Ketvirtą kartą šios rungties pasaulio čempionu tapo Londono olimpinių žaidynių vicečempionas vokietis Tony Martinas. 31-erių metų dviratininkas 40 km distanciją įveikė per 44 min. 42,99 sek. (vid. greitis – 53,671 km/h). T. Martinas pasaulio pirmenybių auksą iškovojo ir 2011, 2012 bei 2013 metais. Sidabro medalį pelnė nugalėtojo titulą gynęs 35-erių metų baltarusis Vasilijus Kirijenka (+45,05 sek.), o bronzos – 29-erių metų ispanas Jonathanas Castroviejo (+1.10,91).

30-metis G. Bagdonas nugalėtojui pralaimėjo 3 min. 47,13 sek., o 28-erių metų R. Navardauskas – 4 min. 47,94 sek.

„Tikėjausi būti 20-uke, bet likus 12 km karštis padarė savo – išsimušiau iš ritmo ir praradau greitį. Nesu pavienio starto specialistas, bet stengiausi pasirodyti kiek galima geriau. Atidaviau viską. Manau, kad mano rezultatas nėra prastas“, – po lenktynių sakė G. Bagdonas.

Beje, aštuntam startavusiam Gediminui po finišo teko pasėdėti garbingoje lyderio kėdėje – lietuvio rezultatas kurį laiką buvo geriausias. G. Bagdonas lyderiu yra buvęs ir 2011 metų pasaulio čempionate Danijoje.

29-erių metų latvis Gatis Smukulis (+2.37,85 sek.) užėmė 21-ą vietą.

Lenktynėse, kurių metu oro temperatūra siekė beveik 40 laipsnių, dalyvavo 66 dviratininkai iš 41-os šalies.

Šeštadienį 12.45 val. vyksiančiose moterų grupinėse lenktynėse (134,1 km) dalyvaus Rasa Leleivytė ir Silvija Latožaitė, o sekmadienį 10.30 val. prasidėsiančiose vyrų grupinėse lenktynėse (257,3 km) startuos G. Bagdonas, Aidis Kruopis ir R. Navardauskas. Pastarasis pernai pasaulio čempionate JAV iškovojo bronzos medalį.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (3)