Dvi plaukimo žvaigždės su savo šalių komandomis susirungė prestižinėje kombinuotoje vyrų estafetėje 4x100 m.

Tiek krūtine plaukęs A. Peaty, tiek peteliške per olimpinį baseiną skriejęs C. Dresselas fiksavo greičiausias atkarpas estafečių istorijoje. Vis dėlto amerikiečiams per pirmus tris etapus pavyko susikrauti daugiau nei pusės sekundės pranašumą, kurio paskutinis laisvu stiliumi startavęs britas Duncanas Scottas panaikinti nebesuspėjo.

JAV kvartetas – Ryanas Murphy, Michaelas Andrew, C. Dresselas ir Zachas Apple'as – finišavo per 3 min. 26,78 sek. ir 0,5 sek. pagerino savo tautiečiams nuo 2009-ųjų priklausiusį planetos rekordą.

Didžiosios Britanijos plaukikų pasirodymas taip pat buvo įspūdingas – jie fiksavo Europos rekordą (3 min. 27,51 sek.)

Bronzą laimėjo Nicolo Martinenghi vedama Italijos komanda (3 min. 29,17 sek.), 0,05 sek. aplenkusi Rusijos olimpinio komiteto kolektyvą.

Primename, kad šios rungties atrankos varžybose dalyvavęs Lietuvos kvartetas buvo diskvalifikuotas dėl taisyklių pažeidimo perduodant estafetę.

C. Dresselas sekmadienį laimėjo ir dar vieną finalą, išaugindamas savo Tokijuje sukauptų aukso medalių skaičių iki penkių.

24-erių sprinteris dominavo 50 m plaukime laisvu stiliumi ir pagerino olimpinį rekordą – 21,07 sek. Sidabras atiteko Prancūzijos veteranui Florentui Manaudou, bronza – brazilui Bruno Fratusui.

Vis dėlto C. Dresselas „rezultatyviausiu“ žaidynių plaukiku tapo tik tarp vyrų. Australė Emma McKeon sekmadienį taip pat nuskynė du titulus, o iš viso Japonijos sostinėje ji susižėrė net septynis medalius (4 aukso, 3 bronzos).

Emma McKeon

27-erių plaukikė kol kas yra labiausiai pasižymėjusi Tokijo žaidynių dalyvė, o per visą istoriją per vieną olimpiadą septynis medalius tarp moterų be jos pavyko iškovoti tik SSRS gimnastei Marijai Gorochovskajai, tai padariusiai dar 1952 metais Helsinkyje.

Sekmadienį E. McKeon olimpiniu rekordu (23,81 sek.) laimėjo 50 m plaukimą laisvu stiliumi, pranokusi prizininkėmis tapusias švedę Sarah Sjostrom ir danę Pernille Blume.

Be to, ji padėjo Australijos komandai triumfuoti kombinuotoje moterų estafetėje 4x100 m taip pat fiksuojant naują olimpinį rekordą (3 min. 51,60 sek.). Antros liko amerikietės, trečios – kanadietės.

Vyrų 1500 m plaukimo maratoną laimėjo amerikietis Robertas Finke, įkandin finišavo ukrainietis Michailas Romančiukas bei vokietis Florianas Wellbrockas.

Bendroje plaukimo medalių įskaitoje pirmą vietą išlaikė amerikiečiai (11 aukso/10 sidabro/9 bronzos), antri liko australai (9/3/8), treti – britai (4/3/1). Iš viso apdovanojimus olimpiniame baseine iškovojo 21 valstybės atstovai.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (13)