Lietuvių duetą nuo trečioje vietoje likusių Lenkijos irkluotojų skyrė vos pusė sekundės. Mūsų šalies sportininkų laikas – 6:33.00 min.

Vaikinai ilgai laikėsi 6-oje vietoje, tačiau antroje distancijos pusėje atsitiesė ir galingai trūktelėjo pirmyn. Deja, kelią link medalių užkirto apmaudi klaida.

„Pradžioje viskas buvo neblogai, tačiau likus 500-ams metrų iki finišo, irklas užsikabino už trasą žyminčių plūdurų ir iškrito rankų. Kol irklas sugaudžiau Lenkijos komanda nuėjo toliau, vėl bandėme juos pagauti, tačiau pabaigoje šiek tiek pritrūko.“ – po finišo kalbėjo Vytautas ir Andrius Lapatiukai.

8-ąją vietą čempionate užėmė dviviečių porinių valčių klasėje startavusios Sonata Petrikaitė ir Roberta Navickaitė. Merginos B finale užėmė antrąją vietą, distanciją įveikusios per 7:16.60 min. Pirmąją vietą merginų plaukime užėmė Airijos atstovės.

Po finišo merginos neslėpė džiugių emocijų ir pripažino, jog plaukė pagal savo galimybes.

„Labai džiaugiamės, nes aplenkėme sportininkes Europos jaunių čempionatuose užėmusias antrąją bei trečiąją vietas. Tikrai padarėme viską, ką galėjome, nežinau ar galėjo būti geriau, tačiau mūsų rezultatai su kiekvienais metais vis kyla.“ – teigė JW2x valčių klasėje startavusios jaunės.

Aštuonviečių valčių su vairininku klasės B finale 6-ąją vietą užėmė mūsų šalies vaikinų įgula – Jonas Mockevičius, Petras Poškus, Jurgis Jurgilevičius, Mantas Muliuolis, Saulius Ilonis, Gediminas Girdvainis, Mantas Malakauskas, Tautvydas Vaitkūnas ir Dovydas Donskis. Lietuvių laikas – 6:04.10 min. Galutinė įgulos vieta čempionate – 12-ta.

Trečiąją vietą D finale ir 21-ąją bendroje įskaitoje užėmė keturviečių porinių valčių klasėje startavę Armandas Kelmelis, Dovydas Nemeravičius, Linas Bernotas ir Lukas Virganavičius. Vaikinai į priekį praleido tik Graikijos ir Estijos įgulas, 2 km ilgio trasoje užtrukę 6:11.17 min.

Viktorija Senkutė pasaulio jaunių irklavimo čempionate finišavo 21-oje pozicijoje. Paskutinį savo startą – merginų vienviečių valčių klasės D finalą Viktorija užbaigė trečioje vietoje. Merginos laikas 8:13.50 min. Pirmąją poziciją D finale užėmė Japonijos, antrąją – Ukrainos irkluotoja.

Pasirodymą čempionate 23-ioje vietoje užbaigė vaikinų vienviečių valčių klasėje startavęs Paulius Merkys. D finale jaunasis irkluotojas sugaišo 7:27.08 min bei liko 5-as.

E finale 4-oje pozicijoje finišavo dviviečių valčių be vairininko klasėje varžęsi Povilas Stankūnas ir Tomas Rakauskas. Duetas distanciją įveikė per 7:19.63 min bei galutinėje savo valčių klasės rikiuotėje liko 28-oje vietoje.

Penkias dienas vykusiose varžybose iš viso dalyvavo 798 sportininkai iš 59 valstybių. Anot Lietuvos irklavimo federacijos viceprezidento ir organizacinio komiteto pirmininko Edmundo Daukanto, varžybos sulaukė daugybės pagyrų iš pasaulinės irklavimo federacijos FISA.

„FISA generalinis sekretorius ir keliolika komandų vadovų teigė, jog per paskutinius vienuolika metų tokio čempionato jie dar nebuvo matę. Dėkojama yra visiems – maitintojams savanoriams, organizatoriams, technikams. Turbūt giriuosi, bet taip apie mus kalbėjo tie, kurie mus kontroliuoja.“

Sėkmingiausiai pasaulio jaunių irklavimo čempionate pasirodė Vokietijos sportininkai, iškovoję 4 aukso medalius, jiems ant kulnų lipo rumunai – 3 auksiniai apdovanojimai.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (2)