Danas Rapšys 3-iu rezultatu pateko į vyrų 400 metrų laisvu stiliumi rungties finalą, atrankoje jis nuotolį įveikė per 3.39:11 min. ir į priekį praleido tik italus Gabriele Detti (3.38:16 min.) bei Matteo Ciampi (3.38:79).

Dano asmeninis rekordas šioje rungtyje – 3.34:01 min. Finalo pradžia – 19:32 val.

Apskritai Danas užsiregistravęs net penkioms rungtims, jis dar varžysis 200 m laisvu stiliumi nuotolyje, 200 m peteliške, 100 m ir 200 m plaukimo kompleksiniu būdu rungtyse.

Deividas Margevičius trečiadienį vakare kovos vyrų 100 m peteliške pusfinalyje.

Jis atrankoje nuotolį įveikė per 51:23 sek. ir bendroje įskaitoje užėmė 14 vietą. Į pusfinalį pateko 16 greičiausių plaukikų, atrankoje varžėsi 61 atletas. Pusfinalio plaukimai numatyti 20:05 val. (Lietuvos laiku).

Pusfinaliai ir finalai vyks nuo 19 val. (Lietuvos laiku).

Vos 0,10 sek. iki pusfinalio (ir tik 0,01 sek. iki pakartoto karjeros rekordo) pritrūko Andriui Šidlauskui. Jis vyrų 50 m krūtine atrankoje pasidalijo 19–20 vietą.

Čempionato debiutantai pradžiugino pasiektais asmeniniais rekordais – Arijus Pavlidi vyrų 200 nugara rungtyje užėmė 23-ią vietą, o Kotryna Teterevkova buvo 27-a moterų 50 m plaukime krūtine.

Glazge Lietuvai atstovauja 6 plaukikai – du čempionato debiutantai Kotryna Teterevkova ir Arijus Pavlidi bei keturi jau patyrę sportininkai – Simonas Bilis, Andrius Šidlauskas, Deividas Margevičius ir Danas Rapšys. Pastarajam teks ginti čempiono vardą – 2017 metais Kopenhagoje lietuvis iškovojo auksą vyrų 200 m plaukimo laisvu stiliumi rungtyje.

Varžybos truks 5 dienas ir baigsis sekmadienį. Atrankiniai plaukimai Tarptautiniame „Tollcross“ plaukimo centre prasidės 11.30 val. (Lietuvos laiku), o pusfinaliai ir finalai vyks nuo 19 val.

Praėjusiame čempionate Lietuvos plaukikai iš viso iškovojo keturis apdovanojimus – Rūta Meilutytė dukart pasipuošė auksu, o D. Rapšys pridėjo aukso ir bronzos medalį. Per visą šalies plaukimo istoriją lietuviai Europos čempionatuose (25 m baseine) yra pelnę 21 apdovanojimą.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (2)