Trečiadienį vienuolika specialistų, kurių auklėtiniai startavo Londono žaidynėse, su LTPF pirmininku Kastyčiu Paviloniu priešakyje gerą valandą liaupsino kandidatę į LTOK prezidentus Dainą Gudzinevičiūtę, ragindami penktadienį vyksiančios LTOK generalinės asamblėjos sesijos dalyvius balsuoti už šaulę.

„Mums, treneriams, ne tas pats, kas vadovaus LTOK. Tai treneriai kuria mūsų sportininkų rezultatus, o ne sporto funkcionieriai, todėl į jų nuomonę būtina įsiklausyti“, – dėstė K. Pavilonis, paruošęs ir raštišką kreipimąsi į LTOK narius, kuriame šie tiesiai šviesiai raginami palaikyti D. Gudzinevičiūtės kandidatūrą.

„Neturiu nieko prieš kitą kandidatą – Virgilijų Alekną, bet man prie dūšios Daina, kuri yra daug man padėjusi“, – aiškino bronzą Londone pelniusio boksininko Evaldo Petrausko treneris Vladimiras Bajevas.

„Graži moteris gali daugiau nuveikti nei protingas vyras“, – šaulės pranašumų ieškojo ir vienas sidabrinio Londono prizininko, kanojininko Jevgenijaus Šuklino trenerių Egidijus Gustas.

Be jų, pagyras D. Gudzinevičiūtei žėrė Jurijus Moskvičiovas (šiuolaikinė penkiakovė), Valerijus Konovalovas (dviračių sportas), Romas Sausaitis (lengvoji atletika), Alfonsas Mikšys (irklavimas), Albertas Rimša (BMX dviračiai), Vasilijus Suchorukovas (baidarių ir kanojų irklavimas), Linas Eidukevičius (buriavimas), Bronislovas Vyšniauskas (sunkioji atletika).

Vienintelis Algirdas Arelis, treniruojantis irkluotoją Donatą Vištartaitę, prisipažino asmeniškai nepažįstantis nė vieno iš kandidatų, todėl negalintis pasakyti, ką derėtų palaikyti per rinkimus.

„Apskritai tik šiandien sužinojau, kad vyks tokia kalba“, – atviravo irklavimo specialistas.

K. Pavilonis, DELFI paklaustas, ar gali sau leisti kalbėti visų trenerių vardu, aiškino perteikiantis tik elito sportininkus treniruojančių specialistų balsą.

„Tie, kas su mumis nesutinka, gali patys pasisakyti“, – pridūrė sportinio ėjimo treneris, einantis ir Lietuvos sportinio ėjimo asociacijos prezidento pareigas.

Jis negalėjo tiksliai pasakyti, kiek trenerių vienija jo vadovaujama profesinė sąjunga, tik spėjo, kad tokių yra apie 30.

Tuo tarpu DELFI kalbinti sporto specialistai, kurie susitikime nedalyvavo, nepageidavo būti siejami su rinkimine kova.

„Plaukimo federacija ką tik išrinko naują valdžią, delegavo ją į LTOK rinkimus, ji ir išreikš bendrą mūsų valią. Aš pats sakyti savo asmeninės nuomonės ir dalyvauti rinkimų agitacijoje nenoriu“, – sakė šalies plaukimo rinktinės treneris Žilvinas Ovsiukas.

„Profesinei sąjungai aš nepriklausau ir visai nenoriu, kad mano vardu kas nors kalbėtų. Be to, mano nuomonė LTOK rinkimų klausimu yra kitokia: aš tikrai esu už V. Alekną“, – kalbėjo šuolininkės į aukštį Airinės Palšytės trenerė Tatjana Krasauskienė.

Viešai kandidatams į LTOK prezidentus išreikšta sporto organizacijų parama sukelia aistrų jau ne pirmą kartą.

Prieš kelias savaites dalis šalies federacijų pasipiktino Lietuvos sporto federacijų sąjungos (LSFS) vadovybe, pareiškusia palaikymą D. Gudzinevičiūtės kandidatūrai visų 76 federacijų, kurias vienija LSFS, vardu.

„Labai užgavo Rimanto Kveselaičio (LSFS prezidento – DELFI) su kompanija veiksmai. Visiškai nepasiklausę kitų nuomonės jie kalba visų vardu. Mūsų į tuos susirinkimus net nekviečia, daro savo. Kvapas iš tos pusės eina labai negeras“, – pyko Lietuvos irklavimo federacijos (LIF) prezidentas Dainius Pavilionis.

Primename, kad LTOK generalinės asamblėjos ataskaitinė-rinkiminė sesija vyks penktadienį Vilniuje. Kadenciją baigiančio LTOK vadovo Artūro Poviliūno įpėdinį rinks 103 LTOK nariai.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (32)
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės