Regatoje dalyvauja ir dar viena lietuvių įgula su jachta „Hispaniola“. Jai vadovauja kapitonas Saulius Veselauskas.

Varžybos šiemet vyksta pučiant gana silpnam vėjui, todėl po dviejų dienų lenktynių visų grupių jachtos susitelkė maždaug toje pačioje vietoje, situacija tarp varžovų dažnai keičiasi. Pirmadienio vakarą „Ambersail“ savo IRC grupėje buvo 7-oje vietoje, o „Hispaniola“ – 6-oje vietoje ORC grupės 3 klasėje.

„Ambersail“ įgula praneša neprarandanti ūpo. „Štilyje lengva ir atsilikti, ir pasivyti,“ – rašo įgulos narys Raimundas Daubaras.

Nors ramios oro sąlygos buriuotojų nelabai džiugina, jos suteikė šansą 50 metų jubiliejaus proga laive pasveikinti ilgametį „Ambersail“ kapitoną Liną Ivanauską. Lietuvos buriuotojų sąjungos sprendimu, jam suteiktas Nusipelniusio Lietuvos buriuotojo vardas.

Šiais metais „The Rolex Middle Sea Race“ regatoje dalyvauja rekordinis skaičius laivų – 123 jachtos iš dvidešimties šalių, t. y., 25 proc. daugiau nei pernai.

Karališkojo Maltos jachtklubo organizuojama regata priskiriama prie tokių kaip „Rolex Fastnet“, „Rolex Sydney–Hobart“ ir „Newport-Bermuda“ – regatų, kuriose „būtina dalyvauti“.

„The Rolex Middle Sea Race“ regatoje varžosi patys stipriausi buriuotojai, tokie kaip olimpinis čempionas ir Amerikos taurės nugalėtojas Jochenas Schumanas, šį kartą stojęs už „Esimit Europa 2“ šturvalo.

Varžybų dalyviams teks įveikti 608 jūrmylių distanciją. Regatos maršrutas numatytas apie Sicilijos salą. Buriuotojams teks parodyti savo meistriškumą tiek atviroje jūroje, tiek aktyviose laivybos zonose, tokiose kaip Mesinos sąsiauris – siaurame koridoriuje tarp Apeninų ir Sicilijos. Čia reikės ne tik lenktyniauti, bet ir nepamiršti laivų eismo taisyklių. Jachtos praplauks ir netoli vis dar aktyvaus Strombolio ugnikalnio. Taigi, įspūdingų vaizdų ir azarto tikrai netrūks.

„The Rolex Middle Sea Race“ regata vyksta jau 35-ą kartą. „Ambersail“ jachta joje startavo jau trečią kartą – lietuviai joje dalyvavo 2010 ir 2011 metais, abu kartus užėmė 5-ą vietą.

Šių metų regatos nugalėtojai paaiškės spalio 25 d. apdovanojimų ceremonijoje Maltoje.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės