Olimpinė čempionė Laura Asadauskaitė-Zadneprovskienė, olimpietės Gintarė Venčkauskaitė ir Ieva Serapinaitė liepos 1 d. finale kovos ne tik dėl Europos žaidynių ir Europos čempionato apdovanojimų, bet ir dėl vieno iš aštuonių olimpinių kelialapių, kurie bus išdalinti Krokuvos kūno kultūros akademijos sporto bazėje.

Tiesa, šiuolaikinėje penkiakovėje olimpiniai kelialapiai – ne asmeniniai, o skiriami šaliai. Vienai valstybei olimpinėse žaidynėse gali atstovauti daugiausiai dvi sportininkės.

Iš lietuvių pusfinalio barjero antradienį nepavyko įveikti tik Elzbietai Guodai Adomaitytei. Iš viso kiekviename iš dviejų pusfinalių startavo po 18 atrankoje geriausiai pasirodžiusių sportininkių, o į finalą pateko po devynias.

Pirmadienį įvyko pagrindinis fechtavimo etapas, kuriame visoms 36 pusfinalio dalyvėms teko po kartą išbandyti jėgas viena su kita. O antradienį vyko papildomas fechtavimo etapas, plaukimas ir kombinuota bėgimo ir šaudymo rungtis.

Geriausiai tarp Lietuvos atstovių pusfinalyje sekėsi G. Venčkauskatei. Nors lemiamą bėgimo ir šaudymo rungtį ji pirmame pusfinalyje pradėjo dešimta, lietuvė ėmė vieną po kitos lenkti varžoves ir finišavo antra, iš viso surinkusi 1123 taškus.

Pagrindiniame fechtavimo etape ji buvo 19-a (18 pergalių, 215 taškų), per papildomą etapą, kuriame kovojama iki pirmo pralaimėjimo, olimpietė iškovojo tris pergales (6 taškai), 200 m plaukimo laisvuoju stiliumi distancijoje tarp pirmo pusfinalio dalyvių užėmė 11-ą vietą (2 min. 17,97 sek.; 275 taškai), o kombinuotoje rungtyje G. Venčkauskaitės rezultatas buvo antras (627 taškai).

„Aš jau ne pirmus metus nejaučiu jaudulio, kurio gal kartais ir trūksta. Bandau psichologiškai tinkamai nusiteikti, o ramybė atsiranda dėl patirties“, – paklausta, ar nejautė nerimo prieš paskutinės rungties startą, kai dar buvo už devintuko ribos, sakė G. Večkauskaitė.

Lenktynių pabaigoje Lietuvos sportininkė nepuolė varžytis dėl pirmos vietos su itale Elena Micheli, finišo liniją kirtusia 4 sek. anksčiau.

„Aš mėgstu stabiliai pradėti ir ties finišu, jei matau, kad reikia, pridedu. Šiandien nereikėjo. Nes kai kurios labai stipriai pradeda ir labai silpnai baigia“, – paaiškino sportininkė.

Kalbėdama apie pasirodymą kitose rungtyse, penkiakovininkė teigė: „Šiandien – visai neblogai. Vakar gal dar galėjau porą kovų daugiau laimėti. Bet jaučiausi daug geriau, nei atrankoje. Ir per papildomą fechtavimo etapą dar ketvirtą pergalę galėjau iškovoti, bet padariau taktinę klaidą.“

Po savo finišo G.Venčkauskaitei dar teko palikti mėginį dopingo kontrolieriams, o lemiamą antrojo pusfinalio rungtį ji kartu su savo treneriu ir gyvenimo draugu Pauliumi Aleksandravičiumi stebėjo iš tribūnos.

Iki finalo G.Venčkauskaitė nesiruošia sėdėti sudėjusi rankų: „Daug poilsio nebus, treniruosimės lengvai, nes organizmas turi užsikurti iš naujo prieš lemiamą startą.“

Finalas prasidės jojimo rungtimi. Sportininkė dar nematė žirgų, kuriuos penkiakovininkėms išskirstys burtai.

„Treneris yra nufilmavęs visus žirgus, bet dar nežiūrėjau, nes būtent ši rungtis suteikia daugiausia jaudulio, 50 procentų rezultato priklauso ne nuo tavęs. Tai stengiuosi prieš startą pasižiūrėti tik savo žirgą, neapsikrauti, neprisigalvoti nereikalingų dalykų“, – atskleidė G.Venčkauskaitė.

Pagrindiniame fechtavimo etape geriausiai iš lietuvių pasirodžiusiai E. G. Adomaitytei (20 pergalių, 225 taškai) dar du taškus pavyko prisidurti papildomose fechtavimo varžybose.

Tačiau plaukime 18-a likusi lietuvė (2 min. 28,10 sek., 254 taškai) į paskutinės rungties distanciją išbėgo 14-a. Jau po pirmosios iš keturių šaudymo serijų Lietuvos sportininkė atsidūrė už varžovių nugaros ir aukštyn nebepakilo (570 taškų). Ji nuo E. Micheli atsiliko 1 min. 16 sek.

