Jame pasirodė ir dvi Lietuvos atstovės – 25-erių metų kaunietė Rūta Meilutytė ir 20-metė vilnietė Kotryna Teterevkova.

R. Meilutytė nuotolį įveikė per 1:06,50 min. ir finišavo trečia, o K. Teterevkova (1:06,61 min.) iškart už jos – ketvirta, atslikusi viso labo 0,11 sek.

Lietuvos plaukikės į priekį praleido tik Italijos sportininkes. Auksą įtemptose lenktynėse laimėjo Benedetta Pilato (1:05,97 min.), o sidabrą – Lisa Angiolini (1:06,34 sek.).

Rūta pusfinalyje buvo antra (1:06,41 min.), o Kotryna – ketvirta (1:06,67 min.).

Greičiausiai pusfinalyje plaukė dabartinė pasaulio čempionė iš Italijos Benedetta Pilato (1:06,16 min.), o tarp lietuvių įsiterpė airė Mona McSharry (1:06,44 min.).

Primename, kad analogiškos vyrų rungties finale bronzą iš Romos baseino ištraukė Andrius Šidlauskas, kuriam tai – pirmasis suaugusiųjų varžybų medalis karjeroje.

Čempionatas Romoje, kuriame dalyvauja devyni Lietuvos plaukikai, tęsis iki rugpjūčio 17 dienos.