aA
Lietuvoje golfą žaidžia dvigubai mažiau žmonių nei Latvijoje ir beveik penkis kartus mažiau nei Estijoje. Tačiau golfą atranda vis daugiau lietuvių, o ši sporto šaka turi daug galimybių tapti populiaria laisvalaikio pramoga visuomenei ir ekonomiškai naudinga veikla verslo atstovams.
Golfas
© AFP/Scanpix

Tokias įžvalgas atskleidė audito, mokesčių ir konsultacijų bendrovės „KPMG Baltics“ atliktas „Lietuvos golfo rinkos tyrimas 2013“, kurio metu buvo apklausti Lietuvos golfo klubų vadovai ir savininkai. Tai pirmas Lietuvoje golfo industrijos tyrimas, kurio tikslas – geriau įvertinti Lietuvos golfo rinkos situaciją ir įžvelgti tendencijas bei plėtros potencialą.

„Lietuvos golfo rinkos tyrime 2013“ trys iš keturių apklaustų golfo aikštynų atstovų nurodė, kad per paskutinius metus golfo klubų narių skaičius didėjo, o šiuo metu viename Lietuvos golfo aikštyne vidutiniškai golfą žaidžia apie 100 nuolatinių narių. Tiesa, aktyvių narių (žaidžiančių bent du kartus per savaitę) skaičius golfo klubuose smarkiai svyruoja ir sudaro 40 - 70 proc. nuo bendro narių skaičiaus.

Kaimynai lenkia lietuvius

Panašias tendencijas parodė ir šiemet atlikto tarptautinio KPMG tyrimo „Golf participation in Europe 2013“ rezultatai. Šiame tyrime apskaičiuota, kad Lietuvoje iš viso reguliariai golfą žaidžia 500 žaidėjų, kai Latvijoje – 900, o Estijoje šis skaičius viršija 2200.

„Lietuvos golfo industrija dar labai jauna ir tik žengia pirmuosius žingsnius, tačiau džiugina, kad per metus „žaliąją golfo žaidėjo kortą“ („Green Card” – pažymėjimą, suteikiantį teisę žaisti golfą bet kuriame aikštyne) išsilaikė net 279 Lietuvos žaidėjai. Nuo 2012 iki 2013 metų sezono pradžios golfą žaidžiančių žaidėjų padidėjo – 12 proc. Pagrindiniai Lietuvos golfo aikštynai planuoja pritraukti daugiau žaidėjų tiek iš Lietuvos, tiek ir užsienio. Šiuo metu Lietuvos golfo aikštynai niekuo nesusileidžia aplinkinių valstybių golfo aikštynams, o golfą, kaip įdomią ir prasmingą laisvalaikio pramogą atranda vis daugiau Lietuvos gyventojų“, - teigė vienas iš tyrimo iniciatorių „Europos centro golfo klubo“ vadovas Mindaugas Glinskis.

Didžiausias potencialas – Lietuvoje

„Lietuvos golfo rinkos tyrimas 2013“ parodė, kad 2014 metais visi Lietuvos golfo aikštynai planuoja pritraukti daugiau naujų žaidėjų. Pasak golfo klubų atstovų, didžiausias plėtros potencialas kol kas slypi vietos rinkoje – visi apklausos dalyviai pažymėjo, kad didžiausią augimo potencialą turi Lietuvos suaugusiųjų vyrų kategorija, taip pat perspektyvi yra vaikų ir jaunimo (iki 18 metų) kategorija.

Šiuo metu suaugusieji žaidėjai sudaro apie 86 proc. visų žaidėjų, apie 8 proc. senjorai, o 6 proc. vaikai ir jaunimas. Tyrimas taip pat parodė, kad kol kas golfas yra vyriškas žaidimas – tarp golfo klubų lankytojų moterys sudaro vos 10-15 proc. Dauguma golfo žaidėjų yra lietuviai – 90 proc., o tik kas dešimtas žaidėjas atvyksta iš užsienio.

