Primename, kad tragedija įvyko 2013 m. per Šv. Valentino dieną, kai O. Pistorius sušaudė R. Steenkamp per vonios kambario duris. Vėliau sportininkas teigė galvojęs, kad už durų – įsilaužėlis.

37-erių vyras 2016 metais buvo pripažintas kaltu ir pasiųstas už grotų 13 metų. Pagal Pietų Afrikos Respublikos įstatymus, įpusėjus bausmės atlikimui nuteistasis gali tikėtis lygtinio paleidimo.

Į laisvę O. Pistorius išeis kitų metų sausio 5 dieną.

Buvęs sportininkas bus atidžiai prižiūrimas, kol baigs galioti visas jam paskirtas bausmės laikas. O. Pistorius turės informuoti pareigūnus apie bet kokius pokyčius gyvenime – pavyzdžiui susiradus darbą ar pakeitus gyvenamąją vietą.

Jis taip pat turės lankyti terapijos užsiėmimus.

Šią naujieną sužinojusi R. Steenkamp mama kėlė klausimą, ar O. Pistorius kalėjime susitvarkė su savo „pykčio valdymo problemomis“ ir teigė, kad „visos moterys turėtų susirūpinti savo saugumu, kurios kontaktuos su O. Pistoriumi“.

O. Pistoriui buvo amputuotos abi kojos, kai jam tebuvo metai. Vėliau jis tapo daugkartiniu paralimpiniu čempionu bėgimo trasoje, o 2012 m. Londono žaidynėse varžėsi su sveikaisiais.