aA
Oficialiai pristatyta nauja dviračių komanda „Klaipėda Cycling Team“, kuri pasirengusi garsinti savo miestą ir šalį. Uostamiesčio komandai pirmą sezoną atstovaus šeši jaunimo (iki 23-ejų metų) ir keturi jaunių (iki 18-os metų) grupių atstovai.
Dviratininkų komanda "Klaipėda"
© Tomas Gaubys

Jaunieji dviratininkai vilkės ryškiai žalios ir tamsiai mėlynos spalvų aprangas, o ekipos debiutas numatytas šį mėnesį Belgijoje.

Beveik visi naujos komandos nariai pastaruosius du sezonus atstovavo Klaipėdos sporto klubui „Vėtrungė“. Šį sezoną „Klaipėdos“ ekipos, kurią treniruoja Artūras Šiugždinis ir Vladimiras Kolesnikovas, marškinėlius vilkės 19-mečiai Justas Beniušis, Osvaldas Šakinis ir Kazimieras Ramonas, 18-mečiai Rojus Adomaitis, Arvydas Birenis ir Svajūnas Strakšys ir 17-mečiai Zigmas Derkintis, Denas Masiulis ir Romas Zubrickas. Klaipėdos komandoje yra ir viena mergina – 17-metė Gabrielė Jucevičiūtė.

Klaipėdos viešbutyje „Ibis“ surengtame komandos pristatyme dalyvavo visi „Klaipėdos“ komandos nariai ir jų artimieji, ekipos treneriai ir vadovai, rėmėjai, Klaipėdos valdžios ir Lietuvos dviračių sporto federacijos (LDSF) atstovai.

„Turbūt niekas Klaipėdoje nėra „primetęs į krepšį“ ar „įspyręs į vartus“ tiek medalių, kiek per daugelį metų yra jų „primynę“ dviratininkai. Ambicingas sumanymas suburti į komandą perspektyviausius Klaipėdos dviratininkus yra graži istorijos tąsa, – sveikindamas naują ekipą sakė Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas. – Tikiu, kad jaunieji sportininkai supranta, kokia atsakomybė ir misija gula ant jų pečių, nes nuo šiol jie bus pedalus minantys Klaipėdos ambasadoriai. Ta atsakomybė turėtų įkvėpti dviratininkus siekti pačių aukščiausių rezultatų. Neabejoju, kad daugelio jų vardai skambės sporto gyvenime.“

Miesto vadovas palinkėjo komandai „viesulu įminti į Europą ir kad joje Klaipėdos ir Lietuvos vardai skambėtų pačia aukščiausia gaida.“

Vienas „Klaipėdos“ komandos įkūrimo iniciatorių Vaclovas Šiugždinis tikisi, kad ne vienas ekipos narys taps profesionaliu dviratininku.

„Rinkome vaikus, juos auginome. Augo rezultatai ir atsirado didesni tikslai. Prie mūsų projekto prisidėjo didžiulis ratas žmonių. Esame pasirengę konkuruoti tiek lenktynėse Lietuvoje, tiek tarptautinėse varžybose. Svarbu, kad dviratininkai jaustų atsakomybę, nenuviltų rėmėjų. Tikiuosi, kad ateityje komandos nariai papildys dviračių sporto profesionalų gretas. Tam jie turės visas galimybes“, – sakė V. Šiugždinis, einantis komandos vadovo pareigas.

Daug prie šio projekto prisideda elitinėje Prancūzijos dviračių komandoje „Ag2r La Mondiale“ sporto direktoriumi dirbantis Artūras Kasputis.

„Mačiau, kad auga geri sportininkai, todėl labai noriu padėti jiems eiti toliau ir pasiekti dviračių sporto aukštumų. Siekiame, kad Klaipėdos komandos dviratininkai turėtų visas sąlygas tobulėti ir būtų pavyzdžiu kitiems“, – sakė Seulo olimpinių žaidynių čempionas.

„Klaipėdos“ komandos kapitono pareigos patikėtos pastarųjų dvejų metų Lietuvos jaunių grupinių lenktynių čempionui Rojui Adomaičiui.

„Stengsimės padaryti viską, ką galime. Tikiuosi, kad garsinsime komandą ir miestą skambiomis pergalėmis, – kalbėjo dviratininkas. – Didžiausi šio sezono tikslai siejami su Lietuvos ir Europos čempionatais. Manau, kad esame neblogai pasirengę sezonui, kurį pradėsime kovo viduryje Belgijoje. Po to laukia varžybos Lietuvoje, Latvijoje ir Lenkijoje. Bandysime iškovoti kuo daugiau pergalių.“

„Malonu prisidėti prie komandos, nes matau didžiulį norą dirbti ir kažką pasiekti. Dviračių sportas – viena sunkiausių sporto šakų. Joje laimi tie, kurie labiausiai moka kentėti. Noriu palinkėti, kad ši graži komanda būtų ne tik sportinių pasiekimų, bet ir dviračių sporto masiškumo garvežys“, – teigė vienas pagrindinių „Klaipėdos“ komandos rėmėjų Vidmantas Dambrauskas.

„Džiugu matyti komandą palaikančią darnią Klaipėdos dviračių sporto bendruomenę. Turime puikius trenerius, kurių dėka auga geri dviratininkai. Linkiu niekada nenuleisti rankų. Tikiuosi, kad dviračių trasose jus matysime daug metų“, – sakė LDSF generalinė sekretorė - direktorė Rasa Ališauskienė. Ji taip pat įteikė komandos rėmėjams specialias LDSF padėkas.

Naujai komandai sėkmės linkėjo ir UAB „Voltas“ direktorius Darius Levickis, Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos rinkodaros skyriaus viršininkė Kristina Gontier, buvęs pasaulio dviračių treko vicečempionas Remigijus Lupeikis ir „Ag2r La Mondiale“ komandos narys Gediminas Bagdonas.

„Klaipėdos“ ekipa kovo viduryje išvyks į Belgiją. Ten uostamiesčio dviratininkai dalyvaus keleriose žemesnio rango lenktynėse, o jų pirmas rimtas jėgų išbandymas bus kovo 26-ą dieną vyksiančios lenktynės „Gentas-Vevelgemas“. Balandžio pradžioje Klaipėdos komandos laukia „Ronde van Vlaanderen“ lenktynės.

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Marijampolėje – galiūnų turnyras, žadama intriga ir debiutantas Lalas

Rugpjūčio 24-ą dieną Marijampolėje vyks tradicinis tarptautinis galiūnų turnyras, kuriame...

Dzūkijos sostinėje – vaizdingiausias šalyje pusmaratonis ir makaronų fiesta

„Atvyk ir įsitikink, tai – gražiausias 21 kilometras Lietuvoje“. Su tokiu šūkiu bėgimo...

Pasaulio jaunimo plaukimo čempionato finale lietuvė finišavo šešta

Vengrijoje vykstančio pasaulio jaunimo (15-18 metų vaikinai ir 14-17 metų merginos) plaukimo...

Besibeldžiant į Tokijo olimpiadą: šalia kelialapių – mažiausiai 10 lengvaatlečių (1)

Keturis – tiek kelialapių į Tokijo olimpines žaidynes jau nuskynė Lietuvos lengvaatlečiai....

Lietuvos ledo ritulininkas neįsitvirtino Baltarusijos klube (1)

Šio mėnesio pradžioje sutartį su Gardino „Neman“ pasirašęs Lietuvos rinktinės puolėjas...

Top naujienos

Vilniuje surado ypatingą gatvę: taip, kaip žmonės ten gyvena turi pamatyti visa Lietuva (139)

Kaimynas kaimynui ne akmenį į langą meta, o komplimentą pasako. Kaimynas kaimynui ne skundą...

„Artėja paskutiniojo teismo diena“: gyventojus išgąsdino žaibiškai užtemęs miestas (58)

Dėl didžiausių atogrąžų miškų gaisrų Brazilijos istorijoje viename mieste sutemo 15 val., nes...

Verslo įtakingiausieji: politikų ciniškumas kartais pritrenkia (134)

Trečiadienį DELFI paskelbė įtakingiausių Lietuvos verslininkų ir ekonomistų sąrašą. Laidoje...

Puikus virškinimas, saldus miegas ir rami nervų sistema: išbandykite 3 ingredientų kokteilį (25)

Bananų ir cinamono kokteilis akimirksniu atgaivins organizmą ir pastatys ant kojų peršalus!

Lietaus debesys pasitrauks ir sugrįš šiluma (1)

Ketvirtadienio dieną įžūlūs lietaus debesys iš Lietuvos pasitrauks. Jau naktį žymesnio lietaus...

FIBA atnaujintame pasaulio čempionato pajėgumo reitinge – Lietuvos rinktinės šuolis aukštyn (87)

Prieš pasaulio krepšinio čempionatą FIBA skelbia jau antrą „FIBA 2019“ turnyro dalyvių...

Veidrodinė ministerija Kaune: išvadino akių dūmimu, bet darbuotojai atgal į sostinę nebenori (55)

Balandžio pradžioje atidaryta vadinamoji veidrodinė Žemės ūkio ministerija Kaune.

Stebuklingoje Graikijos vietoje atostogavusi Vaida Skaisgirė dalijasi pavydą keliančiais kadrais (129)

Neseniai Graikijoje esančioje Mikonos saloje su sūnumi atostogavusi Vaida Skaisgirė socialiniame...

Ar seksas lėktuve yra nelegalus ir ar galima už tai sulaukti bausmės? (30)

„Mylios aukščio klubas“ – taip kartais apibūdinami žmonės, kurie yra mylėjęsi lėktuve....

Įspėja, kas nutiktų, jei tarp JAV ir Rusijos kiltų karas: Žemę ištiktų branduolinė žiema (76)

Mokslininkai atliko simuliacijas ir skelbia oficialius rezultatus: net ir šiandien branduolinis...