Dieną lengvaatletis pradėjo užėmęs 11 vietas 110 m barjeriniame bėgime (15,16 sek.) bei disko metime (40,51 m). Tačiau poziciją pavyko pagerinti po įprastai lietuviams nesėkmingos šuolių su kartimi rungties. E. Benkunskas įveikė 450 cm aukštį bei 20 centimetrų viršijo asmeninį rekordą.

O prie to prisidėjo ir pagalba iš šalies – Indrės Jakubaitytės auklėtiniui šuolių atlikimo techniką aiškino Sidnėjaus olimpinių žaidynių dešimtkovės čempionas Erkis Noolas.

„Kai buvęs daugiakovės olimpinis čempionas tau padeda ir aiškina šuolių su kartimi techniką, tu negali šokti blogai. Stengiesi, darai ir tada pavyksta“, – esto pagalba džiaugėsi E. Benkunskas.

Estai dešimtkovės konkurentams lietuviams ne tik noriai dalijo patarimus, tačiau ir paskolino kartis.

Pasirodymą Europos iki 23 metų čempionate E. Benkunskas baigė užėmęs septintą vietą ieties metime (58,60 m) bei 11-ą – 1500 m bėgime (4 min. 51,58 sek.).

„Tikslai tikrai viršyti, kai kurios rungtys nustebino, bet šiandiena buvo tikrai sunkesnė. Kaip ir sakiau, tikroji daugiakovė prasideda antrą dieną. Buvo šiandien ir emociškai, ir nerviškai sunkių rungčių, o šuoliuose su kartimi nustebinau pats save. Šiek tiek susimoviau diske, bet kompensavau šuoliuose su kartimi, ieties metime ir galop 1500 m padariau sezono rezultatą“, – pasirodymą komentavo E. Benkunskas.

Lietuvis šios amžiaus grupės čempionate galės dalyvauti ir po dvejų metų – 2021-aisiais Norvegijoje jis norėtų pasidabinti medaliu.

„Nenoriu prižadėti nieko, bet šiemet apsiuostėme, patikrinome, apžiūrėjome, o po dvejų metų bandysime imti medalį. O dabar stengsimės padaryti Europos suaugusiųjų čempionato normatyvą. Dirbsime, arsime ir gal paklus“, – vylėsi E. Benkunskas.

5000 m rungties finalas nesėkmingai susiklostė Eglei Morenaitei – net ir sutraukta koja finišą pasiekti bandžiusi lietuvė galop iš distancijos pasitraukė.

Šiame Europos iki 23 metų čempionate Lietuvos komanda iškovojo vieną medalį – jį pelnė trišuolininkė Diana Zagainova.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (5)
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės