Pirmininkavimą Europos Sąjungai (ES) nuo penktadienio perimanti Lenkija pradės įgyvendinti pirmą ES darbo planą sporto srityje. Darbo plano parengimas buvo pagrindinis uždavinys šių metų pirmą pusmetį pirmininkavusiai Vengrijai. Jo įgyvendinimo eiga šią savaitę buvo aptarta šalių narių generalinių direktorių, atsakingų už sportą, ir Europos Komisijos susitikime.
Klemensas Rimšelis
© DELFI (A.Didžgalvio nuotr.)Didelis dėmesys buvo skirtas lažybų (betting) bei susitarimų dėl varžybų rezultatų (match-fixing) temai, kurios aktualumą savo kadencijos metu pabrėžė ir Lenkija.

„Europos Sąjunga skiria didelį dėmesį sporto sąžiningumo ir gero valdymo klausimams. Greta kovos prieš dopingo vartojimą vis garsiau kalbama apie nelegalias lažybas ir susitarimus dėl varžybų baigties. Po šia nelegalia veikla slepiasi organizuoti nusikaltimai, tokie kaip pinigų plovimas, jų investavimas į kitas nusikalstamas sritis.

Kalbama apie didesnio teisėsaugos dėmesio ir teisinio reguliavimo poreikį, taip pat apie būtinybę informuoti sportininkus bei sporto federacijas apie tokių nusikaltimų grėsmes ir pasekmes. Lietuvoje šiam klausimui kartu su Vidaus reikalų ministerija teiksime ypatingą reikšmę“, – sakė Kūno kultūros ir sporto departamento generalinis direktorius Klemensas Rimšelis.

Šių problemų prioritetas įtvirtintas ir darbo plane – joms spręsti sudarytos atskiros ekspertų darbo grupės: kovos prieš dopingą bei gero valdymo sporto sektoriuje. Kitos keturios ekspertų darbo grupės, padėsiančios įgyvendinti darbo planą, sudarytos pagal šias temas: švietimo ir mokymo sporto sektoriuje, sporto, sveikatos ir dalyvavimo, sporto statistikos bei tvaraus sporto finansavimo.

Visoms ekspertų darbo grupėms suformuluoti konkretūs uždaviniai ir terminai, pvz. gero valdymo grupė ne vėliau kaip iki 2012 metų vidurio turi parengti rekomendacijų kovai su susitarimais dėl varžybų rezultatų projektą, taip pat iki 2012 metų pabaigos pasiūlyti skaidrumo užtikrinimo principus, susijusius su geru sporto valdymu, iki 2013 metų vidurio išnagrinėti klausimus, susijusius su sporto agentų profesija, žaidėjų perėjimu į kitą klubą komandinėse sporto šakose.

ES darbo planas sporto srityje buvo rengiamas pirmą šių metų pusmetį, patvirtintas gegužės 20 d. Europos Sąjungos švietimo, jaunimo, kultūros ir sporto taryboje. Jame, remiantis Europos Komisijos komunikatu „ES lygmens veiksmų sporto sektoriuje svarbos didinimas“ bei Baltąja knyga dėl sporto, numatyti valstybių narių ir Europos Komisijos veiksmai, temos, suformuluotos užduotys – ką ir kaip reikia pasiekti per trejus metus (2011 m. vidurys – 2014 m. vidurys). Tai pirmas darbo dokumentas šalims narėms ir ES institucijoms, 2009 m. pabaigoje Lisabonos sutartyje sportą pripažinus ES kompetencijos sritimi.

Reguliariai vykstančiuose generalinių direktorių, atsakingų už sportą, susitikimuose šalys narės kartu su Europos Komisija detaliau aptaria aktualius klausimus, pasidalina patirtimi, teikia pasiūlymus ir išvadas dėl rengiamų ES sporto srities dokumentų.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Niekuomet neviešinti kadrai: kaip Jelcinas Putino skambučio laukė režisierius: Putinas – jau nebe žmogus iš kraujo ir kūno (154)

Televizijos kanalas „Nastojaščeje vremia“ pristatė unikalią kino kroniką, 2000 metų kovo 26...

Būstą perkančioms šeimoms žada duoti iki 26 tūkst. eurų – kas juos gaus? (80)

Jeigu svarstote pirkti butą ar statyti namą, neskubėkite – jau nuo liepos mėnesio kai kurios...

Orai: šaltukas dar nesitrauks greitu metu prisiminsime skėčius (5)

Sekmadienį debesys danguje bus reti svečiai, daug kur diena bus graži. Vėjas rims, tad nebus taip...

Nepakeliamus skausmus lietuvė išsigydė be vaistų ir operacijų: dėl mitybos išvaizda pasikeitė neatpažįstamai (210)

Rita Miškel prieš 13 metų išvyko gyventi į Airiją. Ten ji atrado ne tik naują gyvenimą, bet ir...

Vaikiškas vyrų elgesys ir baimės kupinos akys: slėpėsi nuo pareigūnų – galvojo, kad nesuras (66)

Penktadienis apkarto sostinėje esančių autoservisų įkūrėjams bei darbuotojui. Nelegalios...

Politikai to bijo kaip velnias kryžiaus, tačiau neišvengs (377)

Tarp 30 geriausių idėjų Lietuvai atsidūrė siūlymas, apie kurį dalis politikų bijo net...

Po tėvo mirties – skaudus dūris iš motinos: pusę pinigų atiduok man (86)

„Man yra 16 metų ir aš gyvenu asocialioje šeimoje“, – taip į DELFI kreipėsi laišką...

7 privalumai būti meiluže (103)

Meilužių iliuzijos: ką sau sako „antros“ vedusių vyrų moterys . Taip vadinosi anas...

Mokslininkai išsiaiškino, kokią įtaką santykiams daro filmų suaugusiems žiūrėjimas (14)

XXI amžiuje pornografija yra įgavusi pačias įvairiausias formas – tai filmai, vaizdo įrašai,...

Mokestis už Vasario 16-osios akto pamatymą papiktino Liudą Mažylį: tai nesąžininga (250)

Berlyne Vasario 16 -osios akto originalą atradęs, Kauno Vytauto Didžiojo universiteto...