Golfo turizmas skatina ekonomiką

„Tyrimas parodė, kad Lietuvos golfo klubai didžiausią perspektyvą mato vietos rinkoje – tai suprantama, nes Lietuvoje reguliariai golfą žaidžiančių žmonių yra nedaug, todėl ir augimo galimybės augti nuo mažos palyginamosios bazės yra didelės. Tačiau vietiniams golfo klubams nereiktų pamiršti golfo turizmo – atvykstančių golfo žaidėjų iš užsienio šalių skaičius sudaro dešimtadalį visų golfo žaidėjų. Be to, atvykę golfo mėgėjai iš užsienio viešnagės metu išleidžia nemažas lėšas ne tik golfo žaidimui, tačiau viešbučiams, maitinimui, laisvalaikiui“, - teigė „KPMG Baltics“ partneris Domantas Dabulis.

Tyrime dalyvavusius Lietuvos golfo klubus iš viso per metus aplanko 680 golfo žaidėjų iš užsienio – daugiausiai golfo žaidėjų atvyksta iš Skandinavijos šalių, Rusijos, Baltarusijos, Lenkijos, kaimyninių Baltijos šalių.

Golfo turistai Lietuvoje dažniausiai vieši 1-2 dienas, aplankydami kelis golfo aikštynus. Viename golfo klube užsieniečiai išleidžia apie 300 litų, taip pat naudojasi viešbučių, pramogų paslaugomis, todėl viešnagės metu per dieną išleidžia iki 1000 litų. Visi apklausti golfo klubai tvirtina, kad atvykstamojo golfo turizmo srityje, aktyviai bendradarbiauja su pramogų organizatoriais, viešbučiais, todėl golfo sukuriama pridėtinė vertė Lietuvos ekonomikai yra dar didesnė.

Kodėl lietuviams (ne)patinka golfas?

Paprašyti įvardinti pagrindines priežastis, dėl kurių lietuviai renkasi golfą, golfo aikštynų atstovai įvardijo gyventojų norą išbandyti šią Lietuvoje dar naują sporto šaką. Kita svarbi priežastis – draugų rekomendacijos. Tarp rečiau paminėtų priežasčių buvo įvardintos gilios pasaulinės golfo tradicijos, noras žaidimo metu užmegzti naujas pažintis.

Pagrindinėmis kliūtimis, kodėl Lietuvos gyventojai vengia išbandyti golfą, apklausos dalyviai vieningai įvardino informacijos apie šį žaidimą trūkumą bei nusistovėjusį stereotipą, kad golfas yra brangus sportas.
„Lietuvoje dar vyrauja įsitikinimas, kad golfas yra brangus žaidimas. Tačiau paskaičiuota, kad reguliariam golfo žaidimui reikia 2,5 karto mažiau lėšų, nei žaidžiant lauko tenisą. Taigi, išbandyti savo jėgas golfo lauke gali nemažai šalies gyventojų“, - teigė „Europos centro golfo klubo“ vadovas M. Glinskis.

Pasak M. Glinskio, reikia pasidžiaugti, kad Lietuvos golfo aikštynuose daugėjant naujų žaidėjų, daugėja ir šio žaidimo propaguotojų – žmonės vieną kartą pabandę pažaisti golfą, dažnai rekomenduoja šią laisvalaikio formą draugams, verslo partneriams. Taip pamažu Lietuvos golfo bendruomenė plečiasi.

Apie „Lietuvos golfo rinkos tyrimą 2013“

„Lietuvos golfo rinkos tyrimas 2013“ – pirmas Lietuvoje golfo industrijos tyrimas, kurio tikslas – geriau įvertinti Lietuvos golfo rinkos situaciją ir įžvelgti tendencijas bei plėtros potencialą. Tyrimo metu apklausti šių Lietuvos golfo klubų vadovai: „Europos centro golfo klubas“, „National Golf Resort“, „The V Golf Club“ „Vilkės Golfo klubas“.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

DELFI TV transliuos Lietuvos pulo čempionatą

Jau tapo įprasta, kad lapkričio pabaigoje vyksta svarbiausias Lietuvos pulo renginys – „Volfas...

Britų sprinto žvaigždė už dopingo vartojimą diskvalifikuota ketveriems metams (3)

Europos bėgimo estafetės 4x400 m aukso medalio laimėtojas 29 metų Nigelas Levine'as sučiuptas...

Paskelbti Lietuvos FAIR PLAY apdovanojimų laureatai

Žodžiai FAIR PLAY Lietuvoje buvo pradėti vartoti maždaug prieš 25 metus. Būtent tada,...

11 valandų operaciją po avarijos ištvėrusi 17-metė sveiksta – užsimojo grįžti į lenktynių trasą (15)

Po siaubingos avarijos „Formulės 3“ lenktynėse Kinijoje išgyvenusi 17-metė Sophia Florsch...

Pirmasis žolės riedulio sezono trofėjus – vilniečiams

Pirmąjį 2018-ųjų žolės riedulio sezono uždarosiose patalpose trofėjų – Lietuvos žolės...

Top naujienos

Indrė Makaraitytė. Kai blaivus protas išeiginėje, ateina Puidokas (152)

Pernai užregistruotas 8181 asmuo, nukentėjęs nuo smurto artimoje aplinkoje. 80 proc. iš šių...

Pramogos Vokietijoje pigesnės nei Lietuvoje: akys raibo nuo pasiūlymų (24)

Vieną negražią dieną, tingiai beieškodamas pigesnių savaitgalinių kelionių idėjų, aptikau...

Bičiuliai, draugai ir gerbėjai atsisveikina su netikėtai mirusiu teatro genijumi Eimuntu Nekrošiumi (6)

Žinia, kad lapkričio 20-ąją anapilin iškeliavo vienas garsiausių Lietuvos teatro režisierių...

Vilniuje jau kyla Kalėdų eglė: ji bus įspūdinga, bet savivaldybė kortų vis dar neatskleidžia (7)

Vilniuje , Katedros aikštėje, jau nuo lapkričio 17 d. kyla laukiamiausia šalies kalėdinė eglė....

Į vieną labiausiai izoliuotų pasaulio kampelių įžengęs amerikietis pasitiktas strėlių lietumi (2)

Indijos Andamanų salose, kurios yra tarp labiausiai izoliuotų pasaulio kampelių, nuo valstybės...

Po incidento mokykloje įspėja visus tėvus: noras apsaugoti vaikus gali prišaukti rimtų nemalonumų (50)

Prieš savaitę vienoje Vilniaus mokyklų buvo pripurkšta ašarinių dujų, dėl to medikų pagalbos...

Patį Sabą apstumdydavęs krepšinio vilkas „Žalgirį“ įvertino iš CSKA pozicijų specialiai Krepšinis.lt iš Maskvos (1)

Maskvos CSKA treniruočių metu Darrylą Middletoną nesunku supainioti su keliasdešimčia metų...

Baugi tikrovė: tėra vos 5 šalys, kuriose dar liko laukinės gamtos (16)

Mūsų planeta kadaise buvo pilna nepaliestos laukinės gamtos, tačiau po intensyvios pramonės...

Draudikai įspėja: jei valstybė nenori mokėti įmokų, mokės žalas (16)

Seime šiuo metu svarstomas įstatymo projektas, kuris panaikintų valstybės ar savivaldybės turto...

Pietų pertrauka naujutėlaitėje Senamiesčio vietoje: tikėjausi, kad pietų meniu bus brangesnis (18)

Šiandien noriu papasakoti apie vietą, kuri savo duris lankytojams atvėrė palyginti neseniai. O man...