Kūno kultūros ir sporto departamento (KKSD) biudžetas artėjančiais 2014-iais metais ūgtels 10,5 mln. litų, o Kūno kultūros ir sporto rėmimo fondui papildomai bus skirta 2,3 mln. litų. Šiuos skaičius ketvirtadienį pateikė KKSD vadovas Klemensas Rimšelis. Jis taip pat pristatė naująją nacionalinių sporto šakų federacijų pripažinimo tvarką, kuria bus siekiama sumažinti jų skaičių, taip užtikrinant tvaresnį rėmimą pačioms federacijoms.
© DELFI / Tomas Vinickas

Biudžetas sieks 91,5 mln. litų

Artėjančiais metais KKSD biudžeto didėjimą didžiąją dalimi lėmė dėl Valstybės investicijų programos, pagal kurią bus skirti papildomi 8 mln. litų. Iš viso metinį KKSD biudžetą sudarys 91,5 mln. LT.

„Ženklas, kad situacija su sporto infrastruktūra ir jos perspektyva, kad viskas vyksta gerėjimo linkme, yra faktas“, – žingsniais į priekį dalinosi K. Rimšelis.

Pasak vadovo, KKSD suvokė, kad yra neatitikimas tarp individualių olimpinių sporto šakų ir olimpinių komandinių sporto šakų dėl finansų asignavimo. Individualios sporto šakos paramą gauna iš dviejų šaltinių – KKSD ir Lietuvos olimpinio sporto centro. Tuo metu komandinės sporto šakos rėmimo sulaukia tik iš departamento, todėl 2014-iais metais jų finansavimui numatoma skirti papildomus 2 mln. litų.

2014 metų KKSD biudžete papildomi 300 tūkst. Lt numatomi naujai programai – bendruomenių fizinio aktyvumo skatinimui.

Mažins federacijų skaičių

Departamentas taip pat pradeda įgyvendinti naują tvarką dėl sporto šakų federacijų pripažinimo. Ši tvarka įsigalios nuo 2015 m. sausio 1 d.

Dabartinės federacijos iki artėjančių metų vidurio turės pateikti dokumentus, kad atitinka naujus kriterijus. Naująją tvarka bus siekiama įvesti tvarką, kad viena sporto šaka turėtų vieną federaciją. Tokiu būdu tikimasi sumažinti jų skaičių nuo dabar esančių 93-ų iki 70-75-ių federacijų.

„Naujoje pripažinimo tvarkoje nebus pripažįstamos tos federacijos, kurios yra susikūrusios tos pačios sporto šakos disciplinos pagrindu. Ta tvarka turi atitikti tarptautinį lygį. Jeigu yra tik viena tarptautinė federacija, tai ir Lietuvoje ji bus tik viena. Pavyzdžiui yra viena pasaulinė slidinėjimo federacija, todėl ir mūsų šalyje nebus atskirų kalnų slidinėjimo ir slidinėjimo federacijų. Valstybė turi turėti santykį su aiškia ir konkrečia federacija. Išimtys, jeigu kelias federacijas leidžia tarptautinė federacija. Pavyzdžiui, plaukimo ir vandensvydžio“, – kalbėjo vadovas.

Pasak jo Lietuvoje įsigaliojęs įvairių federacijų smulkinimas ir jų didelis skaičius yra nenaudingas sisteminiam aiškumui ir įveda daugiau problemų ir mažina skaidrumą. Naujoji tvarka pripažintoms federacijoms turėtų garantuoti ilgalaikį finansavimą.

Pakeitimai taip pat neleis gauti rėmimo toms federacijoms, kurių vadovaujančiose pozicijose yra asmenų, kuriems nesibaigęs arba nepanaikintas teistumas dėl finansinių nusikaltimų.

Pagrindiniai tvarkos akcentai

KKSD strategijos skyriaus vedėjas Sigitas Stasiulis pateikė naujosios pripažinimo tvarkos akcentus. Departamentas savo biudžeto lėšas skirs tik pripažintoms nacionalinėms federacijoms, visos kitos rėmimo galės tikėtis tik iš fondo.

Nauji kriterijai federacijoms – jų sporto šaka turi būti pripažinta ir išplėtota visame pasaulyje.

„Pabrėžtina, kad ne tik Europoje, bet visame pasaulyje. Mūsų šalis yra nedidelė ir svarbiausia mums yra sportininkų rengimas pasauliniams renginiams .– Olimpinėms žaidynėms ir pasaulio čempionatams“, – kalbėjo S. Stasiulis.

Lietuvoje bus pripažįstamos tik tos federacijos, kurių sporto šakos Tarptautinė federacija turės savo narius ne mažiau kaip 35-iose šalyse ir trijuose žemynuose, taip pat bus pripažinusi kodeksą dėl antidopingo veiklos ir rengs Pasaulio čempionatą.

Taigi iškils grėsmė tokių, kaip Lietuvos pirties - Sportinio pėrimosi federacija, išlikimui.

Lietuvos sporto federacijose turės dirbti ne mažiau kaip 100 juridinių asmenų, jos turės teikti tik ketverių metų strateginį planą.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Orai: sniegas neskubės tirpti, grįš šaltis (6)

Panašu, jog šalyje pagaliau įsitvirtins tikra žiema, su sniegu pasipuošusiomis apylinkėmis. Nors...

SEB paskelbė naujus įkainius – kai kas brangs dukart (393)

Kaip ir kiti komerciniai bankai, SEB bankas pranešė kad netrukus didins dalies paslaugų...

Gyvai / Vienuoliktasis Dakaro etapas: Žalą ištiko krachas, greičiausias buvo Juknevičius (398)

Vienuoliktajame jubiliejinio 40-ojo Dakaro ralio etape sportininkams trečiadienį reikėjo iš Beleno...

Lietuvio įspūdžiai iš audringiausio Hamburgo rajono: radau viską, nuo ko valdžia saugo mūsų šalies žmones (399)

Įsijautęs į nuo alkoholio, prostitucijos, rūkalų ir marihuanos išvalytos Lietuvos įvaizdį...

Avangarde finišavęs Juknevičius: labai gaila Vaido (5)

Vienuoliktasis Dakaro etapas vieniems Lietuvos sportininkams buvo sėkmingas, kitiems labai skaudus....

Šeškus tiki LiAngelo ateitimi: jam reikia pradėti mąstyti europietiškai (2)

Edvinas Šeškus praleido rungtynes dėl kelio skausmų, todėl jo tėvas ir vyriausiasis...

Kaip mylimajam pasakyti, kad vienas jo sekso judesys jums visai nepatinka? (35)

Kiekvieną mėnesį „Women`s Health“ svetainė su trimis „Men`s Health“ atstovais analizuoja...

Vasario 16-ąją bus leista valgyti mėsą (378)

Vasario 16-oji – Lietuvos valstybės atkūrimo 100-metis – šįmet sutampa su pirmuoju gavėnios...

Jauna moteris dėl tampono neteko ir antros kojos (31)

Amerikietei manekenei, kuri dėl higieninio tampono sukelto toksinio šoko sindromo neteko dešinės...

Mokslininkai aptiko dar vieną vyrų ir moterų skirtumą: kas susijaudinus darosi jų galvose? (10)

Tai, kad moterys ir vyrai yra labai skirtingi, žino visi. Evoliucija ir per tūkstantmečius...