Turnyro metu visos 14-15 metų amžiaus poros atliks po penkis standartinius (lėtas valsas, tango, Vienos valsas, fokstrotas, kvikstepas) ir penkis Lotynų Amerikos šokius (samba, čia čia čia, rumba, pasodoblis, džaivas). Negana to, žiūrovai arenoje taip pat galės mėgautis ir specialia parodomąja programa – hiphopo šokėjų pasirodymais.

Tarp šokėjų iš 30 pasaulio šalių išvysime ir kylančias Lietuvos sportinių šokių žvaigždes – Kiprą Kūrą ir Elzę Gintvilę Valiūnaitę. Klaipėdos „Žingsnio“ ir Vilniaus „Ratuto“ šokių klubų garbę ginanti pora praėjusį savaitgalį Rumunijoje vykusiame Lotynų Amerikos šokių čempionate liko per plauką nuo medalių – tarp 55 porų užėmė ketvirtąją vietą.

Tik ką iš Rumunijos grįžusi šokėjų pora, prieš savo pasirodymą Vilniuje, dar viešės ir Izraelyje, kur dalyvaus standartinių šokių pasaulio čempionate. Primename, kad teisę atstovauti Lietuvai trijuose turnyruose jaunieji šokėjai užsitikrino, kai šiemet tapo šalies čempionais visose trijose disciplinose.

„Kipras ir Elzė yra labai universalūs šokėjai, nes gerai atlieka tiek Lotynų Amerikos, tiek standartinius šokius, todėl Vilniuje vyksiančiame turnyre drįsčiau prognozuoti jiems aukštą poziciją. Tikiuosi, kad „namų sienos“ padės jiems iškovoti medalius – jie verti to su kaupu“, – susižavėjimo jaunaisiais šokėjais neslėpė Lietuvos sportinių šokių federacijos (LSŠF) viceprezidentas ir čempionato direktorius Virginijus Visockas.

„Prieš metus karantinas sumaišė mums visas kortas, todėl be galo smagu, kad šiemet ir vėl galime pakviesti žmones į tokio kalibro šokių renginį, kuriam atsakingai ir aktyviai ruošiamės. 2019 metais Vilniuje vykęs čempionatas praėjo tiesiog puikiai, todėl labai džiaugiamės, kad mums suteikta garbė surengti dar vieną tarptautinį turnyrą. Šokiai Lietuvoje tuoj pranoks krepšinį“, – juokavo V. Visockas.

Primename, kad prieš dvejus metus Vilniuje vykusiame Pasaulio standartinių šokių čempionate triumfavo Lietuvos garbę gynę Evaldas Sodeika ir Ieva Žukauskaitė Sodeikienė, tuo metu Vaidotas Lacitis ir Veronika Golodneva Lacitienė užėmė ketvirtąją vietą.

Kipras Kūra ir Elzė Gintvilė Valiūnaitė

Kitą mėnesį vyksiančio Pasaulio jaunių 10 šokių čempionato organizatoriai praneša, kad Vilniaus „Avia Solutions Group“ arenoje renginio metu bus užtikrintas žiūrovų ir dalyvių saugumas. Žiūrovams bus taikomi įprasti reikalavimai – tikrinamas „Galimybių pasas“, privalomos apsauginės veido kaukės. Šokėjai bus sodinami į atskirą nuo žiūrovų sektorių, visoms poroms bei personalui bus atlikti koronaviruso testai.

„Kai 2004 metais atvėrėme savo duris, šokių turnyras buvo pats pirmas „Avia Solutions Group“ arenos renginys, todėl per 17 metų šokiai jau tapo gražia ir labai svarbia mūsų tradicija. Renginio kokybės kartelė kasmet kyla vis aukščiau, tad šiame čempionate, šalia nuostabių šokių, bus pasitelktos ir naujausios technologijos, tarp jų – net 100 kvadratinių metrų LED ekranų“, – teigė arenos vadovas Andrius Žiauberis.

„Vilnius yra puikus miestas tokiems tarptautiniams renginiams, o mums didelė garbė ir vėl tapti pasaulio šokių centru, kokiu buvome prieš porą metų. Linkime Lietuvos šokėjams kuo didžiausios sėkmės ir nuoširdžiai kviečiame visus gruodžio 4 dieną ateiti jų palaikyti gyvai. Laukia išties įspūdingas renginys“, – pridūrė A. Žiauberis.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją