Vienas Lietuvos irkluotojų trenerių Mykolas Masilionis, dirbantis ir suaugusiųjų rinktinėje, teigia, kad bendrą Lietuvos jaunių rinktinės pajėgumą įvertinti sunku, nes dėl namie vykstančio čempionato mūsų komanda bus itin gausi.

„Nereikia toli keliauti, brangiai mokėti už nakvynę, todėl galime leisti dalyvauti gausesniam būriui sportininkų, turėsime ir didesnes valtis, pavyzdžiui, vaikinų aštuonvietę, - sakė treneris. - Didelė dalis mūsų sportininkų yra jaunesni už varžovus, todėl smagu, kad jie jau gali konkuruoti su vyresniais irkluotojais. Tikrai yra geros medžiagos, su kuria galima dirbti ir kažko siekti toliau.“

Lietuvai Europos čempionate atstovaus 35 sportininkai, irkluosiantys 11 valčių. Vienvietes irkluos Eglė Bezzubovaitė ir Armandas Kelmelis, dvivietes – Renata Jarockaitė su Rusne Džiugyte ir Matas Jakubauskas su Arnu Kazlausku, porines dvivietes – Aistė Andriulevičiūtė su Milda Kisnieriūte ir Justinas Balašaitis su Mantu Juškevičiumi, keturvietes – Gedvilė Česnavičiūtė, Kamilė Kralikaitė, Vytautė Urbonaitė, Gabija Vogulytė bei Paulius Antanavičius, Domantas Stankūnas, Dovydas Stankūnas ir Titas Mašanauskas, porines keturvietes – Ieva Medelinskaitė, Agnė Ginevičiūtė, Viktorija Vareikaitė, Raminta Morkūnaitė bei Gytis Olekas, Paulius Černevičius, Matas Daugėla ir Aimontas Kaminskas, o vaikinų aštuonvietę su vairininku – Augustinas Jankevičius, Valdas Venckus, Vilius Valaitis, Žilvinas Vasiliauskas, Dignas Stulpinas, Aras Mikelionis, Osvaldas Beniušis, Rokas Bendžius ir Povilas Rubinas.

Iš viso Europos čempionate dalyvaus 575 sportininkai iš 31 šalies.

Daugiausia M. Masilionis tikisi iš vienvietininko A. Kelmelio, kurį vadina tikru rinktinės lyderiu.

„Jis išsiskiria iš kitų sportininkų, didžiausios viltys siejamos būtent su šiuo irkluotoju, - teigė treneris. - Taip pat aukštesnių vietų gali siekti vaikinų porinė dvivietė. Bus labai įdomu pažiūrėti ir kaip seksis E. Bezzubovaitei. Ji gimusi 2000-ais, o Europos čempionate gali dalyvauti 2 metais vyresnės varžovės. Tačiau tai yra jauna, ambicinga sportininkė. Kitos mūsų įgulos yra lygiavertės, nedrįsčiau kurios nors išskirti. Jaunių čempionate kiekviena komanda gali pasiekti gana gerų rezultatų, nepriklausomai nuo pasirengimo, nes jaunieji irkluotojai dar labai nestabilūs.“

Kalbėdamas apie galimybes užimti prizines vietas, M. Masilionis prisiminė prieš keletą metų nutikusį scenarijų, kai Lietuvos irkluotojai iš visų amžiaus grupių čempionatų grįžo su apdovanojimais.

„Smagu turėti bent vieną medalį, kuris rodytų, kad turime ne tik pajėgius suaugusius sportininkus, bet ir augančią gerą pamainą. Manau, vienas medalis būtų geras rezultatas“, - teigė treneris.

Europos čempionato atrankos varžybos liepos 9-ą prasidės 9 val. 30 min. Liepos 10-ą pusfinaliai prasidės 9 val., o A finalų pradžia – 13 val. 30 min.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją