Praėjusiais metais geriausiais lengvaatlečiais buvo išrinkti ietininkė Liveta Jasiūnaitė bei disko metikas Andrius Gudžius. Pastarasis rinkimuose nenugalimas buvo penkerius metus paeiliui. Beje, nuo 2009-ųjų geriausių Lietuvos lengvaatlečių vyrų kategorijoje laimėdavo tik disko metikai.

„Geresnis už Andrių nesijaučiu. Jam šie metai buvo patys sunkiausi per visą karjerą. Negaliu sakyti, kad aš geresnis. Jis – pasaulio čempionas, o aš dar tik Lietuvos čempionas, – nusijuokė E. Matusevičius. – Esu nustebintas ir labai džiaugiuosi. Smagu, kad pripažino mane, nes to nesitikėjau po pasirodymo pasaulio čempionate. Esu labai dėkingas visiems, kurie balsavo ir išrinko mane.“

Edmunto Matusevičiaus auklėtinis šiemet pateko tarp planetos sezono lyderių, Lietuvos čempionate ietį švystelėjęs 89,17 m bei įvykdęs olimpinį normatyvą. 23-ejų metų sportininkas Universiadoje iškovojo sidabrą, Europos-JAV mače buvo trečias, triumfavo Europos komandiniame čempionate, o ietį už 82 metrų ribos numetė net 10 kartų, už 80 metrų ribos – 15-ika.

„Kitąmet olimpiadoje sieksiu finalo, o gal net medalio. Žiūrėsime, kaip seksis pasiruošimas, bet tikiuosi kuo aukštesnių rezultatų“, – teigė ietininkas.

Edis Matusevičius

Beje, E. Matusevičius 2015 metais buvo išrinktas kylančia Lietuvos lengvosios atletikos žvaigžde.

Taip pat 23-ejų Ž. Vaiciukevičiūtė šį sezoną nuskambėjo sensacingai triumfavusi Europos sportinio ėjimo taurės varžybose Alytuje. Ten sportininkė tapo ir pirma Lietuvos lengvaatlete, įvykdžiusia Tokijo olimpinių žaidynių normatyvą: 20 km distanciją ji nužingsniavo per 1 val. 29 min. 48 sek.

„Kai sužinojau, kad tapau metų lengvaatlete, likau maloniai nustebinta. Nors ir sakiau, kad galimybės laimėti yra realios, bet linkau link to, jog liksiu antra. Labai džiaugiuosi, kad šiais metais esu geriausia Lietuvos lengvaatletė, – sakė Ž. Vaiciukevičiūtė. – Kiekvienas apdovanojimas prisideda prie motyvacijos. Man tai yra svarbu, nors, žinoma, svarbiau geriau pasirodyti varžybose. Žinojimas, kad Lietuvoje esu geriausia, skatina dar geriau dalyvauti varžybose.“

Iš Pabradės kilusi Viktoro Meškausko auklėtinė kitąmet akcentuoja du startus – pasaulio komandinį čempionatą Minske bei olimpines žaidynes.

„2020-aisiais pagrindinis tikslas yra olimpinės žaidynės, norisi kuo geriau pasirodyti ten. Atrodo, neseniai buvo Rio de Žaneiro olimpiada, bet šalia jau antrosios mano karjeros žaidynes. Visi tikslai ten, nors prieš tai dar noriu parodyti gerą rezultatą pasaulio komandiniame čempionate Minske bei pakartoti olimpinį normatyvą“, – tikslą įvardijo Ž. Vaiciukevičiūtė.

Tuo tarpu kylančią žvaigždę rinko tik LLAF Taryba – ja pripažinta sprinterė Akvilė Andriukaitytė. 19-metė lengvaatletė šiemet prasibrovė į Europos jaunimo čempionato finalą 200 m rungtyje bei tapo jauniausia Lietuvos komandos nare Europos uždarų patalpų čempionate Glazge – ten ji bėgo 60 m varžybose.

„Metai buvo pilni įspūdžių ir didelės patirties. Tačiau buvo sunkūs psichologiškai, ypatingai vasaros sezonas. Po vasaros sezono reikėjo laiko atsigauti, teko daug ką permąstyti. Galėčiau sakyti, jog iš sporto pusės šie metai man buvo vieni įsimintiniausių, bet iš dalies esu patenkinta tik žiemos sezonu, – atviravo A. Andriukaitytė. – Vasaros sezonas man buvo ypatingai sunkus tiek fiziškai, tiek psichologiškai. Patį sezoną užbaigiau savo daugiausiai tikslų kėlusiose varžybose – Europos jaunimo čempionato finale, kur kirsti finišo linijos, deja, nepavyko.“

 Akvilė Andriukaitytė

Remigijaus Jokubausko auklėtinė buvo vienintelė lietuvė, kuriai Europos jaunimo čempionate Švedijoje pavyko prasibrauti į finalą. Jos pasiekimo nepranoko ir nė vienas Lietuvos lengvaatletis, dalyvavęs Europos jaunimo olimpiniame festivalyje Baku.

„Manau, kad yra trys startai, kuriais iš tikrųjų galiu pasidžiaugti. Džiaugiuosi, jog pavyko bėgti Europos čempionate Glazge. Taip pat be galo esu laiminga, jog turėjau galimybę atstovauti Lietuvai Europos žaidynėse Minske ir, žinoma, už galimybę bėgti Europos jaunimo čempionato finale“, – išvardijo A. Andriukaitytė.

Rinkti metų geriausiuosius lengvosios atletikos gerbėjai galėjo balsuodami portale LRT.lt. Balsą rinkimuose atidavė daugiau nei 12 tūkst. aistruolių.

Geriausi Lietuvos lengvaatlečiai:

2009 m. – Lina Grinčikaitė (100 m) ir Virgilijus Alekna (disko metimas)

2012 m. – Austra Skujytė (septynkovė) ir Virgilijus Alekna (disko metimas)

2013 m. – Zinaida Sendriūtė (disko metimas) ir Virgilijus Alekna (disko metimas). Kylanti žvaigždė – Benediktas Mickus (800 m)

2014 m. – Zinaida Sendriūtė (disko metimas) ir Andrius Gudžius (disko metimas). Kylanti žvaigždė – Jogailė Petrokaitė (šuoliai į tolį)

2015 m. – Brigita Virbalytė-Dimšienė (20 km sportinis ėjimas) ir Andrius Gudžius (disko metimas). Kylanti žvaigždė – Edis Matusevičius (ieties metimas)

2016 m. – Airinė Palšytė (šuoliai į aukštį) ir Andrius Gudžius (disko metimas). Kylanti žvaigždė – Urtė Baikštytė (šuoliai į aukštį)

2017 m. – Airinė Palšytė (šuoliai į aukštį) ir Andrius Gudžius (disko metimas). Kylanti žvaigždė – Urtė Bačianskaitė (septynkovė)

2018 m. – Liveta Jasiūnaitė (ieties metimas) ir Andrius Gudžius (disko metimas). Kylanti žvaigždė – Urtė Baikštytė (šuoliai į aukštį)

2019 m. – Živilė Vaiciukevičiūtė (20 km sportinis ėjimas) ir Edis Matusevičius (ieties metimas). Kylanti žvaigždė – Akvilė Andriukaitytė (200 m, 60 m)

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (3)