Rūtos Meilutytės tempas 50 m plaukimo krūtine rungtyje buvo per didelis, o grybšniai – per trumpi, todėl jai nepavyko iškovoti medalio. Taip tvirtina Lietuvos plaukimo federacijos generalinis sekretorius Emilis Vaitkaitis. Jo teigimu, pasaulio plaukimo čempionatas atskleidė, kad tiek R. Meilutytei, tiek kitiems Lietuvos sportininkams kyla sunkumų antroje distancijos pusėje.
© Facebook nuotr.

„R. Meilutytė jau žvelgia į kitus metus. Mes taip pat tai darome, nes kiti metai – olimpiniai. Tai pagrindiniai metai, kai vyks Rio olimpiada. Šis pasaulio čempionatas atvėrė kai kuriuos mūsų trūkumus, todėl dabar turime 11-12 mėnesių, per kuriuos reikia tuos trūkumus pašalinti“, – LRT radijui sakė E. Vaitkaitis.

– Turbūt niekas nesitikėjo, kad 50 m plaukimo krūtine rungties finalas taip pasibaigs. Visi kalbėjome, svarstėme, ar pavyks R. Meilutytei įveikti Juliją Jefimovą. Kodėl, Jūsų nuomone, greičiausiai pusfinalyje plaukusi R. Meilutytė finale buvo ketvirta?

– Sunku pasakyti. Kaip sakome, kad laimėtum medalį, reikia atlikti tris žingsnius. Iš pradžių turi įveikti parengiamuosius plaukimus, po kurių seka pusfinalis, o tada – finalas. Visi šie žingsniai turi būti atlikti gana gerai, o pats paskutinis – geriausiai. Šiuo atveju taip neįvyko. Finale R. Meilutytei nepasisekė. Stebint jos plaukimą, man pasirodė, kad R. Meilutytės tempas ir grybšnių skaičius buvo labai didelis. Gal ji šiek tiek per daug užmalė rankomis ir neužsikabino už vandens. Kaip matėme, ji kovojo su J. Jefimova, o dar dvi plaukikės praplaukė šone ir atsitiko taip, kad ji liko ketvirta.

– Neatrodo, kad R. Meilutytė būtų pavargusi. Suprastėjo plaukimo technika?

– Įtakos turi ir psichologija, ir taktika. Buvo labai didelis noras laimėti. Iš to didelio noro atsirado per didelis tempas, per trumpas grybšnis. Yra kaip yra.

– Sėkmingiausiai sienelę palietė švedė Jennie Johansson. Ji pagerino šalies rekordą ir tapo naująja pasaulio čempione. Ko gero, niekas neprognozavo, kad švedė gali nugalėti?

– Bent jau plaukimo ekspertai švedės pergalės tikrai neprognozavo. Jos pasiektas rezultatas – 30,05 sek. – nėra įspūdingas. Manau, kad R. Meilutytė, nors ne kasdien, bet gali pakartoti ir pagerinti šį rezultatą daug kartų.

– Pati Rūta po finišo sakė, kad finalai apskritai yra neprognozuojami. Ji teigė esanti nusivylusi, bet tikino, kad jau grįš į treniruotes ir pradės ruoštis kitam sezonui. Kaip matome, ji nesiruošia nuleisti rankų ir yra pasiryžusi ateityje džiuginti rezultatais. Kokios perspektyvos ir ko ateityje tikimasi iš mūsų plaukikės?

– R. Meilutytė jau žvelgia į kitus metus. Mes taip pat tai darome, nes kiti metai – olimpiniai. Tai pagrindiniai metai, kai vyks Rio olimpiada. Šis pasaulio čempionatas atvėrė kai kuriuos mūsų trūkumus, todėl dabar turime 11-12 mėnesių, per kuriuos reikia tuos trūkumus pašalinti. Galbūt buvo pasiektas per didelis tempas, galbūt smegenų žievėje per didelis programų skaičius. Viena iš bendrų bėdų – antra distancijos pusė. Matėme, kad ir Giedrius Titenis, ir R. Meilutytė antroje pusėje šiek tiek atsiliko. Gal pritrūko ištvermės, gal buvo neadekvačiai paskirstytos jėgos. Per šį laiką bandysime minėtas klaidas ištaisyti.

– Kaip vertinate kitų mūsų plaukikų pasirodymą čempionate?

– Pagrindinis tikslas šiame čempionate buvo patekti į estafetinio plaukimo dvyliktuką, į olimpiadą. Šis tikslas įgyvendintas. Kiti plaukikai, tiek G. Titenis, tiek R. Meilutytė, parodė, kad yra pajėgūs kovoti dėl medalių. Gal šiek tiek nepasisekė. Danui Rapšiui plaukimai nelabai pasisekė dėl patirtos traumos, praleistų treniruočių. Visi kiti plaukikai, galima sakyti, plaukė prasčiau, nei galėtų.

– Įspūdingi buvo amerikietės Katie Ledecky pasirodymai plaukiant laisvuoju stiliumi – keturi aukso medaliai. Amerikiečiai ir toliau išlieka pasaulio lyderiais plaukime. Kodėl?

– Geras klausimas. Turbūt tai – didelė šalis, turinti daug gyventojų, todėl vyksta didelė atranka. Žinoma, jie turi baseinus, sporto bazes, yra susikūrusi plaukimo mokykla. Vienas iš faktorių – JAV universitetuose propaguojamas plaukimas. Net ir mūsų sportininkai važiuoja studijuoti į JAV, gauna stipendijas. Kaip krepšinio, taip yra ir universitetų plaukimo komandos. Manau, kad ši grandis JAV plaukimą kelia į viršų.

– Kaip apskritai vertinate kitų sportininkų pasiekimus? Be to, Jūs pats buvote Kazanėje. Kaip vertinate čempionato organizavimą?

– Čempionatas organizuotas tikrai gerai. Manau, kad didelių priekaištų nebuvo. Turbūt Tarptautinė plaukimo federacija spręs, ar tokio baseino pasirinkimas buvo geras sprendimas. Mane asmeniškai labiausiai nustebino 100 m laisvuoju stiliumi rungtis ir tai, kad laimėjo Kinijos sportininkas.

– O kaip vertinate organizacinius paties čempionato dalykus?

– Geros tiek apgyvendinimo, tiek maitinimo sąlygos, geras aptarnavimas. Savanoriai buvo labai paslaugūs ir išpildė kiekvieną įgeidį – įgyvendino viską, ko reikėjo. Manau, kad organizavimas – aukščiausio lygio.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Kremliaus ruporai vilniečius baugina: jūs net nežinote, kas jus vežioja sostinės gatvėmis (28)

Ar žinojote, kad Vilniuje važiuodami autobusu 3G iš oro uosto į Fabijoniškes ir įsigiję...

Karbauskis ruošia sprendimą, kuris perbraižys Lietuvos verslo ribas (121)

Valdančioji „valstiečių“ frakcija netrukus ketina Seime teikti Konkurencijos įstatymo...

Kas vyksta Luhanske: pateikė dvi versijas miesto centrą apsupę ginkluoti asmenys (42)

Šiuo metu vadinamojoje „Luhansko liaudies respublikoje“ (LLR) tvyro įtampa - antradienį į...

Masiulis: Seimo komisija vykdo „archeologinius kasinėjimus“, o rusiška įranga diegiama toliau (28)

Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas (NSGK), tęsiantis neteisėtų verslo ir politikų...

Kosovą pažįstantis krepšinio vilkas įsitikinęs: varžovų pusėje – bent vienas pavojingas ginklas

Pirmąją Lietuvos rinktinės kovą pasaulio čempionato C grupės atrankos varžybose stebėsiantis...

Pataria, kaip gauti vaistų receptą ilgesniam laikui (16)

Sveikatos apsaugos ministerijos specialistai primena, kad tam tikromis lėtinėmis ligomis sergantiems...

Indrė Makaraitytė. Kodėl Matijošaitis gali ramiai varyti poršu? (270)

Yra žmogus Lietuvoje, kuriam leidžiama būti turtingam. Netgi labai turtingam.

DELFI kviečia į kalėdinės dainos, kurioje – ir Grybauskaitės balsas, klipo filmavimo užkulisius (1)

Pasitikdami gražiausias metų šventes garsiausi Lietuvos muzikantai jau trečią kartą inicijuoja...

Kepenio pareiškimai atvėrė skaudžią žaizdą: partizanai išžudė stribus ar paprastus sodiečius? (1088)

Seimo narys Dainius Kepenis , prabilęs, kad jo bičiulio Jurgio Lebriko šeimą išžudė partizanai...

Tyrimas patvirtino: atotrūkis nuo Estijos jau nebejuokingas (608)

Pagal ekonomikos augimą Lietuvą jau lenkia ne tik Estija , bet ir Latvija . Be to, nors visų...