Paklausta, kokios patirties pasisėmė Europos žaidynėse, jauniausia Lietuvos penkiakovininkių rinktinės narė, 21-erių E. G. Adomaitytė sakė: „To, kad varžybose gali būti ir smagu, jei joms nusiteiki teisingai, pasitiki savimi ir žinai, ką daryti, viskas įmanoma. Kiekvienas momentas visose varžybose yra labai brangus ir didelė stiprybė mokėti lemiamu metu save susirinkti ir atlikti veiksmus, kuriuos turi atlikti, bet labai lengva pamesti tą susikaupimą ir ta viena klaidelė gali nulemti visą varžybų baigtį. Tokių akimirkų buvo ir šiandien, ir vakar fechtavime. Bet pastaroji rungtis trunka ilgai, tai dar turi laiko susitelkimui nepataikius vieno dūrio. O bėgant ir šaudant viską lemia sekundės. Šiandien trūko aštrumo, susikaupimo, tikslumo. Bet ties tuo dirbu ir stengiuosi ištaisyti klaidas. Kiekviena varžybose įgyta patirtis yra reikalinga ir jau jaučiu, kad vis labiau galiu save sukontroliuoti ir tikiu, kad ateityje man pavyks tai padaryti per visus šaudymus.“

Dar dvi lietuvės kovojo antrajame pusfinalyje.

I. Serapinaitė, pagrindiniame fechtavimo etape surinkusi 220 taškų (19 pergalių, 17 vieta), o papildomame likusi tuščiomis, netoli bėgimo stadiono esančiame baseine 200 m nuotolį įveikė per 2 min. 11,73 sek. ir iškovojo antrą vietą bei savo sąskaitą papildė 287 taškais.

Tad paskutinę rungtį ji pradėjo antra, į trasą išbėgusi praėjus 5 sek. po lyderės vokietės Rebeccos Langrehr starto.

L. Asadauskaitė-Zadneprovskienė startavo aštunta, atsilikusi 30 sek. Olimpinė čempionė pagrindiniame fechtavimo etape uždirbo 210 taškų (17 pergalių, 22 vieta), papildomame laimėjo vieną kovą, plaukime buvo 13-a (2 min. 20,47 sek., 270 taškų).

Greičiu bėgimo trasoje garsėjanti labiausiai tituluota Lietuvos penkiakovininkė kiek ilgiau užtruko tik antrame šaudyme ir finišavo ketvirta (627 taškai). Iš viso jos sąskaitoje – 1109 taškai.

Savo žmonos bėgimą iš tribūnos stebėjo jos treneris Andrejus Zadneprovskis. Paprašytas įvertinti, kiek procentų savo galimybių bėgdama išnaudojo L. Asadauskaitė-Zadneprovskienė, dvejų olimpinių žaidynių medalininkas šyptelėjo: „Sunku vertinti procentais. Bet jei tai būtų finalas, Laura tikrai turėtų jėgų bėgti dar greičiau.“

I. Serapinaitė, finišo liniją kirtusi dar po poros sekundžių ir užėmusi penktą vietą, surinko 1107 taškus.

„Šiandien viskas gerai pavyko lyginant su atranka. Kaip žemė ir dangus. Geriau jaučiausi, gal viskas sklandžiau vyko, buvau ramesnė psichologiškai. Vakarykštis fechtavimas nenudžiugino taip, kaip tikėjausi, bet būna ir blogiau, todėl rezultatas tenkina.

O šiandien plaukime įgyvendinau planą, kurį sudarė treneris. Bėgdama jau žiūrėjau, kad būčiau devintuke. Aišku, nebuvo lengva, reikėjo padirbėti, nes bėgimas nėra stiprioji mano rungtis. Todėl visada skaičiuoju vietas, stebiu varžoves. Nes kai kurios greitesnės finišuodamos gali spurtuoti, reikia sekti, ką jos daro, kad nereikėtų paskutiniuose metruose aiškintis, kas bus devintuke“, – pasirodymą pusfinalyje apibendrino atrankos barjerą sunkiausiai iš lietuvių įveikusi 2016 m. Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių dalyvė.

L. Asadauskaitė-Zadneprovskienė iškart po finišo pasuko į rūbinę, o vėliau, kaip ir dauguma kitų sportininkių, grįžo į bėgimo trasą apsukti ratą ar kelis.

Kartu su treneriu Luku Kontrimavičiumi dar du kartus trasą apibėgo ir I. Serapinaitė. Jie beveik visą laiką kalbėjosi. Apie ką?

„Apie tai, kaip praėjo diena, ką mąsčiau, ką jaučiau bėgimo metu. Ką galima būtų pakeisti, nes šaudymo dvi pirmos serijos buvo tikrai neblogos, bet trečioje klydau, tai aiškinomės, kodėl. Buvau rami, nestresavau, niekas labai į nugarą nekvėpavo. Tai svarstėme, kodėl tada nepavyko ir tada taikliai šaudyti kas lėmė, kad klaidų nekartočiau ir finale. Aišku ir pasidžiaugėme, ir tinkamu metu treneris man reikiamu patarimų davė, nes jis mato geriau, kas vyksta aplinkui.“

Kaip ir kitos sportininkės, I. Serapinaitė iki finalo ne tik ilsėsis, bet ir sportuos: „Tikriausiai pirmą kartą iki finalo bus net trijų dienų pertrauka. Rytoj lengvai pabėgiosime, poryt ne tik bėgsime, bet ir plauksime, trečią dieną irgi treniruosimės. Lovoje negulėsime. Gal nuvažiuosime į Krokuvos centrą pasivaikščioti, prablaškyti mintis, pravėdinti galvą.“

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją