Danas Rapšys, Simonas Bilis, Andrius Šidlauskas ir Deividas Margevičius nuotolį įveikė per 1 min. 35,20 sek. ir bendroje įskaitoje liko devinti.

Iki finalo lietuviams trūko nedaug – vos 0,59 sek.

Vis dėlto į finalą Lietuvos komanda pateko po to, kai teisėjai po kelių minučių pertraukos patvirtino, jog taisykles pažeidė Kinijos plaukikai. Pastariesiems iškritus vieta finale atsirado mūsų šalies atstovams.

Greičiausiai atrankoje plaukė Rusijos estafetės komanda – nuotolį įveikė per 1:32,52 sek. Antri buvo Egipto (1:33,19), o treti – Brazilijos plaukikai (1:33,21).

Lietuvos rekordas nuo 2015 metų priklauso Danui Rapšiui, Giedriui Titeniui, Deividuo Margevičiui ir Mindaugui Sadauskui – 1 min. 33,93 sek.

Vyrų 4 x 50 m komb. būdu estafetės finalas prasidės 16 val. Lietuvos laiku.

Priminsime, kad Lietuvos komanda (Danas Rapšys, Simonas Bilis, Andrius Šidlauskas ir Deividas Margevičius) pasaulio plaukimo čempionate Abu Dabyje sekmadienį iškovojo aukštą septintąją vietą vyrų estafetės 4 x 50 m laisvuoju stiliumi rungtyje.

Simonas Bilis pirmadienį varžėsi vyrų 100 m plaukimo laisvuoju stiliumi atrankoje. Vienuoliktame kvalifikaciniame plaukime lietuvis finišavo šeštas (48,11 sek.). Iki sau priklausančio Lietuvos rekordo (46,11 sek.) S. Biliui trūko lygiai 2 sek. Bendroje įskaitoje tarp 100 dalyvių jo rezultatas buvo 27-as.

Į kitą etapą pateko 16 greičiausių plaukikų. Geriausiai ryte pasirodė kanadietis Joshua Liendo Edwardsas (46,26 sek.). Vietą pusfinalyje garantavo 47,31 sek. rezultatas.

Andrius Šidlauskas pasirodymą čempionate pratęsė vyrų 50 m krūtine atrankoje. Savo plaukime panevėžietis finišavo devintas (27,06 sek.) ir į pusfinalį nepateko. Kvalifikacijoje A. Šidlausko rezultatas buvo 22-as tarp 55 dalyvių.

Pirmadienį 100 m plaukimo krūtine finale (17.42 val.) plauks ir Kotryna Teterevkova.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (22)