Friulio-Venecijos Džulijos regione Įtalijoje vykstančiame Europos jaunimo žiemos olimpiniame festivalyje sekmadienį prie starto linijos stojo pirmieji lietuviai. Mūsų šalies sportininkai dalyvavo greitojo čiuožimo trumpuoju taku ir akrobatinio slidinėjimo varžybose.

Akrobatinis slidinėjimas

Ant garsiojo Zonkolano kalno, per kurį driekiasi ir prestižinių „Giro d‘Italia“ dviračių lentynių trasa, vyko akrobatinio slidinėjimo varžybos. Čia pirmą kartą dalyvavo ir Lietuvos atstovai.
Keturi lietuviai varžėsi didžiojo šuolio („big air“) rungties atrankos varžybose.

Merginų varžybose Medeinė Povilavičiūtė surinko 42,3 taškus ir užėmė 9 vietą, o antrojo nusileidimo metu kritusi Rusnė Rudzianskaitė su 30,3 taškais buvo 10-a. Iš viso atrankos varžybose dalyvavo 10 sportininkių, o į finalą pateko 6-ios.

„Rusnė čia vyko pasisemti patirties, o padarė daugiau nei tikėjomės. Nors skaudžiai krito, bet nebijojo ir sugebėjo bandyti – likau labai patenkintas.

Medeinei kėlėme aukštesnius tikslus, bet pritrūko laiko priprasti prie parko, prie didesnių tramplinų. Vakar dėl vėlavusio autobuso pavėlavome į treniruotę, kurios tikrai trūko“, – sakė komandos treneris Gediminas Miciulevičius.

Vaikinų varžybose geriau sekėsi Pijui Baniuliui. Jis surinko 74,5 taškus ir užėmė 14 vietą iš 23 sportininkų. Į finalą pateko 12-a jaunųjų atletų.

„Manau, pasirodžiau neblogai, bet tikiu, kad galėčiau ir geriau. Kitose varžybose reikės pasistengti labiau“, – sakė P. Baniulis.

Mažiau patirties turintis Dovydas Vaivada krito abiejų nusileidimų metu ir surinkęs 7 taškus užėmė 23 vietą.

„Pijus įvykdė numatytus tikslus, tik pritrūko šiek tiek sėkmės – nuo finalo skyrė vos 2 taškai. Jo darytas triukas buvo aukšto lygio, visi liko sužavėti atlikimu. Dovydas, deja, dukart krito, nes darė sudėtingesnius triukus. Tam įtakos turėjo patirties stoka, nes ne taip seniai pradėjo šiuo sportu užsiimti.

Kalbant bendrai, varžovų lygis čia labai aukštas. Tikėjomės, kad bus aukštas, bet nesitikėjome, kad varžovai bus tokie pajėgūs“, – sakė komandos treneris Gediminas Miciulevičius.

Ketvirtadienį slidininkų taip pat laukia akrobatinio nusileidimo („slopestyle“) atrankos varžybos.

Greitasis čiuožimas trumpuoju taku

Greitojo čiuožimo trumpuoju taku varžybos vyksta Pontebos miesto ledo arenoje. Prie sienos su Austrija esančiame mieste taip pat varžysis ir dailiojo čiuožimo atstovai.

Sekmadienį abu Lietuvos greitojo čiuožimo trumpuoju taku sportininkai dalyvavo 1500 m rungties varžybose.

Merginų varžybose Valentina Levickytė ketvirtfinalio čiuožime distanciją įveikė per 3 min. 2,959 sek. ir trečiojoje atrankos grupėje užėmusi ketvirtą vietą pateko į pusfinalį. Pusfinalyje ji krito todėl prarado svarbias sekundes ir distanciją įveikusi per 3 min. 8,527 sek. į finalą nepateko. Bendroje įskaitoje sportininkė užėmė 16 vietą.

„Varžybomis esu patenkinta, pirmoji diena praėjo puikiai. Džiaugiuosi, kad pavyko įgyvendinti savo tikslus ir planus, nors varžiausi su vyresnėmis merginomis. Varžybų atmosfera buvo labai palaikanti, tačiau vis tiek jaučiau jaudulį. Dabar planuoju pailsėti, atsigauti ir nusiteikti likusioms rungtims“, – sakė sportininkė.

Ernestas Čechas 1500 m distanciją atrankos varžybose įveikė per 2 min. 38,373 sek. ir bendroje įskaitoje užėmė 28 vietą.

„Valentina maloniai nustebino patekdama į pusfinalį. Nepaisant to, kad krito, turėjo šansą patekti ir į B finalą. Tikėjomės, kad Ernestas pateks į pusfinalį, tačiau jo ketvirtfinalio grupė buvo viena greičiausių, todėl būtų buvę ir taktiškai, ir techniškai sunku tai padaryti“, – sakė čiuožėjų trenerė Virginija Vilčinskaitė-Ogulevičienė.

Greitojo čiuožimo trumpuoju taku sportininkai dar varžysis 500 m ir 1000 m rungtyse.

Pirmadienį Lietuvos sportininkai startuos lygumų slidinėjimo 10 km ir 7,5 km klasikiniu stiliumi varžybose bei greitojo čiuožimo trumpuoju taku 500 m varžybose. Visas Europos jaunimo žiemos olimpinio festivalio varžybas tiesiogiai galima stebėti eoctv.org.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją