Po antradienį iškovoto aukso 200 m laisvuoju stiliumi rungtyje D. Rapšys perpus ilgesnę distanciją įveikė per 3 min. 46,62 sek.

Nugalėtoju tapęs S. Yangas finišą pasiekė per 3 min. 44,07 sek. Trečią vietą iškovojo kinas Ji Xinjie, atsilikęs nuo nugalėtojo 4,04 sek., o paskutinis liko vengras Dominikas Kozma, atsilikęs 13,08 sek.

Pasaulio rekordas ilgame 50 m baseine nuo 2009-ųjų priklauso vokiečiui Paului Biedermannui, 400 m laisvuoju stiliumi distanciją įveikusiam per 3 min. 40,07 sek.

„Stengiausi, manau, pasiekiau geriausią įmanomą mano situacijoje rezultatą. Tikriausiai būtų geresnis, jei būčiau susitvarkęs su aklimatizacija.

Padariau klaidą per daug miegodamas lėktuve, dabar esu išsimušęs iš ritmo. Darysiu viską, kad iki kitų varžybų į jį grįžčiau“, – po finišo geros nuotaikos nestokojo panevėžietis.

Antradienį D. Rapšys perpus trumpoje distancijoje laimėjo aukso medalį. Pabaigoje spurtavęs 24-erių panevėžietis finišą pasiekė per 1 min. 46,50 sek. ir S. Yangą aplenkė vos 0,03 sek. Trečią vietą užėmė vengras Dominikas Kozma (1:49,50), o paskutinis liko Markus Thormeyeris (1:50,72).

Čempionų serijoje dalyvauja tik vardinius kvietimus gavę praėjusių olimpinių žaidynių ir pasaulio čempionato prizininkai, pasaulio rekordininkai, FINA Pasaulio taurės bendros įskaitos prizininkai ir pasaulio čempionato finalininkai. Neužsipildžius laisvoms vietoms kviečiami kiti geriausią FINA reitingą turintys plaukikai, neatitikę prieš tai įvardintų kriterijų.

2 valandas truksiančios programos rungčių finaluose tarpusavyje varžėsi tik po 4 kviestinius plaukikus. Atrankos plaukimai nėra rengiami.

Už pirmąją vietą dalyviui skiriama 10 tūkst., už antrąją – 8 tūkst., už trečiąją – 6 tūkst., o ketvirtąją – 5 tūkst. JAV dolerių premija.

Komandinėse estafetėse atitinkamai skiriama 16 tūkst. (pirma vieta), 12 tūkst. (antra vieta), 8 tūkst. (trečia vieta) ir 6 tūkst. (ketvirta vieta) JAV dolerių. Iš viso šiame Čempionų serijos sezone plaukikai išsidalins beveik 2,5 mln. JAV dolerių prizinį fondą.

Dviejuose Čempionų serijos etapuose dalyvaus 70 plaukikų iš 26 pasaulio šalių. Antrasis etapas numatytas sausio 18–19 dienomis Kinijos sostinėje Pekine.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (30)