Svorio kategorijos iki 63,5 kg šešioliktfinalyje su vengru Richardu Kovacsu susitikęs A. Lavrenovas turėjo pripažinti varžovo pranašumą – pralaimėta 0:5. Šiam Lietuvos boksininkui žaidynės jau baigtos.

A. Trofimčukui pirmojo etapo kova susiklostė atvirkščiai – jis svorio kategorijos iki 71 kg dvikovoje 5:0 įveikė vengrą Somą Mesterį.

Po pergalės Lietuvos boksininkas neslėpė džiaugsmo: „Pirma kova visada yra sunkiausia, bet labai džiaugiuosi, kad laimėjau. Esame kalnuose, tad kvėpuoti buvo truputį sunkiau, bet labai džiaugiuosi, kad pavyko susikaupti ir iškovoti pergalę. Esu labai dėkingas savo komandai už palaikymą. Dabar pailsėsiu ir ruošiuosi kovai su austru.“

Rytoj varžybas pradės Robertas Liorančas (iki 80 kg) bei Austėja Aučiūtė (iki 66 kg). Iš viso Lietuvai bokso varžybose atstovaus 8 sportininkai, tarp kurių – pasaulio bei Europos čempionė Gabrielė Stonkutė ir Europos čempionato prizininkė Ana Starovoitova.

Šaudymo iš lanko turnyre Krokuvoje vyko reitingo etapo kovos, pagal kurio rezultatus paaiškėjo atkrintamųjų varžybų poros.

Jonas Grigaravičius vyrų skriemulinių lankų varžybos surinko 699 taškus, užėmė 14 vietą ir sekmadienį 19.30 val. Lietuvos laiku aštuntfinalyje varžysis su prancūzu Nicilas Girard‘u.

Paulina Ramanauskaitė moterų olimpinių lankų varžybų reitingo etape su 600 taškų užėmė 42 vietą ir antradienį 14.30 Lietuvos laiku pirmajame atkrintamųjų rate susitiks su varžove iš Azerbaidžano Yaylagul Ramazanova.

Lankininkų varžybų grafiką sujaukė Krokuvoje praūžusi liūtis, lydima perkūnijos ir stipraus vėjo.

„Manau visi lankininkai šįkart ruošėsi labai prastam varžybų scenarijui, nes orų prognozė daugybę dienų išliko ta pati – buvo žadamas stiprus lietus, vėjas, perkūnija. Ryte atrodė kad ta prognozė tikrai pasitvirtins – stipriai lijo, žaibavo, dėl sportininkų saugumo varžybų pradžia buvo atidėta 45 min. Bet po to viskas atrodo kardinaliai apsivertė ir sąlygos šaudymui buvo praktiškai tobulos. Tą parodo labai aukšti rezultatai visose lankų grupėse, buvo pagerinti net keli pasaulio, Europos, taip pat Europos žaidynių rekordai“, – pasakojo Lietuvos lankininkų komandos trenerė, 2019 m. Europos žaidynių dalyvė Inga Timinskienė.

Lietuvos lankininkų ji įvertino gerai: „Jonas ilgą laiką laikėsi 10 vietoje, tačiau konkurencija buvo tokia didelė, kad tie keli prarasti taškai kainavo ir keletą vietų. Džiugu kad Jonas pademonstravo savo geriausią karjeros rezultatą bei pagerino du Lietuvos rekordus. Paulinos rezultatas taip pat geriausias jos pasiektas šį sezoną.

Iki atkrintamųjų varžybų dar turime keletą dienų, tad yra laiko pasitreniruoti ir maksimaliai gerai pasiruošti dvikovoms. Nors abiem lietuviams konkurentai bus tikrai stiprūs, lengvai pasiduoti neketiname.“