aA
Atvirame laiške žiniasklaidai Lietuvos bokso federacijos generalinis sekretorius Antanas Arėška meta kaltinimus po teismo sprendimo svarbius federacijos postus apleidusiems žmonėms – rado į finansines LBF ataskaitas neitrauktus dešimtis tūkstančių eurų ir skundžiasi, kad prezidentas Darius Šaluga į jo klausimus neatsakinėja. Pateikiame laiško turinį.
Darius Šaluga
© DELFI / Karolina Pansevič

Lietuvos bokso federacija 2017 m. kovo 7-11 dienomis Vilniuje organizavo ir vykdė 12-ąjį tarptautinį Dano Pozniako vardo bokso turnyrą Vilniuje, kuriame dalyvavo 99 boksininkai iš 18-os pasaulio šalių.

Tai vienas iš didžiausių ir svarbiausių jaunimo bokso turnyrų Europoje, turintis ilgametes tradicijas, jis yra įtrauktas į Europos bokso konfederacijos (EUBC) varžybų kalendorių. Ir pernai jame kovojo boksininkai iš Lietuvos, Ukrainos, Turkijos, Lenkijos, Italijos, Vengrijos, Austrijos, Latvijos, Estijos, Prancūzijos, Ispanijos, Danijos, Suomijos, Čekijos, Rusijos, Baltarusijos, Izraelio bei Kroatijos.

Tačiau 2018-03-23 d. ataskaitinės LBF konferencijos metu Lietuvos bokso federacijos vadovams pateikus metinę finansinę ataskaitą už 2017-us metus paaiškėjo, kad federacija iš šio turnyro oficialiai negavo nė vieno euro pajamų, nors remiantis ta pačia ataskaita minėtam turnyrui organizuoti išleido net 40.454,45 eurų.

„Tai skandalinga informacija, nes kiekviena valstybė, siunčianti į turnyrą dalyvius, moka dalyvio mokesčius. 2017 m. jie sudarė po 50 eurų žmogui už dieną. Nesunku suskaičiuoti, kad federacijos pajamos turėjo sudaryti ne mažiau kaip 34 tūkstančius eurų. Tuo labiau, kad pabendravome su kitų šalių federacijomis ir jos patvirtino, kad sumokėjo pinigus grynais pinigais tuo metu federacijos generalinio sekretoriaus pareigas ėjusiam Donatui Mačianskui“, – sako federacijos viceprezidentas Paulius Zabielskas.

„D. Mačianskas 2018 gegužės 4 d. Pasvalyje įvykusio LBF narių susitikimo metu patvirtino, kad pinigus iš visų dalyvių surinko, tačiau kodėl jie buvo neįtraukti į federacijos oficialią apskaitą paaiškinti negalėjo. Tik paminėjo, kad lėšos nėra dingusios, o buvo įneštos į federacijos sąskaitą“, – stebėjosi P. Zabielskas.

Informacijos neteikia ir federacijos prezidentas Darius Šaluga, nors jis kaip įstaigos vadovas privalo užtikrinti tinkamą federacijos lėšų apskaitą.

„Dar balandžio 28 dieną pateikiau atvirus klausimus federacijos prezidentui D. Šalugai apie tai, kodėl į federacijos apskaitą nėra įtraukti dešimtys tūkstančių eurų ir kas priėmė tokį sprendimą, tačiau gavau atsakymą, kad federacijos prezidentas „nemato prasmės mėtytis nepagrįstais kaltinimais“, – apie savo pastangas išsiaiškinti situaciją, kur dingo federacijos lėšos papasakojo P. Zabielskas.

