Trečiame takelyje startavęs E. Matakas finale distanciją įveikė per 1 min. 5,31 sek. ir į priekį praleido keturis varžovus. Europos čempionu tapo baltarusis Grigorijus Zudzilevas (59,97 sek.), sidabras atiteko lenkui Wojciechui Makowskiui (1 min. 1,29 sek.), o bronza pasipuošė ukrainietis Viktoras Smyrnovas (1 min. 3,28 sek.). Ketvirtas liko 54-erių metų čekas Miroslavas Smrcka (1.04,13).

Finale dėl medalių iš viso varžėsi aštuoni plaukikai.

Ryte vykusioje atrankoje Lietuvos plaukikas buvo greitesnis – distancijoje užtruko 1 min. 5,13 sek. ir pademonstravo trečią rezultatą tarp dvylikos dalyvių.

Tai buvo paskutinis kartas, kai negalią turintys plaukikai varžėsi 100 metrų laisvuoju stiliumi rungtyje, nes ši distancija išbraukta iš parolimpinės programos. Jos neliks ir pasaulio bei Europos pirmenybėse.

E. Matako repertuare šią rungtį pakeis 100 metrų plaukimas peteliške. Būtent šia rungtimi kaunietis baigs savo pasirodymą Europos čempionate sekmadienį.

Sekmadienį palaikyti E. Mataką ketina atvykti Lietuvos ambasadorius Airijoje Egidijus Meilūnas, kartą jau aplankęs mūsų šalies rinktinę Dubline.

E. Matakas šiame Europos čempionate jau buvo per žingsnį nuo medalio, kai 50 metrų laisvuoju stiliumi finale finišavo ketvirtas. Lietuvį šioje rungtyje nuo bronzos skyrė 0,32 sek.

Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.