Jie 2000 m distanciją įveikė per 6 minutes 25,62 sekundės ir, 3,89 sekundės nusileidę rumunams Marianui-Florianui Enachei bei Gheorghei-Robertui Dedu, užėmė antrą vietą bei pateko į pusfinalį.

Broliai Lapatiukai šeštadienį startuos pusfinalio plaukime, vietą A finale garantuos pirmosios trys vietos pusfinalio plaukimuose.

Po sėkmingo pasirodymo ketvirtfinalyje broliai teigė, jog sėkmingo starto priežastis prieš lemiamą startą pakeista taktika plaukime.

„Prieš startą ketvirtfinalyje apsikeitėme vietomis valtyje. Nusprendėme, jog vyresnis brolis geriau yrininkauja“, – teigė broliai Lapatiukai. – Buvo sportinio pykčio. Norėjosi atkeršyti, kaip sakoma „užlupti“ - stipriai pagerinti rezultatą“.

Broliai Lapatiukai trasoje

Vietą pusfinalyje pirmame ketvirtfinalio plaukime užsitikrino ir trečioje pozicijoje finišavęs Didžiosios Britanijos (6:26,80) duetas.

Per žingsnį nuo pagrindinio pusfinalio liko ketvirtą vietą ketvirtame ketvirtfinalio plaukime užėmęs vienvietininkas Paulius Merkys. Jis nuotolį įveikė per 7 minutes 18,07 sekundės ir 3,75 sekundės atsiliko nuo trečioje pozicijoje finišavusio ir paskutinį kelialapį į pusfinalį iškovojusio kanadiečio Grahamo Peeterso.

Šį ketvirtfinalio plaukimą laimėjo serbas Andreja Sljukičius (7:12,24), o antras liko amerikietis Walteris Banfieldas (7:14,25).

P. Merkio dar lauks startas C/D pusfinalyje.

Viktorija Senkutė merginų vienviečių valčių klasės savo ketvirtfinalio plaukime buvo 6-a. Mergina distanciją įveikė per 8:21.30 min. Lietuvės dar lauks startas C/D pusfinalyje.

Šeštadienį kovą dėl medalių tęs trys Lietuvių įgulos – vaikinų aštuonvietė valtis, merginų dviviečių valčių duetas – Roberta Navickaitė ir Sonata Petrikaitė bei penktadienį į pusfinalį etapą prasimušę broliai Lapatiukai.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (3)