„Po oliminių metų norėjome išbandyti naują vietą, o pasirinkome Raveną. Vieta patinka, pasikeitusios sąlygos, nauja aplinka visus veikia teigiamai, sportininkai nusteikę gerai“, – treniruočių prie Adrijos jūros įsikūrusiame mieste nuotaiką atpasakojo Lietuvos rinktinės vyriausiasis treneris Mykolas Masilionis.

Daugiausia laiko – vienvietėse

Pirmojoje treniruočių stovykloje dalyvavo Donata Vištartaitė, Milda Valčiukaitė, Mindaugas Griškonis, Saulius Ritteris, Rolandas Maščinskas, Dovydas Nemeravičius, Martynas Džiaugys, Dominykas Jančionis, Aurimas Adomavičius, Žygimantas Gališanskis, Armandas Kelmelis ir Giedrius Bieliauskas. Su jais dirbo M. Masilionis, Robertas Tamulevičius ir Kęstutis Keblys, buvo į Raveną užsukęs ir Lietuvos rinktinės konsultantas Giovanni Postiglione.

Nors dauguma mūsų geriausių irkluotojų siejami su konkrečiais kolegomis iš dviviečių ar keturviečių valčių, šį kartą visi dirbo kitaip.

„Didelę laiko dalį skyrėme vienviečių irklavimui, o ne komandose. Kad visi galėtų pasižiūrėti savo asmenines klaidas, – pasakojo M. Masilionis. – Surengėme ir mini varžybas tarp lietuvių, jas laimėjo Rolandas, mažai atsiliko Saulius.“

Darbą ant vandens irkluotojai derino ir tebederina su darbu treniruoklių salėje.

„Fizinio pasirengimo treniruotės vyksta salėje, 3-4 kartus per savaitę. Bet dabar didelę dalį užima ir vaduo – per savaitę irkluojame apie 10-11 val., o 5-6 val. dirbame sausomoje, – aiškino treneris. – Bandysime sportinės formos viršūnę pasiekti pasaulio čempionate, tačiau jis dar labai toli – tik rugsėjo pabaigoje. Dabar svarbiausia pastebėti ir ištaisyti kuo daugiau klaidų irkluojant vienvietes.“

Eksperimentų metas

Visus Lietuvos sporto gerbėjus labiausiai domina vyrų porinės dvivietės sudėtis – ar liks joje olimpiniai vicečempionai M. Griškonis ir S. Ritteris, ar pastarojo porininku vėl taps R. Maščinskas. Ieškoti atsakymų į šį klausimą Lietuvos rinktinės strategai neskuba.

„Mes kalbėjome su visais sportininkais apie tai, kokiose valtyse jie patys save mato, su kuo labiausiai norėtų irkluoti ir panašiai, – dėstė M. Masilionis. – Galutiniams sprendimams tai lemiamos įtakos, be abejo, neturės, matysime, kaip visiems seksis pasirengimo eigoje.“

Kol kas treneriai galvoja apie pačius įvairiausius variantus. Vienas jų buvo išbandytas Ravenoje – į porinę keturvietę sėdę R. Maščinskas, S. Ritteris, M. Griškonis ir D. Nemeravičius aplenkė olimpinėse žaidynėse startavusią komandą.

„Rolandas, Mindaugas ir Saulius yra elitiniai pasaulio irkluotojai, tik nuo jų pačių rezutatų treniruotėse priklausys, kokias valtis jie irkluos. Šiuo metu jie yra pasirengę startuoti ir vienvietėtėse, ir dvivietėse, ir keturvietėse“, – tvirtino treneris.

Pirmosios treniruočių stovyklos rezultatus M. Masilionis įvertino labai gerai, tačiau sutiko, kad savaitės pertraukos sportininkams jau reikėjo.

„Ši savaitė namie – labai svarbi, nes sportininkai tikrai stipriai nuvargo. Jie nuovargį jautė ir jaučia, tačiau ir namie neatsipalaiduoja“, – teigė rinktinės vyriausiasis treneris.

Ravenoje irkluotojai ne tik sportavo. Laisvu laiku pokalbiai sukosi ir apie pertvarkas Lietuvos sporto finansavimo sistemoje. Ta tema net buvo išplatintas viešas kreipimasis į aukščiausius šalies pareigūnus.

„Mūsų požiūris yra paprastas – norime, kad sportininkams būtų sudarytos geros sąlygos siekti aukščiausių rezultatų. Deja, mėnesinės sportininkų pajamos sumažėjo. Kai olimpiečio pajamos siekia 380 eurų, jam su tiek sunku tiesiog išgyventi. Kalbame, kad rezultatai pagerėjo, bet finansinė padėtis pablogėjo. Suprantama, sportininkams kyla klausimų“, – skaudžią temą analizavo treneris.

Laukia pirmasis startas

Antrosios treniruočių stovyklos metu Lietuvos irkluotojai pagaliau gaus galimybę save išbandyti kovinėmis sąlygomis – bus dalyvaujama tradicinėje Piediluko regatoje.

Tiesa, kol kas dar nėra žinoma kokias mūsiškių įgulas išvysime varžybose.

„Stovyklos antrojoje dalyje numatysime strategiją, – sakė M. Masilionis. – Bus galima startuot 2 dienas įvairiais variantais, tad bus įvairių sprendimų.“

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Susiję straipsniai
Top naujienos
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės