Pasak Lietuvos bokso federacijos, tai antrasis Lietuvos boksininkių medalis Europos čempionatuose per visą šalies istoriją. 2015 metais bronzą Europos jaunių čempionate iškovojo panevėžietė Rūta Sutkutė.

Turkijos mieste Ordu vykusiame šių metų Europos jaunių ir jaunimo merginų čempionate Dariaus Katkevičiaus treniruojamoje Lietuvos merginų rinktinės sudėtyje kovojo trys boksininkės.

Jaunių amžiaus grupėje burtai labai palankiai susiklostė G. Diekontaitei. Svorio kategorijos iki 80 kg (5 dalyvės) burtai lėmė, kad kretingiškė iškart pateko į pusfinalį ir užsitikrino Europos čempionato bronzos medalį. Pusfinalyje Lietuvos boksininkė po atkaklios kovos pralaimėjo Europos čempione tapusiai ukrainietei Alionai Gluščenko.

Kitos lietuvės Europos jaunių ir jaunimo čempionate liko per žingsnį nuo apdovanojimų ir užėmė penktąsias vietas.

Jaunių amžiaus grupės svorio kategorijoje iki 54 kg (10 dalyvių) tauragiškė Rugilė Altaravičiūtė po atkaklios kovos taškais 0:3 (28:29, 28:29, 27:29) pralaimėjo vienai čempionato favoričių bei iki Europos čempionato finalo nukeliavusiai rusei Valerijai Rodionovai.

Jaunimo varžybų svorio kategorijoje iki 57 kg (9 dalyvės) vilnietė Kotryna Gelažnikaitė taškais 0:3 turėjo pripažinti čempionato šeimininkės ir bronzos medalį laimėjusios turkės Aysenur Yilmaz pranašumą.

Iš viso Europos jaunių ir jaunimo merginų čempionate dalyvavo 175 boksininkės iš 21 šalies.