Naktį iš birželio 19 į 20 dieną laivai plaukė dviejose grupėse – sportinė grupė plaukė 50 jūrmylių, o laisvoji – 30 jūrmylių. Startavusios 21.30 val. prie Kruizinių laivų terminalo Klaipėdoje, pirmosios jachtos ten pat finišavo šeštą valandą ryto, paskutinė jachta – „Baltas“ – 10 val. 47 min.

Iš viso septintojoje „Švyturio Joninių nakties regatoje“ dalyvavo 15 jachtų.

„Dalyviai naktį vėjo gavo nedaug – pūtė 2-5 m/s vėjas. Matydami tokias prognozes, patrumpinome maršrutus. Kadangi naujausios prognozės rodė, kad bus labai mažai vėjo, dalis įgulų, žadėjusių dalyvauti, pabūgo ilgos ir varginančios nakties, – pasakojo vienas iš nakties regatos organizatorių Vilius Tamkvaitis. – Tarp varžybų dalyvių buvo ir regatos „senbuvių“, nepraleidžiančių nei metų, ir jachtų naujokių. Turėjome įvairių laivų – pavyzdžiui, mažiausia jachta „Fox“ buvo net du kartus trumpesnė už didžiausią – „Baltą“.

Po ilgos nakties jachtos „Pietvis“ kapitonas Artūras Dargis teigė, jog buriuoti kai vėjo nedaug, yra gerokai didesnis iššūkis nei pučiant stipresniam.

Sportinių jachtų grupėje pirmą vietą iškovojo jachtos „EsoX“ įgula (kapitonas Rimantas Stropus), antroji vieta atiteko jachtai „Idefix“ (kapitonas – Tomas Barakauskas), o trečioji – „Rondo“ (kapitonas – Kastytis Kunickas).

Klubinių jachtų grupėje pirmą vietą užėmė jachta „Aphrodite“ (kapitonas – Anatolijus Dmitriščiukas), antrą – „Pelėda“ (Darius Bartkėnas), trečią – „Omega“ (Gintaras Žukauskas).

Jachtos, startavusios Klaipėdoje, plaukė Nidos ir Ventės rago link. Apiplaukusios numatytą distanciją, saulei kylant jos finišavo Klaipėdoje.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (8)