Tai buvo rimtas išbandymas ne tik sportininkų fizinėms galioms, bet ir technikai.

Moterys turėjo įveikti 18,7 km trasą su 20 kontrolinių punktų (KP). Puikiai pasirodė vilnietė Karolina Mickevičiūtė iškovodama aukštą 6-ą vietą (1:31:46). Antrą aukso medalį šiame čempionate iškovojo suomė Marika Hara (1:26:51), sidabro - taip pat Suomijos sportininkė Ingrid Stengard (1:28:31), o bronzos – Rikke Korving (1:30:07) iš Danijos.

Kitos dvi Lietuvos sportininkės Ramunė Arlauskienė užėmė 18-ą vietą (1:37:38), o Asta Šimkonienė - 25-ą vietą (1:46:00).

Trečia aukso medalį šiame čempionate iškovojo Danijos sportininkas Erikas Skovgaardas Knudsenas, 22,6 km trasą su 26 KP įveikęs per 1:27:51. Antrą vietą iškovojo čekas Bogaras Františekas (1:28:46), vos 1 sekunde aplenkęs savo komandos draugą Mareką Pospišeką (1:28:47).

Lietuvos atstovai Henrikas Antanavičius užėmė 25-ą vietą (1:40:28), o Petras Andrašiūnas 31-ą vietą (1:43:27).

Jaunimo (iki 20 metų) vaikinų grupės sportininkai turėjo įveikti 17,6 km su 16 kontrolinių punktų. Iki bronzos medalio Vilniaus „Sietyno SM – OK „Perkūnas“ auklėtiniui Viliui Stankevičiui pritrūko vos 18 sek., pačioje varžybų pabaigoje neatlaikiusi purvo nukrito grandinė ir jaunasis orientacininkas turėjo tenkintis 5-a vieta.

Nugalėjo Filipas Žicharevas iš Rusijos (1:12:57), antras buvo Cedricas Beillas iš Prancūzijos (1:13:34), trečias liko rusas Aleksadras Archipovas (1:14:14).

Nesisekė jaunimo grupės atstovams iš Lietuvos: Jonas Maišelis užėmė 16-ą vietą (1:28:18), o Tautvydas Zaliauskas buvo diskvalifikuotas.

Jaunių merginų grupėje aukso medalį iškovojo Eva Haltofova iš Čekijos (49:14). Lietuvos atstovė Algirda Zaliauskaitė užėmė 5-ą vietą (54:08).

Jaunių vaikinų (iki 17 metų) čempionate nugalėjo čekas Tomas Stanekas, trasoje užtrukęs 46 min. ir 28 sek. Lietuviai Vytenis Miliūnas buvo 10-as (1:09:10), o Danius Kalvaitis - likos 13-as (1:12:55).