Vedestas Šefleris (Kauno plaukimo meistrų ir neįgaliųjų klubas „Takas“) buvo nepralenkiamas vyrų 200 m plaukimo peteliške rungtyje. 50–54 m. amžiaus kategorijoje jis užtikrintai tapo nugalėtoju, kai nuotolį įveikė per 2 min. 22,92 sek.

Artimiausią varžovą lietuvis aplenkė beveik 6 sekundėmis.

V. Šefleris Madeiroje taip pat pelnė auksą vyrų 200 m plaukimo kompleksiniu būdu rungtyje (2 min. 23,05 sek.). Nors kaunietis savo amžiaus grupėje finišavo antras, tačiau už posūkio taisyklės pažeidimą diskvalifikavus varžovą, pakilo į pirmąją vietą.

Dar vieną medalį – sidabrą – lietuvis pridėjo vyrų 100 m plaukimo peteliške rungtyje, kurioje distanciją įveikė per 1 min. 2,59 sek. Iki trečio čempiono titulo lietuviui pritrūko tik 0,04 sek.

Europos meistrų čempionate Madeiroje plaukikai varžėsi ne tik baseine, bet ir atvirame vandenyje. Dėl prastų oro sąlygų buvo nukelti 1,5 km ir 3 km plaukimai, bet galiausiai dalyviams buvo leista startuoti.

Savojo starto sulaukusi klaipėdietė Aida Vilimienė pelnė bronzos medalį 1,5 km plaukime (60–64 m. amžiaus grupė). Ji nuotolį įveikė per 25 min. 59 sek.

Klaipėdos plaukimo veteranų sporto klubo „Nendrė“ atstovė šiose varžybose iškovojo bronzą ir moterų 200 m plaukimo laisvu stiliumi rungtyje. 25 m baseine nuotolį ji įveikė per 2 min. 42,80 sek.

Meistrų (arba veteranų) varžybos nėra priskiriamos aukšto meistriškumo sportui, todėl sportininkai ruošiasi ir į čempionatus vyksta savo lėšomis, be valstybės paramos.

„LTU Aquatics“ primena, kad Lietuvos meistrų plaukimo čempionatas trumpame baseine vyks gruodžio 2 dieną (šeštadienį) Druskininkuose.