Europos čempionatas buvo suplanuotas birželio 2-7 d., Lenkijos mieste Bydgoščiuje. Tačiau kovo 26 d. paskelbta, jog pirmenybės dėl koronaviruso pandemijos nukeliamos neribotam laikui. Birželio 4 d. organizatoriai oficialiai paskelbė, jog Europos čempionatas nukeliamas į 2021-uosius.

Vietas Europos čempionate Lenkijoje jau buvo užsitikrinę 16 Lietuvos sportininkų. Dar du ar tris atletus planuota į Bydoščių vežti papildomai.

„Manau, kad priimtas teisingas sprendimas. Matome, kad visi didieji pasaulio sporto įvykiai keliasi į kitus metus, varžybų kalendorius slenkasi. Viena vertus, kova su virusu dar nebaigta, ir negalime rizikuoti atletų sveikata. Be to, šiemet Europos čempionate sportininkams būtų sunku parodyti visą potencialą, nes dėl karantino pasirengimas buvo sutrikdytas.

Sprendimas priimtas ir jau iškomunikuotas sportininkams, kurie gali dėliotis planus. Laukia startai Lietuvoje, yra kam ruoštis“, – sako Lietuvos paralimpinio komiteto prezidentas Mindaugas Bilius.

2018 m. Berlyne, Vokietijoje vykusiame Europos neįgaliųjų lengvosios atletikos čempionate mūsų šalies atstovai iškovojo ir į Lietuvą atvežė net aštuonis medalius.

Aukso ir sidabro medalius sportinių vežimėlių lenktynėse iškovojęs Kęstutis Skučas sako tikėjęsis, jog šių metų čempionatas bus nukeltas į 2021-uosius.

Neįgaliųjų lengvoji atletika / FOTO: Paralympics.lt

„Viską priimu ramiai. Tiesą sakant, galvojau, kad taip ir bus. Dabar viskas daug aiškiau ir ramiau. Visas ciklas nusikelia metams – tiek Europos čempionatas, tiek Tokijo paralimpinės žaidynės.

Galiu pasakyti, kad net pasinaudojau šia situacija. Labai sustiprėjau fiziškai, nes daug dirbau per tą karantiną. Ypatingai daug dėmesio skyriau jėgos pratimams, kam anksčiau, ruošiantis varžyboms, trūkdavo laiko dėl trumpesnio ciklo. Matau, kad viskas eina tik geryn, rezultatai kyla lyg ant mielių. Man rodos, viskas čia bus gerai“, – pasakoja K. Skučas.

Aukso ir bronzos medalius iš 2018 m. Europos čempionato Vokietijoje atsivežęs šiaulietis Andrius Skuja sako visą dėmesį skirsiantis šios vasaros startams Lietuvoje.

„Sportavome individualiai ir per karantiną, bet iš tiesų pilnai įsivažiuoti su rutulio stūmimo technika ir kitais dalykais buvo nelengva. Dabar jau po truputį jaučiasi, kad judame gera kryptimi, ir metimai rimtesni atrodo. Kažką prognozuoti labai sudėtinga, bet norėtųsi, kad šiemet išliktų tas asmeninis rezultatas (14 m 74 cm). Tai tikrai būtų smagu“, – sako trenerio Deimanto Jusio auklėtinis.

Šiuo metu dar laukiama sprendimo dėl 2020 m. Europos neįgaliųjų plaukimo čempionato, kuris dar gegužę turėjo įvykti Madeiros saloje Portugalijoje, tačiau buvo nukeltas neribotam laikui.

Teisę atstovauti Lietuvai Europos neįgaliųjų plaukimo čempionate yra iškovoję keturi sportininkai.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės