„Tikrai negalvoju, kaip iškovoti aukso medalį, nes su tokia mintimi vėliau gali labai nusivilti, – kalbėjo G. Rankelytė. – Man tai bus pirmos tokio aukšto lygio varžybos, bet stengiuosi nepasiduoti jauduliui. Reikia dirbti ir turėti realų tikslą – važiuosiu ne medalių ar vietos, bet asmeninio rezultato“.

Jaunimo olimpinėse žaidynėse lietuvė stos prie taikinių kartu su kitomis 19 dalyvių. Visos turės po 60 šūvių, po kurių bus sumuojami taškai. Daugiausiai surinkusios 8 sportininkės pateks į finalą, kur jau varžysis dėl prizinių vietų.

„Šios žaidynės – naujos ir man, ir Gretai. Norėtųsi kuo geresnio rezultato, – mintimis dalijosi trenerė Vida Zvicevičienė. – Viskas priklausys ir nuo to, kaip Greta bus tą dieną psichologiškai nusiteikusi. Jos asmeninis rekordas – 567 taškai. Jei pavyktų surinkti 560-570 taškų, ji olimpiadoje tikrai patektų į dešimtuką geriausiųjų“.

Ketvirtus metus sportinio šaudymo treniruotėse plušanti G. Rankelytė prisipažino, kad nėra lengva visą laiką išlaikyti koncentraciją: „Nuolat primenu sau, kad susitelkčiau ir nesiblaškyčiau. Tiesa, ne visada pavyksta, būna momentų, kai labai sunku tai padaryti ir palikti viską šone“.

Greta Rankelytė

Kad suspėtų derinti mokslus ir sportą, G. Rankelytė perėjo į Vilniaus Užupio gimnaziją, iš kurios iki šaudyklos – vos keli žingsniai.

„Kartais tenka į varžybas pasiimti knygas, bet dažniausiai išnaudoju laisvą laiką. Svarbiausia – bendrauti su mokytojais, pasakyti, kur ir kodėl išvažiuoji. Atsiskaitau ir nėra jokių pykčių dėl to“, – tikino dvyliktokė.

„Gal šis sportas atrodo nuobodus, bet man jis įdomus. Reikia mokėti save suvaldyti, daug mokytis technikos. Gal iš šono kiti ir numos ranka, kad nuobodu, bet kai paimi ginklą į rankas ir šaudai, jausmas visai kitoks“, – pripažino G. Rankelytė.

Į sportinį šaudymą Greta atėjo paskui savo dvejais metais vyresnę seserį Gabrielę. Anot trenerės, Greta – labai darbšti, todėl rezultatai sparčiai augo, tačiau ji yra švelnesnio charakterio nei kovingoji Gabrielė.

„Dabar abiejų sesių rezultatai panašūs. Jei vyksime į visas varžybas, perspektyva tikrai bus“, – neabejojo V. Zvicevičienė, nemodama ranka ir į galimybę pakovoti dėl bilieto į vasaros olimpines žaidynes.

***

Iš viso Argentinoje varžysis 200 valstybių atletai, kurių amžius nuo 15 iki 18 metų. 32 sporto šakų atstovai kovos 36 rungtyse, žaidynėse bus išdalintas 241 medalių komplektas. Pirmą kartą olimpiniame renginyje dalyvaus po lygiai vaikinų (1999) ir merginų (1999).

Kaip ir įprastos olimpinės žaidynės, jaunimo olimpinės žaidynės vyksta kas ketverius metus. Spalio 6-18 dienomis vyksiantis renginys bus jau trečias. Pirmos dvejos vyko Singapūre ir Nandzinge, jose Lietuva iškovojo 13 medalių.

Šaltinis
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją