai, o man tai buvo puiki pirmoji savaitė su rinktine. Jos metu mes turėjome puikią galimybę pasižiūrėti į jaunesnius vaikinus ir įsitikinti ką jie sugeba. Kaip visiems žinoma, rinktinę po praėjusių metų paliko nemažai veteranų, o ypač tai jaučiasi gynybos grandyje. Todėl džiaugiuosi, kad atvykęs jaunimas yra išalkęs ir viską atlieka su maksimalia koncentracija ir užsivedimu. Per šias savaites mes pasižiūrėjome į mūsų jaunimą, įvertinome jų galimybes, o taip pat turėjome laiko tiek padirbėti ties mūsų norima sistema rinktinėje, tiek ir pamokėme žaidėjus kai kurių dalykų“, – teigė rinktinės treneris.

Kanadietis taip pat atskleidė, jog naują treniruočių programą išbandę žaidėjai paliko jam puikų įspūdį, o taip pat jis pasidžiaugė ir tuo, jog turint keturis asistentus, jis su savo štabu didesnį dėmesį galėjo skirti ir individualiam darbui su žaidėjais.

„Man patiko tai, kaip žaidėjai atrodė treniruotėse. Kiekvieną dieną mes stengėmės dirbti ties tuo, kad taptume geresne komanda ir pagerintume savo grupinį darbą. Tačiau be darbo ties mūsų svarbiausiais aspektais, mes turėjome galimybę padirbėti individualiai su žaidėjais ir juos šiek tiek pamokyti. Tai yra itin svarbu tokioje jaunoje komandoje, kurią mes turime. Dėl to galiu tik pasidžiaugti, kad šioje rinktinėje turime keturis asistentus. Prisijungęs Ronas Pasco ne tik gali puikiai analizuoti oponentus ir įvertinti savo žaidėjų gebėjimus, tačiau ir turi daugybę patirties, kurią jis gali perduoti jaunimui. Šarūnas Kuliešius taip pat puikiai pasidarbavo, kadangi jis puikiai pažįsta kiekvieną ledo ritulininką, o pridėjus Arūną Aleinikovą ir Ty Newberry, mes turėjome penkis trenerius bei ne tokį didelį žmonių kiekio skirtumą tarp žaidėjų skaičiaus ir trenerių personalo, o tai mums labai padėjo su žaidėjais dirbant individualiai.“

Dar prieš šios savaitės kontrolines su Estija rungtynes rinktinė atsisveikino su vartininku Donatu Žukovu ir puolėjais Luku Žukausku bei Ignotu Ragu. Tuo tarpu vakar nuspręsta, jog į pasaulio čempionatą nevyks ir gynėjas Mantas Stankius.

Rinktinėje jau dirba visi ledo ritulininkai: paskutinis rinktinės stovyklą papildė antradienį į treniruotes atvykęs vartininkas Mantas Armalis. Visgi, ne visi rinktinės kandidatų sąraše buvę žaidėjai galėjo atvykti į stovyklą – Edgarui Rybakovui koją pakišo trauma, o Pijus Rulevičius pasaulio čempionatą praleis dėl asmeninių priežasčių.

Šiuo metu rinktinėje dirba 26 ledo ritulininkai, kurie pilnu tempu ruošiasi balandžio 23-24 dienomis įvyksiančioms rungtynėms su Lenkijos nacionaline rinktine. Planuojama, jog būtent po šių rungtynių paaiškės galutinis rinktinės 22-tukas, kuris vyks į pasaulio čempionatą.

Rinktinės treneris atskleidė, jog prieš paskutinius du mačus jis vis dar turi neatsakytų klausimų, o draugiškų rungtynių cikle rinktinė kartais specialiai sudėtingesnėse situacijose išbando jaunimą, kad galėtų įsitikinti, kaip jie pasiruošę atlaikyti spaudimą.

„Mūsų dar laukia dvi rungtynės ir keletas svarbių sprendimų. Šiuo metu vis dar liko keletas klaustukų, tad šie mačai mūsų rinktinei yra labai svarbūs. Juk po jų daug laiko nebebus – mūsų lauks kelionė į Kazachstaną, o ten atvykus po kelių dienų jau teks startuoti pasaulio čempionate. Draugiškose rungtynėse kartais specialiai paliekame veteranus ant suolo ir įvairiose situacijose išbandome mūsų jaunimą. Taip bandome susipažinti su tuo, kaip jie gali atrodyti sudėtingose situacijose, o tai žinoti prieš pasaulio čempionato startą yra labai svarbu.“

Nepaisant paskutinių sprendimų, šiemet rinktinėje bus nemažai jaunimo, kuriam tai bus pirmoji patirtis pasaulio čempionatuose. D. Lacroix teigimu, paruošti žaidėjus tokioms situacijoms labai sudėtinga ir kartais reikia tiesiog pasitikėti, jog jaunieji žaidėjai sugebės patirties spragas užkamšyti savo entuziazmu.

„Kaip paruošti ir pasirinkti tarp patirties neturinčio jaunimo pasaulio čempionatui? Taip išties geras klausimas. Manau, kad tai yra vienas iš tų dalykų, į kurį nėra aiškaus atsakymo. Tu tiesiog turi rinktis tuos, kuriais pasitiki labiausiai. Su tais vyrukais tu esi garantuotas, kad jie atneš entuziazmą ir bandys atlikti viską, ką mes numatysime savo žaidimo plane. Kai kurie žaidėjai atvykę į pasaulio čempionatą padarys žingsnį į priekį bei pakels savo žaidimo kreivę. Tačiau su jaunimu reikia susitaikyti, kad tai yra mokymosi procesas, kuriame netrūks klaidų – mes visi tai žinome. Bet mes viliamės, kad savo darbo etika jie sugebės užglaistyti padaromas klaidas.“

Rinktinės stovykloje atliekamu darbu patenkintas buvo ir komandos vadovas Karolis Kubilius, kuris pasidžiaugė žaidėjų atsidavimu bei negailėjo komplimentų trenerių štabo darbui.

„Šiais metais surinkta stipri komanda, o jos darbas treniruotėse yra pagirtinas. Rinktinės žaidėjai nusiteikę gerai ir darbingai, pasiruošimas vyksta pilnu tempu. Rinktinei suteiktos geros sąlygos ir viskas išpildoma aukštu lygiu. Komplimentų vertas ir trenerių štabas – jų atliekamo darbo kokybė yra tokia, kokios mes Lietuvoje dar nesame matę. Viskas yra atliekama nepriekaištingai profesionaliai ir visais aukščiausio ledo ritulio lygio standartais“, – rinktinės treniruočių stovykla džiaugėsi komandos vadovas.

Jau pasaulio čempionato metu rinktinė naudosis ir dar viena technine gudrybe, kurios iki šiol mūsų šalies rinktinė neturėjo. Rungtynių metu filmuojamas rungtynes su specialia programa apdoros rinktinėje už vaizdo peržiūras atsakingas treneris Ty Newberry, kuris pertraukų tarp kėlinių metu su trenerių štabu galės komandai pateikti norimų epizodų pakartojimą iš praėjusio kėlinio. Tokių peržiūrų galimybė vos pasibaigus kėliniams – naujovė Lietuvos ledo ritulio pasaulyje. Trenerio D. Lacroix teigimu, su tuo mes galėsime lygintis su kitomis šio diviziono rinktinėmis.

„Nors Lietuvoje tai yra naujovė, aukštesniuose divizionuose komandos tuo naudojasi jau ne vienerius metus. Mums labai svarbu turėti galimybę žaidėjus pamokyti ar parodyti, kas vyksta ant ledo ir kaip jiems reikia adaptuotis. Tai yra tik dar vienas dalykas, kuriuo mes bandysime su visais varžytis ir su juo neatsiliksime nuo kitų valstybių“, – teigė treneris.

Artimiausia savaitė rinktinės nariams bus itin darbinga. Rinktinės laukia paskutiniai kontroliniai mačai Elektrėnuose su Lenkijos rinktine balandžio 23 dieną (16:30 val.) ir balandžio 24-ąją (18:40 val.). Po šių mačų galutinę sudėtį paskelbsianti Lietuvos nacionalinė rinktinė išvyks į Kazachstaną, kur jau balandžio 29 dieną rinktinė pradės kovas pasaulio čempionate rungtynėmis su Baltarusijos rinktine.

Lietuvos ledo ritulio rinktinės kandidatų sąrašas:

Nr.
Žaidėjas
Poz
Gimimo data
Klubas
1
Katulis Artūras
G
19810805
Energija, LTU
2
Ališauskas Nerijus
G
19910606
Dinamo Riga, (KHL) LAT
3
Protčenko Edgar
G
19970520
Billingham Stars, (NIHL) UK
4
Krukovski Tomaš
G
19990503
Geležinis Vilkas, LTU
5
Gusevas Kostas
G
19990624
HK Riga, (MHL) LAT
6
Motiejūnas Dominykas
G
20000319
Potomac Patriots, (USPHL) USA
7
Domeika Arvidas
G
20000520
Dallas Snipers, (WSHL) JAV
8
Rumševičius Paulius
G
20000525
Liepaja, LAT
1
Zubrus Dainius
P
19780616
2
Jagelavičius Vytautas
P
19881114
Kaunas Hockey, LTU
3
Verenis Povilas
P
19900729
Waldkraiburg, (Liga3) GER
4
Bosas Arnoldas
P
19900828
Hannover Indians, (Liga3) GER
5
Kumeliauskas Tadas
P
19901211
Memmingen, (Liga3) GER
6
Bendžius Aivaras
P
19930126
Sharks Mechelen, (BeNeLiga) BEL
7
Bogdziul Daniel
P
19940224
Nordhorn, (Liga4) GER
8
Baltrukonis Mauras
P
19940522
Energija, LTU
9
Gintautas Paulius
P
19950510
IK Comet, (Div1) NOR
10
Čižas Ugnius
P
19950831
IK Comet, (Div1) NOR
11
Nomanovas Danielius
P
19950920
Nordhorn, (Liga4) GER
12
Četvertak Ilja
P
19970707
IK Comet, (Div1) NOR
13
Krakauskas Emilijus
P
19970711
Kloten, (NLB) SUI
14
Bogdziul Dominyk
P
19980521
Syracuse Jr. Stars, (NCDC) USA
15
Misiuk Patrik
P
19991020
Boston Bandits, (NCDC) USA
1
Armalis Mantas
V
19920906
Skelleftea, SWE
2
Karla Elvinas
V
19990412
Potomac Patriots, (USPHL) USA
3
Lubys Laurynas
V
20001206
Saipa, (Jr SM-Liiga) FIN
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(2 žmonės įvertino)
5.0000

Rusiją į Slovėniją išmainiusi sportininkė: nenoriu būti liūdnas klounas

Rusijos biatlonininkė Olga Podčufarova ruošiasi grįžti į didįjį sportą, bet nebe tėvynės, o...

Rusijos dopingo kontrolierių „galva“ ruošiasi ilgai izoliacijai (3)

Rusijos antidopingo agentūros ( RUSADA ) vadovas Jurijus Ganusas prognozuoja ilgą draudimą...

Kariškių žaidynėse – lietuvio medalis ir kinų gėda: įkliuvo slapta pažymėtoje trasoje (8)

Pasaulio kariškių sporto žaidynėse Kinijoje antrą pergalę iškovojo Lietuvos boksininkas...

STT įžvelgia korupcijos grėsmę sporto projektų finansavimo tvarkoje (1)

Sporto projektų finansavimo tvarka nėra skaidri, sudaromos prielaidos korupcijai, teigia...

Maslobojevas pirmoje pasaulio kikbokso čempionato kovoje pasiuntė varžovą į nokautą (75)

Įspūdinga pergale WAKO pasaulio kikbokso čempionatą Sarajeve, Bosnijoje ir Hercegovinoje, pradėjo...

Top naujienos

Pragariško Alytaus gaisro realybė: be miego pluša ištisą parą, du ugniagesius teko atiduoti į medikų rankas (26)

Alytus jau aštuntąją dieną kovoja su padangų perdirbimo įmonės „ Ekologistika “ gaisru....

Karas su Žvėryno milijonieriais pasiekė naujas aukštumas: pirmieji pamatykite, kaip krinta žemgrobių tujos (107)

DELFI užfiksavus, kad Vilniuje, garsiojoje žemgrobių gatvėje, dar visai neseniai atlaisvinta...

Teismas: Veryga viršijo savo įgaliojimus ir kompetenciją (3)

Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo ( LVAT ) išplėstinė teisėjų kolegija 2019 m. spalio...

Karališka drama: ypatingą karaliaus malonę gavusi moteris buvo pažeminta prieš visą šalį

Tailando karalius pirmadienį pribloškė daugelį: jis iš savo karališkosios konsortės atėmė...

Valdantieji iš koalicijos meta „tvarkiečius“, bet biudžetui daugumą žada rasti papildyta (225)

Antradienį, po nepavykusio balsavimo siekiant nuversti Seimo pirmininką Viktorą Pranckietį,...

Netikėti pietūs miesto centre: garantuoju, kad šios vietos nežinote (6)

Jeigu praėjusią savaitę pakviečiau jus pasivažinėti po Lietuvą ir atrasti legendinę maitinimo...

Ką paliestų naujasis mokestis: ne tik prekybos tinklai, bet ir drabužių, baldų, elektronikos parduotuvės (33)

Remiantis Finansų ministerijoje parengta informacija, stambios prekybos mokesčio mokėtojais...

Pernavas anglų kalbos mokėsi ne veltui: gali tapti Lietuvos policijos atašė Jungtinėje Karalystėje (5)

Po kadencijos pabaigos policijos generalinis komisaras Linas Pernavas gali tapti Lietuvos policijos...

Skvernelis: Karbauskis dar gali vadovauti partijai ir frakcijai (70)

Premjeras Saulius Skvernelis trečiadienį paragino valdančiosios daugumos atstovus pamiršti Seimo...

Ispaną į neviltį nuvaręs Berankis susitiks su Graikijos teniso sensacija (11)

Ričardas Berankis galingai pradėjo ATP -500 serijos turnyro „Swiss Indoors Basel“ pagrindines...