N. Lylesas ketvirtadienį vykusį finalą laimėjo finišo liniją pasiekęs per 19,31 sek. Jis pagerino JAV rekordą, aplenkęs Michaelą Johnsoną, 1996 metais Atlantoje distanciją nubėgusį per 19,32 sek.

Už 25-erių metų sprinterį greitesni per visą istoriją buvo tik pasaulio rekordininkas Usainas Boltas (19,19 sek.) ir pastarojo tautietis iš Jamaikos Yohanas Blake'as (19,26 sek.).

Sidabro medalį laimėjo Kennethas Bednarekas (19,77 sek.), bronzos – Erriyonas Knightonas (19,80 sek.). Pastarasis – vos 18-os – tapo jauniausiu šioje distancijoje pasaulio čempionato medalio laimėtoju.

Kaip ir 100 m distancijoje, taip ir 200 m bėgime visas prizininkų pakopas užėmė JAV atletai. Taip istorijoje nutinka pirmą kartą.

Ne tokia džiugi žinia JAV rinktinę pasiekė dėl dešimtkovės žvaigždės Garretto Scantlingo, kuris dėl nusižengimų antidopingo taisyklėms buvo diskvalifikuotas.

Ketvirtadienį apie tai pranešė JAV Antidopingo agentūra USADA, tačiau jokių detalių nepateikė.

29-erių G. Scantlingas užėmė 4-ą vietą Tokijo olimpinėse žaidynėse pernai. Šį sezoną geriausią pasaulyje rezultatą – 8867 taškus – pasiekęs amerikietis buvo laikomas pasaulio čempionato dešimtkovės favoritu.

Jamaikos sprinterė Shericka Jackson fantastiškai pasirodė 200 m bėgimo finale. Ji triumfavo su 21,45 sek. rezultatu ir pagerino pasaulio čempionatų rekordą.

Sh. Jackson iki pasaulio rekordo, kuris jau 34-erius metus priklauso jos tautietei Florence-Griffith Joyner (21,34 sek.), pritrūko 0,11 sek.

Sidabro medalį šioje distancijoje laimėjo 100 m rungties čempionė jamaikietė Sherry-Ann Fraser-Pryce (21,81), o bronza atiteko britei Dinah Asher-Smith (22,01). Olimpinė čempionė jamaikietė Elaine Thompson-Herah liko spetinta (22,39).