J.Kairiui surengti "Grand Prix" etapą Lietuvoje neleidžia sunki ekonominė šalies situacija. Lietuvos akrobatinio skraidymo asas Jurgis Kairys teigia, kad surengti bent vieną pasaulio taurės "Grand Prix" etapą Lietuvoje kol kas nerealu. Liepos mėnesį lakūnas skrydžiu po tiltu žada nudžiuginti Kinijos gyventojus.
© "Lietuvos žinios"
Prieš kelis mėnesius žiniasklaidai pristatydamas iškovotą pasaulio "Grand Prix" pirmenybių taurę daugkartinis pasaulio ir Europos akrobatinio skraidymo čempionas J.Kairys teigė, kad būsimų pasaulio taurės varžybų kalendorius dar nėra sudarytas ir vieną šių varžybų etapų siūloma surengti Lietuvai.

Anot lakūno, norint tai padaryti, reikėtų surasti 100 tūkst. JAV dolerių varžybų rengėjams ir garantuoti, kad varžybų dalyviai visiškai bus išlaikomi. Pasaulio taurės etapus siūlyta surengti ir Čekijai, Japonijai, JAV, Kinijai bei iveicarijai.

Finansai

Vakar LŽ J.Kairys tvirtino, kad Lietuvoje ekonominės sąlygos kol kas neleidžia organizuoti didelio masto renginio. "Tokiam renginiui reikia labai daug laiko ir lėšų, - sakė lakūnas. - Dabar tų pinigų organizatoriams reikia netgi mažiau, tačiau esant nepalankiai ekonominei situacijai nesinori pasidaryti gėdos ir apsijuokti. Jei jau organizuoti renginį, tai tokį, kad mums nebūtų gėda prieš kitus. Jei to garantuoti negalime, geriau nebandyti. Manau, kol kas tai neįmanoma".

J.Kairiui paramos suteikti negali nei Kauno miesto, nei aviacijos, nei Kūno kultūros ir sporto departamento valdžia. "Nenoriu būti per daug įžūlus, matydamas, kad yra ir kitų finansinių problemų. Neišeina visko padaryti taip, kad reklama ar dar kažkas kompensuotų investicijas, kurių reikia", - apgailestavo lakūnas.

Anot J.Kairio, Lietuvoje yra visos techninės sąlygos "Grand Prix" varžyboms. "Dėl skrydžių didelių problemų tikrai nebūtų. Jei varžybos vyktų Kauno saloje, po pernai atliktų darbų reikėtų tik truputį patvarkyti aplinką, atidžiau panagrinėti sąlygas, - kalbėjo J.Kairys. - Varžybų organizatoriai žino, koks mano renginių lygis, buvau juos anksčiau pakvietęs į Lietuvą. Mano mintys, originalumas juos vilioja ir tenkina".

Neeilinis

Turintis daug patirties J.Kairys norėtų pats rūpintis renginio organizacija, tačiau sutiktų, kad tai darytų ir kažkas kitas, jei būtų tikras, jog viskas bus organizuota aukščiausiu lygiu. Lakūno nuomone, mūsų šalyje surengtas "Gran Prix" etapas taptų nepaprastu renginiu ne tik Lietuvos, bet ir kaimyninių šalių mastu.

"Kol kas nesame davę neigiamo atsakymo organizatoriams, tačiau atsidūrėme situacijoje, kai galime bet kada paskambinti ir pranešti, kad nieko konkretaus pasiūlyti negalime, - didelio optimizmo nepuoselėjo padangių asas. - Ekonomiškai stipresnėse šalyse etapus organizuoti kol kas trukdo tokios pačios priežastys trūksta lėšų".

Jei nepavyktų suorganizuoti "Grand Prix" etapo, J.Kairys mintyse jau planuoja Lietuvoje švente paversti pasirengimą šioms varžyboms. Be to, lakūnas neatmeta galimybės, kad "Grand Prix" etapas Lietuvoje po kelerių metų vyks. "Kol šią sporto šaką kultivuosiu, tol mums tikrai siūlys organizuoti varžybas", - sakė J.Kairys.

Po tiltu

Artimiausiuose J.Kairio planuose - pasirodymas gegužės 19 d. Japonijoje "Twin Ring Motegi" trasoje per "Cart race" varžybas. Lietuvos lakūnas taip pat pakviestas į liepą vyksiančią akrobatinio skraidymo šventę Kinijoje. Šio renginio organizatoriai lietuviui vieninteliam iš visų dalyvių pasiūlė praskristi po tiltu.

Į klausimą, ar kitais lakūnais organizatoriai nepasitiki, J.Kairys atsakė pernai treniruojantis prieš šventę pastebėjęs "panašių niuansų". Jei bus sudarytos geros sąlygos, lakūnas Lietuvoje keletą kartų atliktą rizikingą triuką žada pademonstruoti ir Kinijos gyventojams.

Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Po žinios apie diagnozę – savižudybė: Majauskas imasi temos, apie kurią vyrai tyli

Net 20 proc. Vilniuje nusižudžiusių vyrų sirgo prostatos vėžiu arba turėjo prostatos...

Širdį verianti šeimos drama: po tragiškos avarijos mokslų daktaras seka aktoriaus Dimšos pėdomis (43)

Vietoj atsiprašymo – įnirtinga gynyba. Tokia, kokią buvo pasirinkęs avarijoje dviratininką...

Taupydami prarandate pinigų: maža nepasirodys (130)

Grynieji pinigai, atsiskaitomoji banko sąskaita ir indėliai išlieka populiariausios santaupų...

Landsbergis parašė laišką Karbauskiui (303)

Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) lyderis Gabrielius Landsbergis ,...

DELFI jungiasi prie akcijos #MesPrisimename (13)

Pagrindinis naujienų portalas DELFI jungiasi prie šiuo metu visame pasaulyje vykstančios akcijos...

Papasakojo, kokį siaubą teko išgyventi tėvų kalintiems vaikams papildyta 12.30 (29)

Pasaulį apskriejo šiurpą kelianti žinia – pavyzdingai visuomenės akyse atrodę tėvai kalino...

Projekte „Kelias į žvaigždes 2“ išgarsėjęs Vilius dabar džiaugiasi meditacija, darbu bibliotekoje ir planuoja rašyti knygą (1)

Vilius Krivickas, geriau žinomas kaip atlikėjas, išgarsėjęs projekte „ Kelias į žvaigždes...

Lenkijoje apsipirkusi žinoma plaukų stilistė papasakojo savo įspūdžius: man „nurovė stogą“ (312)

Plaukų stilistė-šukuosenų dizainerė Eglė Saunorytė-Kinderienė neteko žado apsilankiusi netoli...

„Žalgiris“ varžovų akimis: iš tokios komandos reikia pasimokyti (28)

Kauno „Žalgiris“ jau daugiau nei du mėnesius nepralaimi Eurolygos rungtynių namuose....

Gyvai / Eurolygos jaunimo atrankos turnyras: „Lietuvos rytas“ - CFBB

Eurolygos jaunimo atrankos turnyras: „Lietuvos rytas“ - Paryžiaus CFBB. Tiesiogiai iš Kauno.