Tad, kokį kelią jam teko nueiti ir koks jausmas apėmė iškovojus kelialapį į olimpines žaidynes?

Karjerą pradėjo paauglystėje

Perspektyviausiu Lietuvos disko metiku laikomas A. Gudžius užsimena, kad lengvąja atletika susidomėjo tik sulaukęs trylikos, kuomet iš Kauno atvykęs treneris žvalgėsi talentų, sportui gabių mokinių. Be abejo, pro jo akis neprasprūdo ir A. Gudžius, jau tuomet iš bendraamžių išsiskyręs aukštu ūgiu, tvirtu kūno sudėjimu.

„Buvau jaunas, turėjau reikiamas fizines savybes ir taip visai netyčia sulaukiau kvietimo atvažiuoti į Kauną pabandyti, – „Lietuvos mokyklų žaidynių“ žiūrovams pasakojo A. Gudžius. – Iš pradžių disko man niekas nedavė, nes turėjau sustiprėti, pasitreniruoti stumdydamas rutulį ir apsiprasti manieže. O po kelių savaičių Vaclovas Kidykas, dabartinis mano treneris, pasiūlė išbandyti jėgas disko metime. Taip įvyko pirma pažintis su šia sporto šaka, buvau pastebėtas ir po maždaug mėnesio treniruočių jau dalyvavau varžybose Kaune“.

Rezultatų troškimas vedė pirmyn

Lengvaatletis prisimena, jog sulig gerėjančiais rezultatais augo ir jo vidinė motyvacija, ambicijos, o didžiausiu postūmiu tapo 2007 m. pasaulio jaunių lengvosios atletikos čempionate iškovotas bronzos medalis.

„Pelnęs pirmuosius medalius galutinai „užsikabinau“, – šypsenos neslėpė sportininkas. – Tuomet prasidėjo rimtas darbas sporto salėje, karjeros siekimas, atsirado kryptingas noras dalyvauti varžybose, o po kažkiek metų patekti ir į olimpines žaidynes“.

A. Gudžiaus olimpinis debiutas įvyko praėjusią vasarą Rio de Žaneire, po kurio sportininkas atvirauja, jog atstovauti visai šaliai tokio masto renginyje yra išties sudėtinga.

„Tą akimirką privalai stengtis ne tik dėl savęs, trenerio ar vadybininko, kaip įprastai komercinėse varžybose, bet ir dėl kelių milijonų Lietuvos gyventojų, kurie trokšta pergalės, ir negali jų nuvilti“, – pabrėžė disko metikas.

Kritika irgi gali motyvuoti

Ne vieną Lietuvos jaunių bei jaunimo Lietuvos rekordą pagerinęs ir perspektyviausiu tituluojamas A. Gudžius įsitikinęs, jog sporte bet koks paskatinimas, taip pat ir kritika, turėtų būti priimami kaip motyvacija.

„Natūralu, jog atstovaujant visai šaliai atsiranda tokių, kurie palaiko arba ne, o tai irgi yra reikšmingas indėlis. Pavyzdžiui, jeigu nuolat būtų kartojama, kad viską darai šauniai, imtum tiesiog nebesistengti“, – svarstė A. Gudžius.

Taip pat A. Gudžius yra įsitikinęs, kad sportinė karjera yra nenuspėjama ir netikėtai įvykusi trauma gali gerokai pakoreguoti ateities planus. „Gyvenime viskas yra įmanoma ir suderinama, svarbiausia būti užsispyrusiam, turėti tikslą – tiek sporte, tiek moksle, ir jo siekti“, – pabrėžė olimpietis.
Daugiau apie savo sportinę karjerą A. Gudžius papasakos jau šį šeštadienį 9.30 val. „Lietuvos mokyklų žaidynių“ laidoje per TV6 kanalą.

„Lietuvos mokyklų žaidynės“ – tai masiškiausias sporto renginys Lietuvoje, kuriame dalyvauja per 200 tūkst. moksleivių iš daugiau nei 1100 Lietuvos mokyklų. Į žaidynių programą įtrauktos net 24 sporto šakos: nuo legendinių estafečių „Drąsūs. Stiprūs. Vikrūs“ iki olimpinių sporto šakų – lengvosios atletikos ar krepšinio. Projekto tikslas – per sportą ugdyti sveiką, atsakingą ir pilietišką jauną žmogų.

Projektą globoja Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė. Žaidynes organizuoja Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerija ir Lietuvos tautinis olimpinis komitetas (LTOK).

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją