Startuoja su aukštais standartais

„Rimtos plento dviračių varžybos sutraukia bent 1 000 dalyvių. Tokių ambicijų kol kas tikrai neturime. Būtų gerai, kad Gargžduose vyksiančiame renginyje startuotų bent kokie 300 dviratininkų“, – sako Klaipėdos rajone gyvenantis dviratininkas Edvinas Kudrevičius, kuriam ir kilo mintis į rajono renginių planą įtraukti šias dviratininkams skirtas varžybas. Kartu su draugais, dviračių sporto klubus „Vėtrungė“ ir „Velo Ghost“ atstovaujančiais, Vilmantu Vilinausku ir Dariumi Levickiu jis pasiryžęs padaryti, kad trasa Gargžduose taptų vis reikšmingesnė dviratininkų žemėlapyje.

Viltis „Gargždų miesto plento taurę“ paversti tradiciniu ir vis augančiu renginiu stiprina Klaipėdos rajono savivaldybės entuziazmas. BĮ Sporto centras iškart sutiko prisiimti organizacinius rūpesčius ir bendradarbiaujant su dviračių sporto klubais „Vėtrungė“ bei „Velo ghost“ užtikrinti aukštus varžybų standartus bei, žinoma, saugumą.

Dviračių šventėje startuoti galės visų amžiaus grupių dalyviai. Numatyta galimybė pedalus trumpesnėse distancijose minti vaikams, draugams bei šeimoms, o ilgosiose – mėgėjams ir elitui.
60 km trasą įveikti pasiryžę dalyviai prie starto linijos rinksis Gargžduose ir mins maršrutu Gargždai–Vėžaičiai–Endriejavas–Veiviržėnai–Gargždai.

„Elite“ sportininkai vėliau dar 40 km įveiks mindami dešimt ratų Gargždų gatvėmis. Anot E. Kudrevičiaus, būtent šios grupės sportininkai sukurt malonumą akims. „Vidutinis greitis siekia 40 km/h, tačiau dažnai išvystomas 70 km/h ir didesnis. Pats nuokalnėje esu važiavęs 86 km/h greičiu“, – intrigavo dviratininkas.

60 km distanciją dviratininkai turės įveikti per 1 val. 30 min.

Populiarina sveiką gyvenseną

Sporto centro direktorius Vaidas Liutika patvirtino, kad „Gargždų plento taurė“ bus iššūkis nemažai sporto renginių organizuojančiai įstaigai. Bendradarbiaujama ne tik su Lietuvos dviračių sporto federacija, bet ir policijos pareigūnais, kurie turės užtikrinti eismo saugumą. Prie varžybų tvarkos palaikymo ketinama prijungti ir Krašto apsaugos savanorių pajėgas, seniūnijų atstovus.

„Dviračių sportas Gargžduose jau tikrai nėra pamirštas. Galima sakyti, kad šios dviračių varžybos pratęs praėjusiųjų metų renginį „Visi Gargždai – valandą su dviračiu“, kuriose dalyvavo daugiau kaip 100 dalyvių. Jau antrą mėnesį vykdome projektą „Sveikatą geriname sportuodami“, kai kiekvieną sekmadienį vykstame į dviračių žygius po Klaipėdos rajoną, o vidutinis trasos ilgis siekia apie 30 km“, – apie tai, kaip gargždiškiai pratinami prie sveikos gyvensenos pasakojo V. Liutika.

Motyvuos ir prizinis fondas

Registracija į varžybas jau prasidėjusi. Primenama, kad išankstinė registracija ir 10 eurų startinis mokestis privalomi tik 60 ir 100 km maršrutą įveikti norintiems dalyviams. Trumpesnėms distancijoms bus galima registruotis vietoje. Varžybose jau užsiregistravo kelios latvių komandos, tad iš pirmo karto renginys taps tarptautinis. Viliamasi sulaukti ir kolegų estų. „Elite“ klasės sportininkus motyvuoti ketinama piniginiais prizais. Žadama, kad su rėmėjų pagalba surinktas prizinis fondas sieks apie 1 500 Eur. Trumpesnių distancijų prizinių vietų laimėtojai bus apdovanoti daiktiniais rėmėjų prizais.

Sportininkų susidomėjimą greičiausiai didins ir plento taurių varžyboms neįprastas maršrutas. „Įprastai tokio tipo renginiai vyksta miestuose, kai dviratininkai suka ratus tiesiog gatvėmis. Mes nutarėme, kad reikia minti tikru plentu“, – sakė organizatoriai.

VARŽYBŲ DISTANCIJOS

Vaikai. 4–6 m. – 500 m, 7–9 m. – 4 km, 10–12 m. – 8 km, 13–15 m. – 12 km;
• Balansinių dviratukų varžybos. 2–3 m. – iki 300 m.

Šeimos, draugai (amžius neribojamas). 12 km (trys ratai po 4 km miesto gatvėmis).

Tautos sportininkai (amžius neribojamas). 60 km maršrutu Gargždai–Vėžaičiai–Endriejavas–Veiviržėnai–Gargždai.

„Elite“ sportininkai. 100 km (60 km ratas ir 40 km miesto gatvėmis).

Vyrai ir moterys varžybose dalyvauja lygiomis teisėmis. Registracija ir daugiau informacijos internete www.gargzdusc.lt.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (7)