aA
Lietuvos ledo ritulio rinktinė artėja prie lemiamos pasiruošimo stovyklos fazės. Iki šiol mūsų šalyje neregėtas technines naujoves taikanti rinktinė jau kitą savaitę turės nuspręsti dėl 22-ejų žaidėjų, kurie vyks į pasaulio čempionato IA diviziono kovas Kazachstane, o pastarosiomis dienomis rinktinės stovyklą paliko pirmieji žaidėjai.
Lietuvos ledo ritulio rinktinė
Lietuvos ledo ritulio rinktinė
© Hockey.lt

Prieš paskutinę pasiruošimo savaitę rinktinės vyriausias treneris Danielis Lacroix pasidžiaugė treniruočių stovykla ir išskyrė pagrindinius jos akcentus.

„Sakyčiau, kad tai buvo geros dvi treniruočių savaitės visai komandai, o man tai buvo puiki pirmoji savaitė su rinktine. Jos metu mes turėjome puikią galimybę pasižiūrėti į jaunesnius vaikinus ir įsitikinti ką jie sugeba. Kaip visiems žinoma, rinktinę po praėjusių metų paliko nemažai veteranų, o ypač tai jaučiasi gynybos grandyje. Todėl džiaugiuosi, kad atvykęs jaunimas yra išalkęs ir viską atlieka su maksimalia koncentracija ir užsivedimu. Per šias savaites mes pasižiūrėjome į mūsų jaunimą, įvertinome jų galimybes, o taip pat turėjome laiko tiek padirbėti ties mūsų norima sistema rinktinėje, tiek ir pamokėme žaidėjus kai kurių dalykų“, – teigė rinktinės treneris.

Kanadietis taip pat atskleidė, jog naują treniruočių programą išbandę žaidėjai paliko jam puikų įspūdį, o taip pat jis pasidžiaugė ir tuo, jog turint keturis asistentus, jis su savo štabu didesnį dėmesį galėjo skirti ir individualiam darbui su žaidėjais.

„Man patiko tai, kaip žaidėjai atrodė treniruotėse. Kiekvieną dieną mes stengėmės dirbti ties tuo, kad taptume geresne komanda ir pagerintume savo grupinį darbą. Tačiau be darbo ties mūsų svarbiausiais aspektais, mes turėjome galimybę padirbėti individualiai su žaidėjais ir juos šiek tiek pamokyti. Tai yra itin svarbu tokioje jaunoje komandoje, kurią mes turime. Dėl to galiu tik pasidžiaugti, kad šioje rinktinėje turime keturis asistentus. Prisijungęs Ronas Pasco ne tik gali puikiai analizuoti oponentus ir įvertinti savo žaidėjų gebėjimus, tačiau ir turi daugybę patirties, kurią jis gali perduoti jaunimui. Šarūnas Kuliešius taip pat puikiai pasidarbavo, kadangi jis puikiai pažįsta kiekvieną ledo ritulininką, o pridėjus Arūną Aleinikovą ir Ty Newberry, mes turėjome penkis trenerius bei ne tokį didelį žmonių kiekio skirtumą tarp žaidėjų skaičiaus ir trenerių personalo, o tai mums labai padėjo su žaidėjais dirbant individualiai.“

Dar prieš šios savaitės kontrolines su Estija rungtynes rinktinė atsisveikino su vartininku Donatu Žukovu ir puolėjais Luku Žukausku bei Ignotu Ragu. Tuo tarpu vakar nuspręsta, jog į pasaulio čempionatą nevyks ir gynėjas Mantas Stankius.

Rinktinėje jau dirba visi ledo ritulininkai: paskutinis rinktinės stovyklą papildė antradienį į treniruotes atvykęs vartininkas Mantas Armalis. Visgi, ne visi rinktinės kandidatų sąraše buvę žaidėjai galėjo atvykti į stovyklą – Edgarui Rybakovui koją pakišo trauma, o Pijus Rulevičius pasaulio čempionatą praleis dėl asmeninių priežasčių.

Šiuo metu rinktinėje dirba 26 ledo ritulininkai, kurie pilnu tempu ruošiasi balandžio 23-24 dienomis įvyksiančioms rungtynėms su Lenkijos nacionaline rinktine. Planuojama, jog būtent po šių rungtynių paaiškės galutinis rinktinės 22-tukas, kuris vyks į pasaulio čempionatą.

Rinktinės treneris atskleidė, jog prieš paskutinius du mačus jis vis dar turi neatsakytų klausimų, o draugiškų rungtynių cikle rinktinė kartais specialiai sudėtingesnėse situacijose išbando jaunimą, kad galėtų įsitikinti, kaip jie pasiruošę atlaikyti spaudimą.

„Mūsų dar laukia dvi rungtynės ir keletas svarbių sprendimų. Šiuo metu vis dar liko keletas klaustukų, tad šie mačai mūsų rinktinei yra labai svarbūs. Juk po jų daug laiko nebebus – mūsų lauks kelionė į Kazachstaną, o ten atvykus po kelių dienų jau teks startuoti pasaulio čempionate. Draugiškose rungtynėse kartais specialiai paliekame veteranus ant suolo ir įvairiose situacijose išbandome mūsų jaunimą. Taip bandome susipažinti su tuo, kaip jie gali atrodyti sudėtingose situacijose, o tai žinoti prieš pasaulio čempionato startą yra labai svarbu.“

Nepaisant paskutinių sprendimų, šiemet rinktinėje bus nemažai jaunimo, kuriam tai bus pirmoji patirtis pasaulio čempionatuose. D. Lacroix teigimu, paruošti žaidėjus tokioms situacijoms labai sudėtinga ir kartais reikia tiesiog pasitikėti, jog jaunieji žaidėjai sugebės patirties spragas užkamšyti savo entuziazmu.

„Kaip paruošti ir pasirinkti tarp patirties neturinčio jaunimo pasaulio čempionatui? Taip išties geras klausimas. Manau, kad tai yra vienas iš tų dalykų, į kurį nėra aiškaus atsakymo. Tu tiesiog turi rinktis tuos, kuriais pasitiki labiausiai. Su tais vyrukais tu esi garantuotas, kad jie atneš entuziazmą ir bandys atlikti viską, ką mes numatysime savo žaidimo plane. Kai kurie žaidėjai atvykę į pasaulio čempionatą padarys žingsnį į priekį bei pakels savo žaidimo kreivę. Tačiau su jaunimu reikia susitaikyti, kad tai yra mokymosi procesas, kuriame netrūks klaidų – mes visi tai žinome. Bet mes viliamės, kad savo darbo etika jie sugebės užglaistyti padaromas klaidas.“

Rinktinės stovykloje atliekamu darbu patenkintas buvo ir komandos vadovas Karolis Kubilius, kuris pasidžiaugė žaidėjų atsidavimu bei negailėjo komplimentų trenerių štabo darbui.

„Šiais metais surinkta stipri komanda, o jos darbas treniruotėse yra pagirtinas. Rinktinės žaidėjai nusiteikę gerai ir darbingai, pasiruošimas vyksta pilnu tempu. Rinktinei suteiktos geros sąlygos ir viskas išpildoma aukštu lygiu. Komplimentų vertas ir trenerių štabas – jų atliekamo darbo kokybė yra tokia, kokios mes Lietuvoje dar nesame matę. Viskas yra atliekama nepriekaištingai profesionaliai ir visais aukščiausio ledo ritulio lygio standartais“, – rinktinės treniruočių stovykla džiaugėsi komandos vadovas.

Jau pasaulio čempionato metu rinktinė naudosis ir dar viena technine gudrybe, kurios iki šiol mūsų šalies rinktinė neturėjo. Rungtynių metu filmuojamas rungtynes su specialia programa apdoros rinktinėje už vaizdo peržiūras atsakingas treneris Ty Newberry, kuris pertraukų tarp kėlinių metu su trenerių štabu galės komandai pateikti norimų epizodų pakartojimą iš praėjusio kėlinio. Tokių peržiūrų galimybė vos pasibaigus kėliniams – naujovė Lietuvos ledo ritulio pasaulyje. Trenerio D. Lacroix teigimu, su tuo mes galėsime lygintis su kitomis šio diviziono rinktinėmis.

„Nors Lietuvoje tai yra naujovė, aukštesniuose divizionuose komandos tuo naudojasi jau ne vienerius metus. Mums labai svarbu turėti galimybę žaidėjus pamokyti ar parodyti, kas vyksta ant ledo ir kaip jiems reikia adaptuotis. Tai yra tik dar vienas dalykas, kuriuo mes bandysime su visais varžytis ir su juo neatsiliksime nuo kitų valstybių“, – teigė treneris.

Artimiausia savaitė rinktinės nariams bus itin darbinga. Rinktinės laukia paskutiniai kontroliniai mačai Elektrėnuose su Lenkijos rinktine balandžio 23 dieną (16:30 val.) ir balandžio 24-ąją (18:40 val.). Po šių mačų galutinę sudėtį paskelbsianti Lietuvos nacionalinė rinktinė išvyks į Kazachstaną, kur jau balandžio 29 dieną rinktinė pradės kovas pasaulio čempionate rungtynėmis su Baltarusijos rinktine.

Lietuvos ledo ritulio rinktinės kandidatų sąrašas:

Nr.
Žaidėjas
Poz
Gimimo data
Klubas
1
Katulis Artūras
G
19810805
Energija, LTU
2
Ališauskas Nerijus
G
19910606
Dinamo Riga, (KHL) LAT
3
Protčenko Edgar
G
19970520
Billingham Stars, (NIHL) UK
4
Krukovski Tomaš
G
19990503
Geležinis Vilkas, LTU
5
Gusevas Kostas
G
19990624
HK Riga, (MHL) LAT
6
Motiejūnas Dominykas
G
20000319
Potomac Patriots, (USPHL) USA
7
Domeika Arvidas
G
20000520
Dallas Snipers, (WSHL) JAV
8
Rumševičius Paulius
G
20000525
Liepaja, LAT
1
Zubrus Dainius
P
19780616
2
Jagelavičius Vytautas
P
19881114
Kaunas Hockey, LTU
3
Verenis Povilas
P
19900729
Waldkraiburg, (Liga3) GER
4
Bosas Arnoldas
P
19900828
Hannover Indians, (Liga3) GER
5
Kumeliauskas Tadas
P
19901211
Memmingen, (Liga3) GER
6
Bendžius Aivaras
P
19930126
Sharks Mechelen, (BeNeLiga) BEL
7
Bogdziul Daniel
P
19940224
Nordhorn, (Liga4) GER
8
Baltrukonis Mauras
P
19940522
Energija, LTU
9
Gintautas Paulius
P
19950510
IK Comet, (Div1) NOR
10
Čižas Ugnius
P
19950831
IK Comet, (Div1) NOR
11
Nomanovas Danielius
P
19950920
Nordhorn, (Liga4) GER
12
Četvertak Ilja
P
19970707
IK Comet, (Div1) NOR
13
Krakauskas Emilijus
P
19970711
Kloten, (NLB) SUI
14
Bogdziul Dominyk
P
19980521
Syracuse Jr. Stars, (NCDC) USA
15
Misiuk Patrik
P
19991020
Boston Bandits, (NCDC) USA
1
Armalis Mantas
V
19920906
Skelleftea, SWE
2
Karla Elvinas
V
19990412
Potomac Patriots, (USPHL) USA
3
Lubys Laurynas
V
20001206
Saipa, (Jr SM-Liiga) FIN
www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(2 žmonės įvertino)
5.0000

Lietuvos ledo ritulio čempionate paaiškėjo pirmoji finalo dalyvė

Reguliaraus sezono nugalėtoja „Kaunas Hockey“ komanda tapo pirmąja šio sezono Lietuvos ledo...

UFC narve – pirmasis Adesanya karjeros pralaimėjimas ir titulą praradusio ruso diskvalifikacija (39)

Ankstyvą sekmadienio rytą Las Vegase baigėsi mišrių kovos menų (MMA) turnyras „ UFC 259“,...

Mažutaitytė pagerino Meilutytės rekordą, Rapšys plaukti finale atsisakė (2)

Šeštadienį Klaipėdoje prasidėjo dvi dienas truksiantis Baltijos šalių plaukimo čempionatas....

Lietuvos rankinio lygoje – panevėžiečių staigmena (6)

Reguliariajam Lietuvos rankinio lygos sezonui artėjant į pabaigą sužaistos dar dvejos rungtynės....

Į finalą nepatekusi Zagainova: tikiuosi, kad Tokijuje turėsiu pagalbos iš šono (7)

Šeštadienio rytas Torunėje, Lenkijoje, vykstančiame Europos lengvosios atletikos uždarų patalpų...

Top naujienos

Vis daugiau paauglių randa itin pavojingą nusiraminimo būdą: nejučiomis panyra į priklausomybę, pastūmėja ir patys tėvai (18)

Naujausio ESPAD tyrimo duomenimis, penktadalis Lietuvos paauglių yra vartoję centrinę nervų...

Ekspertai stebisi: Rusijoje sklinda kalbos visai ne apie Putino išreklamuotą „Sputnik“ (340)

Rusiška vakcina nuo COVID-19 „ Sputnik V “ buvo įregistruota dar neprasidėjus pagrindiniams...

Gydytojos įvardijo didžiausias burokėlių paslaptis: štai ką galėtų reikšti pasikeitusi šlapimo spalva (5)

Ryškiai raudonos spalvos ir itin saldaus skonio burokėliai yra viena vertingiausių daržovių, kuri...

Izraelis jau grįžo į normalų gyvenimą: paskiepijus 40 proc. gyventojų, atidaryti barai ir restoranai (32)

Sekmadienį Izraelyje, kuriame maždaug 40 proc. gyventojų jau pasiskiepijo abiem vakcinos nuo...

Užkalnis šlovina sumuštinius: viskas, kas su kiaušiniais, man tinka (61)

Žinoma, ne taip viskas paprasta, nors esu sakęs praeityje, kad jei nori iš manęs gauti gerą...

Eurolygos klubai vis mažiau pasitiki vietiniais žaidėjais, „Žalgiris“ – jaunais lietuviais (1)

Kauno „Žalgiris“, kaip ir daugelis Eurolygos komandų, pastaraisiais metais vis mažiau minučių...

Vieną iš labiausiai nukraujavusių sektorių pamilęs klaipėdietis: jei ne karantinas, nežinia, kada būtume tai padarę (6)

Karantinas sudrebino visą pramogų ir paslaugų sektorių. Daugelis verslų ir idėjų ėmė...

Pandemija nesutrukdė: iš didmiesčio persikėlė į Kėdainius ir įgyvendino savo svajonę (45)

Urtė Pučinskaitė ir Edgaras Pšenaška prieš trejus metus iš Kauno persikėlė gyventi į...

Lietuvos policija patruliuos internete: ką reiškia priemonė „bus efektyvi ir visais kitais klausimais“ (1157)

Virtualus patrulis – nauja Lietuvos policijos priemonė, kuria jau netrukus bus siekiama užkardyti...

Nekalti požymiai gali išduoti apie apsigyvenusią bakteriją: tai yra stiprus skrandžio vėžio rizikos veiksnys (21)

Skrandžio skausmas, pykinimas, apetito stoka, pilvo pūtimas – vieni iš ženklų, kad skrandyje...