LBF generalinis sekretorius Antanas Arėška, po 2018-03-27 d. teismo sprendimo perėmęs federacijos generalinio sekretoriaus pareigas iš D. Mačiansko, patvirtino, kad situacija su netinkamai apskaitomomis federacijos lėšomis jam yra žinoma: „Yra ir daugiau LBF vykdytų renginių, kurių pajamos neįtrauktos į apskaitą, pavyzdžiui 2017 m. vykdyti trenerių mokymo kursai kartu su AIBA organizacija. Jiems organizuoti buvo gautos Kūno kultūros ir sporto rėmimo fondo lėšos (programa „Bokso šakos trenerių ir teisėjų kvalifikacijos kėlimo kursai“) – 3000 eurų. Taip pat buvo renkami pavedimais ir mokėjimai grynaisiais pinigais iš pačių mokymuose dalyvavusių trenerių. Mano skaičiavimais buvo surinkta apie 5000 Eurų. Kur tos lėšos nukeliavo ir kodėl buvo neįtrauktos į LBF finansines ataskaitas lieka neaišku.“

A. Arėška patvirtino, kad artimiausiu metu nesulaukus išsamių paaiškinimų iš federacijos vadovo, dėl paaiškėjusių skandalingų faktų bus kreipiamasi į finansinę priežiūrą vykdančias valstybės institucijas ir prokuratūrą.

Pirmadienio popietę savo atsakymą į mestus kaltinimus pateikė pats D. Šaluga.

„Visos Lietuvos bokso federacijos (LBF) lėšos yra apskaitytos pagal Lietuvos Respublikos įstatymus ir LBF turi visus tai patvirtinančius dokumentus. LBF finansai yra kruopščiai revizuojami, išsami revizoriaus ataskaita yra patvirtinta LBF eilinėje ataskaitos konferencijoje ir patvirtinta vienbalsiai, kaip ir finansinė ataskaita.

Po teismų maratono į LBF generalinio sekretoriaus postą atsisėdęs Antanas Arėška, kartu su viceprezidento pareigas einančiu Pauliumi Zabielsku, nepagrįstai šmeižia
Lietuvos bokso federaciją ir visą bokso visuomenę. Nors teisininkai ne kartą ragino dėl šių veikėjų skleidžiamo šmeižto kreiptis į teismus, nebenorime veltis į teisminius ginčus ir eikvoti lėšas teisininkams, o ne boksininkams. Sportininkams lėšos yra daug labiau reikalingos.

Finansiniai dokumentai A. Arėškai nėra perduoti dėl labai svarbių priežasčių. Po 2016 m. balandžio 30 d. vykusios LBF neeilinės rinkiminės konferencijos, kurioje A. Arėška nebuvo perrinktas gen. sekretoriumi, jis pasisavino ir iki šios dienos neperdavė federacijai jai priklausančio
turto – gyvybiškai svarbių dokumentų, tokių kaip įstatai, finansiniai dokumentai bei LBF antspaudas. Neatmetame galimybės, kad A. Arėška tokių neteisėtų veiksmų ėmėsi dėl to, jog jam esant generaliniu sekretoriumi, jokios turnyrų lėšos nebuvo apskaitomos ir negrąžinant dokumentų,
stengiamąsi tai nuslėpti. Baiminamasi, jog pastarųjų metų dokumentus perdavus A. Arėškai, jie ir vėl gali pradingti.

Atkreipiame dėmesį, kad nei A. Arėška, nei P. Zabielskas nedalyvavo LBF ataskaitos konferencijoje, kur buvo pateiktos ir patvirtintos finansinė ir revizoriaus ataskaitos.

Kad LBF finansiniai klausimai yra tvarkomi pagal visus reikalavimus, patvirtino ir Kūno kultūros ir sporto departamento auditas, kuris jokių pažeidimų nerado. Išskyrus tai, kad A. Arėška yra nusavinęs ir negražinęs finansinės apskaitos dokumentų.

Būtent todėl visi finansiniai dokumentai nuo 2016 m. balandžio 30 d. iki dabar, nebus perduoti A. Arėškai iki artėjančios LBF rinkiminės konferencijos, kuri vyks š.m. birželio 9 dieną Vilniuje. Po rinkimų visi finansiniai ir kiti dokumentai bus perduoti LBF Vykdomajam komitetui“, – tvirtino D. Šaluga.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Medalius Rapšys skynė ne vienas: aukščiausią klasę demonstravo ir jo pergalių architektė (13)

„Toks sezonas naujas ir man, ir trenerei, nepatikrintas. Nežinojome, kaip jam planuotis, ruoštis,...

Lengvaatletė Balčiūnaitė: neatgavus jėgų ir tinkamai nepailsėjus apie gerus rezultatus tektų tik pasvajoti

Ne paslaptis, kad profesionalūs sportininkai siekdami maksimalių rezultatų laikosi griežtos...

Lietuvos bėgikų estafetė – tarp dešimties geriausiųjų Europos čempionate

Žemyne – tik už aštuonių ekipų nugarų. Sekmadienį Lisabonoje (Portugalija) vykęs Europos...

Kantrybę praradusi Lasickienė užsimojo prieš Rusijos sporto valdžią: ką padarėte, kad apgintumėte mane? (136)

„Ką Rusijos sporto ministerija ir Rusijos olimpinis komitetas padarė per 4 metus, kad apgintų...

Rusiškasis Snowdenas ragina ryžtingai kovoti su dopingo sukčiais: dar yra ką veikti (11)

Valstybinės dopingo sistemos architektas Grigorijus Rodčenkovas , pagal JAV liudytojų apsaugos...

Top naujienos

Profesorius Landsbergis: Rusija turėjo savo didžiąją galimybę, bet ją prarado (136)

Pirmasis Nepriklausomos Lietuvos vadovas Vytautas Landsbergis teigia, kad Stalino ir Hitlerio...

Lietuvos paštas stabdo Kauno ir Klaipėdos centrinių paštų pardavimą (16)

Valstybės valdomo Lietuvos pašto valdyba nutarė stabdyti Kauno ir Klaipėdos centrinių paštų...

Narkevičiaus likimas gali spręstis pirmadienį: susitiks Nausėda ir Skvernelis Narkevičiaus likimas gali spręstis pirmadienį: susitiks Nausėda ir Skvernelis (10)

Prezidentas Gitanas Nausėda apie susisiekimo ministrą Jaroslavą Narkevičių kritiškai pasisakė...

„Kailių karalienės“ Veličkienės įrašas sukėlė diskusijų audrą: svarbu mergaites apsaugoti nuo skandinaviško minimalizmo (45)

Socialiniame tinkle „Facebook“ kailių karaliene vadinamos Nijolės Veličkienės įrašas...

Skvernelis apie šalia jo namų tvarkomą gatvę: išasfaltuotas ne visas kelias

Ministras pirmininkas Saulius Skvernelis sako, kad šalia jo namų esančioje Upės gatvėje...

Apie lietuvišką verslą, kuriam sekasi: jau seniai nesame tik pigios darbo jėgos šalis (2)

Kol dalis lietuvių džiaugiasi į šalį atkeliaujančiomis užsienio kapitalo įmonėmis ir jų...

Griežti Nausėdos žodžiai: neapgaudinėkime savęs daugiau dėl Rusijos (466)

Prezidento Gitano Nausėdos teigimu, negalima paviršutiniškai kalbėti apie didžiausią Lietuvos...

„Achemoje“ incidentas: darbuotojams liepta užsidaryti langus ir neiti į lauką papildyta 15:49 val. (240)

Bendrovė „ Achema “ trečiadienį, 10.55 val., dėl techninių priežasčių sustabdė vieną...

Nuogas šalia mokyklos vaikščiojęs užsienietis tikina, jog kažkas jį apnuodijo ir jis dabar nori numirti (44)

Kauno apylinkės teismas patenkino prokurorų prašymą ir maksimaliam terminui, trims mėnesiams...

Generalinis prokuroras į teismą padavė Lietuvos valstybę (324)

Generalinis prokuroras Evaldas Pašilis į teismą padavė Lietuvos valstybę ir iš jos prašo...